kris14

Podnośnik w 4512/4514

Polecane posty

buchaj    0

U mnie odkąd pamietam to delikatnie opadał od nowości. Ale nie stanowi to zbyt dużego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
nieszczelny uklad-prawdopodobnie tlok do uszczelnienia i reszta. nie sadze aby przyczyna tego bylo ciaganie tych topoli :)

A czemu nie?? łajcuch był zaczepiony za belke i szrpało. A nie było mało tych topól wszystkich o ile się nie myle było 40 bo to z drogi braliśmy i na polu u mnie było 6. A @tommy jak myślisz jaka mogła być przyczyna???????????? Właśnie są tam stalowe pierścienie1! i nie mogło byc przecieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

A mi pękł łącznik przy podnoszeniu agregatu uprawowo-siewnego i od tego czasu niepodnosi szybko ciężkich maszyn,wymieniliśmy pierścienie w tłoku i jest lepiej ale nie to co powinno, zastanawiamy się co mogło się stać,podpowiedzcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Może filtr oleju już nie zasysa jak powinien?

Ja bym proponował zacząć o filtra, a potem myśleć co dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Proszę na wyjściu od hydrauliki zewnętrznej podłączyć manometr powinno być ok190atm. przy 150 bedzie słabo podnosił może być przczyną zawór bezpieczęstwa w rozdzielaczu zewnętrznym drugi sposób sprawdzenia pompy jest podłączenie manometru do korpusu podnosnika z lewj strony jest korek w to miejsce wkręcamy manometr a dźwignię ustawiamy na stały wydatek tak jak do wywrotu ciśnienie ma być od 190do210 atm


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jak jest mniejsze ciśnienie i to co zrobic???mozna gdzieś podkręci???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Zależy gdzie jest mniejsze jak na podnośniku to wykręcaamy jedną śrubę w rozdzzielaczu i długim wkrętakiem pokęcamy w prawo aż uzyskamy odpowiednie ciśnienie ok. 1 obrót (tylko podnośniki z reg.ciśnieniową) Jak niechce kiprować należy w zaworze bezpieczeństwa w rozdzielaczu kontakt podkcamy ciśnienie lub wymieniamy na nowy zawór bezpieczeństwa taki na klucz 27 przykryty kapturkiem

  • Like 1

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam 4512, w zeszłym roku mierzyłem mu ciśnienie na szybkozłączach hydrauliki zewnętrznej i miał 150-160 atm.ciągnik bardzo dużo pracuje z wybierakiem kiszonki i tam potrzebne jest max ciśnienie, wiec chyba je wyreguluje tej zimy.

 

 

 

 

@ASOGURSUS wiesz może co moze byc przyczyną szarpania ramionami podnosnika podczas pierwszego uruchomienia ciągnika (zimny ciągnik) ???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Przy wybieraku do kiszonki jak masz 150atm. to jest za mało podkręć na zaworze bezpieczeństwa do 200 i wtedy powiesz po co ja się tyle męczyłem szarpanie przy zimnym silniku 300 procent musisz wymienić filtr i także olej ponieważ jest za gęsty i nie dostaje odpowiedniej ilości (oleju nie kupujemy patrząc aby taniej tylko ze sprawdzonych źródeł ci co kupowali tanio mają same problemy jet wtej chwili bardzo dużo oleju fałszowanego )


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

o ile pamiętam to olej jest AgrolU od zawsze, a to szarpanie było zgłoszone na gwarancji, kilkanascie lat temu, ciągnik pojechał do dilera i niby podnosnik do warszawy ale nic nie zwojowali...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Wcale się nie dźiwię Jak olej jest od zawsze a ciągnik ma kilkanaście lat i olej nie był wymieniany ,w zasadzie nie powinennem krytykować kolegów z branży ale niedawno zdażyło się tak że w POM-ie nie wiedzieli jak założyć Układ wyważający w MF 5714 ,A jak podnośnik szarpał to kazano zrobić kila dziur w filtrze( ciągniki na gwarancji) czy ktoś się przejmuje po gwaraancji i tak przyjedzie w tedy będzie inna rozmowa są ludzie i ludziska


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

chodziło mi o to, że zawsze do skrzyni był lany AgrolU w/g instrukcji obsługi,a wymieniany co 1200 mth ;)

 

można wiedziec jaką branżą się dokładniej zajmujesz???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Pioter w 3512 jak zimny podnośnik też szarpie i reaguje z opóźnieniem, a olej (AgrolU) ma niecałe 400mth od wymiany, a filtr czyściutki...

Ten typ tak ma, dopóki się nie rozgrzeje ;)

 

 

@ASOGCURSUS mogę wiedzieć, gdzie macie siedzibę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Szarpie z powodu takiego, że pompa nie zasysa zimnego, gęstego oleju regularnie...

Jak by to powiedzieć, są "przerwy w dostawie" oleju i dlatego tak szarpie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franc200    0

Witam wszystkich, mam nadzieje ze dobrze wybralem dzial i z tego co zdazylem przejzec to nie widzialem aby gdzis byl podjety temat z cieknącym rozdzielaczem z tylu od strony zaslepki (lezacej po przeciwnej stronie wajchy). czy ktos moze z was mial podobny problem i wie jak go rozwiazac. z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Chodzi o ten rozdzielacz pod siedzeniem co jest oznaczony "podnośnik", "wyjście1", "wyjście2"? Sam jeszcze ani razu tam nie zaglądałem pod siedzenie w moim 4514. A podłączałeś coś i potem przełączałeś na inne wyjście? Bo oryginalnie jest ustawione na wyjście2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franc200    0

Tak zgadza się kolego to ten rozdzielacz pod siedzeniem tyle ze ja nic w nim nie kreciłem po prostu pewnego dnia zauwazylem ze leje ssie spod traktora rowno i po dluzszych oględzinach wyszlo ze leci wlasnie z tego rozdzielacza. Byłem dziś u mechaników i doradzili mi aby zakupic nowy bo tego sie nie naprawia. Dziś zakupiłem jutro będziem montować :lol:

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franc200    0

360zł, nie chciałem sie bawic w uszczelnianie bo jak sie rozszczelni w czasie sezonu to bede sobie plul w twarz, a zeby go wyjac to sie trzeba chwile pobawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No, tylko nie zapomnij o wszystkich o-ringach i uszczelkach, bo to błacha rzecz a może problemu narobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13
360zł, nie chciałem sie bawic w uszczelnianie bo jak sie rozszczelni w czasie sezonu to bede sobie plul w twarz, a zeby go wyjac to sie trzeba chwile pobawic

 

A wiesz w ogole z ktorego miejsca w rozdzielaczu wycieka olej?? czy po prostu spytales sie mechanika...kupiles nowy i wydales 360zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franc200    0

Olej ciekł z zaślepki z tyłu rozdzielacza, tak zawiozłem go do mechanika i pokazałem mu go. Stwierdził dokładnie tak jak pisałem wcześniej. nie jestem mechanikiem więc posłuchałem rady kogoś kto się na tym powinien znać. Poza tym wyeliminowałem inne wady a mianowicie drganie podnośnika przy rozgrzanym oleju i opadanie przy zgaszonym silniku i po przełączeniu na wyjście 2.

Na razie sucho i się nie leje nigdzie więc chyba wszystkie oringi umieścił w odpowiednich miejscach :blink: . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lop16    0

Mam takie małe pytanie ile podniesie ursus 4514 z mocniejszym silnikiem 68,7 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj