kris14

Podnośnik w 4512/4514

Polecane posty

kris14    266

Mam problem z TUZ'em w moim ursus'ie 4514. Po krótkim czasie pracy, gdy olej w skrzyni się rozgrzeje ciągnik ma problemy z podnoszeniem maszyn i wywrotem przeczep. Jaka może być tego przyczyna? Mechanik u którego byłem wymienił zawór rozdzielczy, przejrzał korpus i przewód między pompą a korpusem. Kiedyś sam chciałem to naprawić, wyciągnąłem kolejno korpus, wałki ze skrzyni aby móc się dostać po pompy. Przeczyściłem i uszczelniłem. Pomogła ale na krótko. Czy będę musiał kupić nową pompę, która jest ciężko dostępna i droga (ponad 2.5 tys. zł)!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr5314    1

Witam

Musisz wyczyścić filtr oleju ze skrzyni i bedzie grało ;)

aha pamiętaj aby nie mieszać oleju ze skrzyni np AGROL z jakimś olejem z przyczepy bo ci sie olej wymiesza i nadaje sie tylko do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Zeby wyciągnąć pompę z 4514, trzeba rozpołowić ciągnik pomiędzy tylnym mostem a skrzynią pośrednią ;) . Nie trzeba wymieniac całej pompy tylko dwie części (korpusy) w których chodzą tłoczki i cztery pierścionki na tłoczki. Pierścionki to sprawy groszowe a 1 szt. korpusu w hurtowni Agrorami w Kościelnej Wsi (mega hurtownia) ok 60 zł netto. Zawór rozdzielczy wymieniłeś bezsensu ;) . i zapłaciłeś ok 250 zł. No ale cóż mechanicy maja mało obcykane te ciągniki.

Pozdr.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Dzięki za info deer. Znalazłem jakiegoś mechanika z Środy Wielkopolskiej, który coś takiego robił i wie o co chodzi.

Wszyscy, z którymi miałem do czynienia to tylko robili C-330, C360, C385 itp. i kilka zetorków. A czy te korpusy można wymienić bez wyciągania pompy? Jeszcze raz dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Mam problem kupilem ursusa i jest cos nie tak z regulacja podnoszenia opuszczajac raczka 1 od siedzenia do tylu ramiona sie nie opuszczaja do konca dopiero druga ta od blotnika przesuwajac do przodu opadaja do samego dolu, opuszcza zbyt wolno szybkosc reakcji nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Nie wiem czy dobrze rozumiem: Ramiona nie opuszczają Ci się do końca, bo trzyma je popma (regulacja siłowa), wajcha od błotnika musi być maksymalnie do przodu, wtedy ramion nic nie trzyma, opadają na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
Nie wiem czy dobrze rozumiem: Ramiona nie opuszczają Ci się do końca, bo trzyma je popma (regulacja siłowa), wajcha od błotnika musi być maksymalnie do przodu, wtedy ramion nic nie trzyma, opadają na maxa.

tak wlasnie a w malym 255 jest tak samo i pierwsza wajcha opadaja do dolu na maxa a dlaczego tu jest inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
jak to pobrac?

Kliknij we Free

Następnie odczekaj minutę.

Przepisz kod.

I naciśnij przycisk download.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
Kliknij we Free

Następnie odczekaj minutę.

Przepisz kod.

I naciśnij przycisk download.

cos nie tak sprobuj u siebie a masz moze jeszcze inne linki do katalogow tego ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja w swoim 4512 mam dźwignie od siłowych całkiem to tyłu i jest dobrze.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5
tak wlasnie a w malym 255 jest tak samo i pierwsza wajcha opadaja do dolu na maxa a dlaczego tu jest inaczej

 

Coś nie kumam, w 3512 żeby działała regulacja silowa (wajcha od błotnika), wajcha od siedzenia musi być ma maxa do tyłu, jak nie używasz to wajcha od błotnika musi być maksymalnie do przodu (inaczej trzyma ramiona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
a ja w swoim 4512 mam dźwignie od siłowych całkiem to tyłu i jest dobrze.

ja w malym ta wajche od blotnika mam caly czas na maxa do tylu a podnosze i opuszczam ta od siedzenia a w duzym to juz nie da sie tak bo nie opusci do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w 4512 żeby działała reg.siłowa to dźwignia od reg.pozycyjnej musi być w pozycji stały wydatek(jest to między regulacją pozycyjną, a ciśnieniową) dawano nim nie robiłem na siłowych więc mogę się mylic :huh:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
w 4512 żeby działała reg.siłowa to dźwignia od reg.pozycyjnej musi być w pozycji stały wydatek(jest to między regulacją pozycyjną, a ciśnieniową) dawano nim nie robiłem na siłowych więc mogę się mylic :huh:

masz gg?

 

w 4512 żeby działała reg.siłowa to dźwignia od reg.pozycyjnej musi być w pozycji stały wydatek(jest to między regulacją pozycyjną, a ciśnieniową) dawano nim nie robiłem na siłowych więc mogę się mylic ;)

czyli ktorej wajchi uzywasz od blotnika czy od siedzenia?

 

nie pisz posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja używam od siedzenia-regu. pozycyjna. od błotnika jest dźwignia od siłowych


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
ja używam od siedzenia-regu. pozycyjna. od błotnika jest dźwignia od siłowych

a ta od blotnika jak jest na dole czy do tylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tak jak pisałem jest całkiem do tyłu


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Pare lat temu ciągaliśmy ursusem 4514 topole i w podnośniku coś jest nie tak.Podniose jakąś maszyne do góry zgasze śilnik to opada na dół. Nie da się tak w połowie żeby się zatrzymał tylko albo na dół albo do góry. Co może być nie tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

nieszczelny uklad-prawdopodobnie tlok do uszczelnienia i reszta. nie sadze aby przyczyna tego bylo ciaganie tych topoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Wg. mnie uszczelnienia tłoka odpadają, bo są tam stalowe pierścienie zamiast gumowych czy tam silikonowych uszczelniaczy.

Ja obstawiam że ten zawór rozdzielczy pod siedzeniem przepuszcza, bo miałem już 2 takie przypadki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj