kris14

Podnośnik w 4512/4514

Polecane posty

JANCZAK1176    43
Napisano (edytowany)

Po podniesieniu ramion podnośnika na danom wysokość powinno rozłączyć tłoczenie oleju cofnięcie się zaworu oscylatora .Mechanizm sterujący podnośnikiem ,jest zbudowany z rożnych krzywek dźwigienek itp itp .Ten gość jest doby w tym temacie http://www.agrinpol.pl/ursus

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrk4512    0

Witam,

mam problem z moim Urusem 4512 z 89 roku. Mianowicie gdy zaagreguje do niego jakąś cieższa maszyne np. kosiarke rotacyjna to zeby ja podniesc musze go wkrecie powyzej 1800 obotów bo inaczej nie podniesie a jak juz puszcze gaz to od razu kosiarka opada. Dodam jeszcze ze mam zamątowanwgo takigo lepszego tur`a i on chodzi bez problemu. Układ zalany mam Hipolem. prosze o szybka pomoc z góy dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

Cześć :)

Nie wiem jak jest w 4512 bo miałem MF255 i wszystko grało. Masz może w nim siłownik wspomagający? Jeśli tak to zaślep dopływ do niego i spróbuj bez. U mnie w Zetorze było podobnie, cudowane było przy nim tyle że hoho a okazało się że to głupi tłoczek jest na nic :) I do tej pory śmiga jak należy :) Możliwe że rozdzielacz też jest na nic, ale najpierw spróbuj wywalić tłok :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrk4512    0

tez myśle ze to właśnie ten tłok :( nie mam słownika bo nie mam az co tak targac ;) zaraz prowadze go do mechanika i sie zobaczy ;) ale dzieki :) pozdrowienia :D a nie wiesz jaki może być przybliżony koszt tej awarii?

Edytowano przez patrk4512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

100 razy tu pisali, w instrukcji tez napisali że ma być olej typu Agrol U, UTTO. tak więc ciekaw jestem ile bebechów do wymiany masz :P no chyba że starczy wywalić ten syf ze skrzyni i nalać normalnego oleju i wymienic filtr

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

Z tego co wiem to mój MF prawie od nowości chodził na HIPOLu i nic nigdy z żadną hydrauliką nie miał problemów a robił nią sporo bo miał tura :) Także to nie jest kwestia oleju bo to nie są nowe ciągniki gdzie olej musi być idealny do każdej maszyny :) W DF mam wszystko oryginalne TOTAL i teraz do Zetora będe lał TOTALa ale to dla tego żeby można było podpinać jedną maszynę do dwóch traktorów bez kłopotu a nie po to że Zetor mi się popsuje :D

Ale kolego Patryk daj znać co tam było i jaka przyczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

witam mam problem w ursus 4512 jak podniosę podnośnik to jest takie tłuczenie niezależnie od wysokości zaczyna się z 5 cm od ziemi jak podniesie co to może być za problem ciągnik podnosi tylko się tłucze tak jak za wysoko się podniesie ale tu i nisko jest ten dźwięk pomocy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Witam i znów mam problem z podnosnikiem w 4512 tylko teeraz problem jest o tyle dziwny że normalnie ciągnik podnosi ciężar ale jak zaczepię łącznik główny tj. tą śrubę tak uniesie tylko troszkę i dalej nie chce. Czy spotkał się ktoś z takim problemem? Tak więc 2 punktowy układ zawieszenia działa a 3 już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Coś nie tak z regulacją siłową.

Przestaw dźwignie wyboru trybu pracy podnośnika na pozycyjną i spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Sprawdź czy nie pękła Ci sprężyna od regulacji siłowej (ta duża, która jest zamontowana w plecaku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Dzwignie przestawiałem ale nic to nie dało a co do sprężyny to sporo roboty żeby się do niej chyba dostać więc na razie musi poczekać na koniec żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Kurcze myślałem że to nie działa jak się zaczepi cięgno ale ostatnio testowałem i same ramiona też nie podnoszą jak coś ciężkiego jest zaczepine tzn nawet pług 3 skibowy nie daje rady podnieść.Zaczepiłem taki balast co jest zaczepiany tylko na ramiona i nie podniósł a było w nim zaledwie jakieś 250 kg. Wydaje mi się że załącza mi się zawór przeciążeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tam ta hydraulika jest tak pokręcona że brak słów na to, ja mam instrukcję napraw ale bez specjalistycznych narzędzi nic tam sam nie wyreguluje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Dalej mam problem z ta hydrauliką. Podnosił tylko lekkie urządzenia cięzszych nie i co się okazało że tryby które są za pompą uszkodziły tłok w cylindrze hydraulicznym i odszczypał się nawet kawałek cylindra. Zmieniłem z powrotem na stary cylinder i tłok i wraz jak podniose max do góry coś chrobocze i dam opuszczanie to nie opuszcza dopero po chwili opuści już brak mi normalnie nerwów do tej hydrauliki w tym ciągniku.Co to się dzieje?

Edytowano przez piotr26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jak ci brak nerwów to zleć naprawę ludziom którzy na tym się znają przecież mechanicy muszą z czegoś żyć ;)


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

w 4514 też tak mam. U mnie to pompa tak gduka. Trzeba zainwestować w zestaw naprawczy pompy albo nową kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

w moim też trochę stuka "coś" ale tylko ja podnoszę na maks. do góry, kiedyś w 2812 też tak było


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Koledzy co może być przyczynną w 4514 że podnośnik działa tylko na zasadzie podnieść najwyżej lub opuścić całkowicie. Nie reaguje jak by chcieć regulować wysokość pośrednią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekursus    30

Witam. mam problem z podnosnikiem w ursusie 4512. Podnosnik szarpie i opada po zgaszeniu silnika. Najpierw oddałem pompe do regeneracji do Zwolenia. Po załozeniu pompy jej wydatek wzrosl ale szarpanie zostalo wiec w niedlugim czasie rozebralem go jeszcze raz i wymieniłem tlok i pierscienie( bo zauwazylem ze stary tlok jest zarysowany). Po zlozeniu nic sie nie zmienilo. Ramiona dalej szarpia i opadają. Jeśli ktos mial podobna sytuacje lub wie co jest tego przyczyną niech mi cos doradzi. Bo praca podnosnikiem jest bardzo uciażliwa. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

a jak poruszasz rozdzielaczem pod siedzeniem nie pomaga ? Bo u mnie też tak jest ale poprzerzucam rozdzielaczem i na jakiś czas spokój. Wię myśle ze to wina rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

bodnośnik mechaniczny czy EHR??

 

 

Mechaniczny...

Było już sporo na forum o tym i niby jakieś rozwiązanie jest. U mnie też szarpie lekko na zimnym oleju podczas podnoszenia ale to już od lat tak ma i póki co wolę się nie dotykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj