kris14

Podnośnik w 4512/4514

Polecane posty

przemrolnik    14

Uszczelnienia na tłoczysku zmień, i powinno pomóc. Jeśli to nie pomoże, to kup roździelacz. Ale najpierw zrób te uszczelniacze na tłoczysku, groszowa sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Ja tak samo miałem w moim zetorze 5211 , wystarczyło zmienić uszczelnienia ta tłoku i problem znikł , więc Tobie też to proponuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hannibal    0

uszczelnienie tłoczyska nic nie dało, wymieniłem pompę (regenerowana w Zwoleniu) podnośnik chodzi ladnie, ale cos nie dobrego dzieje sie z rozdzielaczem pod siedzeniem, czasem piszczy, a po przełączeniu na wyjścia zewnętrzne, a poźniej znowy przełączyłem na podnosnik i podnośnik przestał podnosić, zdjołem rozdzielacz , pokciłem nim trochę zamontowalem i podnosnik znowu ładnie podnosi ale boje sie przełanaczac na hydraulike zewnetrzna bo znowu cos nawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

Witam, mam problem z podnośnikiem. Wymieniłem nie dawno rozdzielacz pod siedzeniem. I po tyg od wymiany pojawiły się zgrzyty jeśli biore podnośnik na położenie "transport" wyżej lub niżej jest wszystko ok. podnośnik unosi i opuszcza ok. odgłos pochodzi jakby od jakiegoś wałka. Mam dwa pytania.

1. Czym to może być spowodowane??

2. jeśli chcemy coś unieść tym ciągnikiem na dłuższy czas lub jechać gdzieś drogą z czymś na podnośniku to w jakim położeniu powinna być wajcha podnośnika?? mam ten ciągnik od nie dawna i stąd pytanie. Położenie "stały wydatek"??

 

teraz wajcha od błotnika jest na max do tyłu a wajcha od siedzenia jeśli opuszczam to też max do dołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy podczas tych zgrzytów podnośnik podnosi płynnie czy tak szarpie?

Położenie stały wydatek służy do przejścia na "kiper". Jeżeli tą wajchę pod siedzeniem przestawisz na prawo, tą od podnośnika przy błotniku w pozycji "siłowa" a tą obok na "stały wydatek" powinien kiprować, tymi rączkami z lewej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Co do tych zgrzytów to u mnie w MF 255 i U4514 tak jest od nowości i sąsiad w nowym 4514 też tak ma, nie wiem czym to jest spowodowane, drażni słuch ale w pracy nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

u mnie też kiedyś szarpało, wymieniłem rozdzielacz bo w końcu przestał mi unosić i się okazało że kółka w rozdzielaczu jest zbita i ogólnie rozdzielacz do wymiany, teraz nie drży. nowy rozdzielacz 360zł.

 

a jak powinny być ustawiane te 2 wajchy od podnośnika podczas przy w polu a jak podczas jazdy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ta z kulką okrągła maksymalnie do tyłu [regulacja siłowa] a ta z kwadratową to ustawiasz wysokość podnoszenia [regulacja pozycyjna], im bardziej do przodu tym wyżej podnosi [do momentu "transport"] bo dalej jest regulacja ciśnieniowa, a to tam do czego innego jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Witam ! Mam pytanie czy w ursusach 4514 też tak macie ze podnosnikiem cięższe przedmioty typu opryskiwacz 600 l z zawartością jak się podnosi to tylko na maksa można podnieść ? czy możecie ustawic sobię na jaką wysokośc chcecie bo u mnie tak drgac zaczyna jak próbuje ustawic !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Przy prawidłowo działającym podnośniku powinieneś mieć możliwość ustawienia żądanej wysokości.

Coś tutaj nie działa i jest to związane z mechanizmem sterowania podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

A nie używasz czasami regulacji siłowej do tego? Czasami tak jest, że proste sprawy użytkowe komplikują nam życie :P. U mnie bez problemu podnosi pług o masie 680kg, grubera 700kg czy rozsiewacz nawozu załadowany 1toną owego nawozu i do tego można ostawić na każdą żądaną wys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemexxx    10

pewnie masz tak jak w 3512, że do podnośnika są 2 wajchy, pierwsza ta od strony siedzenia jest po to oby ustawić ządaną wysokość, a dtuga ta od strony błotnika aby opuszczać góra dół i na niej nie można ustawić żądanej wysokości, znaczy się- jest trudno bo drga i albo się podnosi albo opada, więc pewnie pomyliły Ci się wajchy, używaj tej pierwszej, a wszystko bd w pożądku. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czyli ta od strony błotnika z kulką na gałce maksymalnie do tyłu a tą od strony siedzenia pociągając ją do przodu podnosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

i sprawdź jeszcze poziom oleju w skrzyni (z tyłu przy prawym ramieniu TUZ jest bagnet miarki). Ostatnio sam doszedłem do wniosku (po swoich błędach), że zaczynamy sprawdzać błahostki, a potem poważniejsze sprawy- Polonez mi się ciągle przegrzewał i ubywało płynu. Myślałem, że to termostat- wymieniłem i nic, potem pompę wody wymieniłem i nic. Dopiero jak przypadkiem wyciągnąłem bagnet aby sprawdzić poziom oleju silnikowego i patrze a on cały zalany- poszła uszczelka pod głowicą i woda szła do oleju.

Wracając jeszcze do Ursusa, ja nie miałem tego problemu, ale można potem (jak już nic nie pomoże i będziesz się dobierał do środka) obstawiać, że to rozdzielacz jak kolega wyżej napisał. Może zawór bezp. puszcza, ale to by można było łatwo sprawdzić podłączając hydraulikę zewnętrzną, czy np przyczepę kipruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateos355    8

Witam! Od dluższego czasu rozglądam sie za pługiem do mojego ciągnia.

Chcę plug ażurowy 3*35 obrotowu uni, tylko ze ten ciągnik ma cos z hydrauliką i trzeba przekłdac 3 wajchy zeby obrocic troche roboty przy tym schodzi czy dało by radę to jakoś przerobic. Jak tak to w jaki sposób.

Prosze o pomoc.

Edytowano przez mateos355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Niewiem juz jak to dzwignie ustawic tak jak bylo tak jest zrubcie mi jakiegos screena jak ma byc ta wajha ok ??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1614    0

albo siada Ci rozdzielacz..

5314 4514 ma zawur regulacji cisnieniowej a nie rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj