kris14

Podnośnik w 4512/4514

Polecane posty

kris14    267

Kurde, ale źle trafiłem z tym ciągnikiem.

A już miałem nadzieję że obędzie się bez rozjeżdżania bo w instrukcji napraw podają że ciągnik rozjeżdża się, wtedy kiedy jest wyposażony w hydrauliczne sprzęgło WOM i pompę wzmacniacza momentu, chociaż nie wiem czy w ogóle takie elementy występowały w tym ciągniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

witam niedawno zakupiłem ursusa 4512 i mam problem z podnosnikiem gdy wcisne sprzegło podnśnik opada i niemoże podnieść agregatu 3 metrowego z pługiem daje ledwo radę ale płynie podnosi po zgaszeniu odnośnik opada bardzo szybko tak jak bym go opuszczał oprosze o fachowe odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A wałek WOM też się wtedy zatrzymuje? Jeśli tak to źle jest ustawiony drugi stopień sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Panowie co może być przyczyną wolnego podnoszenia i działania ładowacza czołowego w Ursusie 4514? Podnośnik chodzi w miarę normalnie to znaczy też opuszcza ale to chyba widzę norma

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57
Napisano (edytowany)

witam mam pewien problem gdyż przy dzwiganiu ciężkiej maszyny (na rozgrzanym oleju) np grubera słychać stukot jakby ktoś walił młotkiem. Co może być?

Edytowano przez rafi1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nwm u mnie to stuka tak pompa jak się podnosi ;P albo ja trzyma się coś w górze na podnośniku na zapalonym ciągniku ;D I to podobno normalne w tych typach jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wie ktoś może czy jest możliwość połączenia układów hydraulicznych (podnośnik i hydraulika zewnętrzna) w ursusie 4512 aby nie było konieczności przekładania tej rączki pod siedzeniem. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ewentualnie można zastosować niezależną pompę hydrauliki zewnętrznej ale koszt samej pompy przekracza 3tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

gdy wcisnę sprzęgło do końca podnośnik opada jak bym go opuszczał i ma problem z podniesieniem agregatu 3 m pomocy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bo jak wciśniesz sprzęgło do końca to rozłączasz pompę, a że masz nieszczelności na tłoku to ci opuszcza.

Podnieś agregat i przełóż zawór pod siedzeniem na kiprowanie,. Wtedy zamkniesz tłok. Jak opuści to tłok siedzi, a jak nie opuści to rozdzielacz padł, i raczej regeneracja Tuchola go czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

on agregatu nie może podnieść pługi 4 podnosił jak go zgasze to momet opada ale jak do puł wciskam to nic sie nie dzieje i podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bo jak sprzęgłem drugi stopień rozłąnczasz to dopiero pompa przestaje działać.

To nie ty do mnie SMS wysyłałeś, nie miałem czasu zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tam jest tylko jedna rurka, z pompy do rozdzielacza pod siedzeniem. Odkręcając rozdzielacz pod siedzeniem wyciągniesz ją, i są na niej oryngi i teflon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. Nie mogę znależć podobnych tematów wię c postanowiłem napisać tutaj. rozchodzi mi się o pompę do mojego mf. pasuje właśnie od ursusa 4512 jak i wiele innych części od tego ciągnika. ale do rzeczy. czy opłaca się regenerować starą a jeśli tak to gdzie najlepiej by to zrobili lub czy kupić nową za ok. 1300 o której są różne opinie. proszę o pomoc i radę bo wiosna się zbliża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

pompa tandem, nie 3 tyś ale 2 trzeba dac... Chyba że nie masz wspomagania to mozna inna w to miejsce dac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tylko że zbytnio innej tam nie można dać ;/

Albo jest pompa od wspomagania albo jest tandem (wspomaganie + dodatkowa do hydrauliki) a nikt przecież obudowy rozrządu nie będzie przerabiał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

obudowy rozrzadu nie, trzeba by zrobic taka przystawke, kiedys o tym myslalem ale potem wyszlo ze to nie takie proste bo potrzebne by było również zredukowanie obrotów, zwykłe pompy nie mogą się kręcic do 4500 tyś jak oryginalna która tam przychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj