pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1410    10

To dawno jasna sprawa,jak nieurodzaj to 100kg po1zl=100,a jak nadwyz to 1000 kg po 0.10zl=100,tylko przewalanie potu.(slowa mego kolesia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

witam. planuje zasadzenie 0,6 ha denara na wczesny zbior. jesienia pole dostalo ok 35ton przegnitego swinskiego obornika, 2tyg przed sadzeniem chce dac 200kg polifoski 5 i przed radleniem 200saletry. ziemniaczki ida pod wloknine, a przedplonem byla pszenica. pole na stoku poludnionym

co o tym sadzicie?:)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

te dawki oczywiscie na 60 arow

@limusine jaka ilosc bys zastasowal?

jesli pogoda pozwol to chcialbym kopac pod koniec maja, jakiego plonu moge sie spodziewac?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

na młode daję wiecej niż na poźne i jest to około 800 kg/ha tylko ze ja sypie 4 nie 5. Według mnie to 350 kg to minimum musisz zastosować tej polifoski, jaka tam jest klasa ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

to zależy ile masz w glebie składnika ja zrobiłem badanie i pod ziemniaka wczesnego (0,8ha)daję tylko 150-180kg saletry amonowej i 400kg bontaru, to wszystko w podsiewacz więcej nie ma sensu bo i tak wczesny ziemniak więcej nie pobierze. ja miałem w glebie potasu 23mg/100g gleby i fosforu 14mg/100g gleby magnez 22mg/100g gleby, a inne kawałki to muszę dać podwójnie bo za mało jest. także polecam badanie gleby jedna próba tylko 9,40zł. tylko ciekawi mnie jedna rzecz ph mi napisali 4,9 a w zeszłym roku jęczmień mi się wyłożył taki był gęsty a nie wapnowałem sypałem tylko 150kg p-5 i 80kg saletry bo stanowisko po ziemniakach, to na 0,8ha. dodam że miałem poplon z łubinu pod jęczmień.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Przyoranie zielonego łubinu to bomba azotowa nie chciałbym skłamać ale przyoranie łubinu na zielono to chyba 400kg N w czystym składniku na Ha. (jeśli źle pamiętam to przepraszam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

@limusine mam 3 klase, pszenica na tym kawalku nigdy nie schodzila ponizej 9t, kiedys to bylo pastwisko, ale od ok 10lat jest orane

dobry dostep do rowu odplywowego z jeziora;) pompke mam, wiec bede mogl w razie 'w' podlewac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baskecik    0

na młode daję wiecej niż na poźne i jest to około 800 kg/ha tylko ze ja sypie 4 nie 5. Według mnie to 350 kg to minimum musisz zastosować tej polifoski, jaka tam jest klasa ziemi?

kolego limousine nie lepiej i taniej by bylo zastosowac polifoski 8 zamiast 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Witam.Mam okazje kupna LUBOFOS POD ZIEMNIAKI , GRANULOWANY NAWÓZ NPK (Ca, Mg, S) 3,5-7-25-(3,5-2,5-21) -- cena 1350 zł/tona ----Mam 1 hektar ziemi , słabej w zasobność składników pokarmowych po pszenicy , bez obornika.Co sądzicie o tym nawozie warto go dać pod ziemniaki ? I ile trzeba go wysiać na 1 ha by plon był około 40 ton , co proponujecie dodać do niego? Mysle o moczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Ja stosuję polifoskę 5 ale 400kg lubofosu i 300-400 kg mocznika powinno wystarczyć na 40 ton plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja stosuje ten lubofos od kilkunastu lat i jestem zadowolony, dawka 600kg/ha+ N w postaci saletrzaku i saletry

LUBOFOS jesli jest stary to jest mocna zbrylony a data prod. jest kodowana,worki sa w jakim kolorze?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

kolego andrzejns jak dasz taką dawkę to masz 180kg N 60 kg P i 120kg K przy takim nawożeniu to będą pyrki ale osobiście nie chciał bym tego jeść. ja daję 120-140 N 80-90 P i 190-220K i to rzędowo dolicz do tego 20-30 %.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Przemol worki są w kolorze niebiesko białym . Myśle dać 800kg na hektar + N -------ale co proponujecie dać w postaci azotu i ile czego?

Myśle dać 400 kg mocznika.

Co wy na to?Fosforu nie będzie za mało?

Dodam że ziemia 4 klasa mało zasobna w składniki pokarmowe.Obornika nie było tam z 8 lat.Nie mam obornika by dać więc musze to nadrobić w NPK.

Dziękuje za sugestie,

Jest możliwe ukopanie 40 ton z tego pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

niebieski wiec ok. Mysle ze za duzo ale to ty znasz najlepiej swoja ziemie..robisz badania ziemi w zasobnosc skladnikow?

Nalezy przyjac ze na 1tone plonu potrzeba:4 kg N; 1,5 kg P2O5; 5,5-6,5 kg potasu K2O; 1-2 kg wapnia; 0,8-1 kg MgO; 0,6 kg S wiec wszystko sobie przelicz


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Czyli wynika z tego że musze dać 300 kg mocznika.Sam mocznik będzie dobry? czy może inna kompozycja N ?

Ile lubofos 3.5 7 25 ma Mg , Ca i S ?

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

NPK (Ca, Mg, S) 3,5-7-25-(3,5-2,5-21)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi75    0

:) Witam.

Jestem tu nowy i prosze mi pomóc. Jaki nawóz lub nawozy zastosować przed sadzeniem ziemniaków. Bedą sadzone na polu po pszenicy i na jesień byl dawany obornik. A ziemia ma Ph kwaśny.

Edytowano przez Rafi75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

koledzy jestem tu nowy powiedzcie mi ile nawozu mam dać w kg na hektra ziemniaka i jakiego ziemniaki bedę sadził bez obornika na polu i to jest 3 klasa ziemi tak mniej wiecej mi powiedzcie ile i jakiego dać nawozu

pozdrowienia dla wszystkich,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zapytać jaki nawóz sztuczny jest najlepszy pod kartofle, czy nadaje się polifoska8? Mam mały kawałek pola 6klasy chcę w tym roku posadzić tam ziemniaki jakie nawozy powinienem tam zastosować wcześniej rósł tam owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtam.Przepraszam ze sie wtrącam ale doszły mnie słuchy ze jest taki na woz jak:

-lubofos 12 i

-lubofos pod ziemniaki.Moje pytanie brzmu:Wie ktoś ktory z nich jest lepszy i w jakiej cenie mniej wiecej chodzą??

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

LUBOFOS 12 1231zł

LUBOFOS pod Ziemniaki 1475zł


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Witam! Mam pytanie co do nawożenia. Będę sadził tradycyjnie około 0,35 ha ziemniaków. Na jesień wywiezione bylo 6-7 ton obornika od krowy i świń. Myślę zastosować potafoskę 50 kg i do tego właśnie nie wiem co jeszcze - salmag czy saletrzak. Mówię o siewie nawozu zaraz przed sadzeniem. Gleby klasa IVa , przedplonem była pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj