pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    164

do badania samej gleby liście ci nie potrzebne. Do badania roślin owszem i wtedy trzeba też próbki gleby. Nie wiem kiedy się pobiera ale pewnie jak już rośliny będą trochę większe bo tak ciągną dużo z sadzeniaka. Ale przed zawiązywaniem bulw.

Badanie liści trochę kosztuje. Ja kiedyś dawałem liście maliny. Liście to głównie na mikroelementy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

można już dać dolistnie kristalon np., czy jeszcze troche za wcześnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

A którym kolego Kristalonem pryskasz? Ja w tamtym roku pryskałem niebieskim , efekty po około 10 dniach były już widoczne krzaki ciemne i ładnie rozkrzewione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskałem Kristalonem Żółtym, potem Czerwonego dam. Dzisiaj pryskałem rano a teraz pada. Zadziała to, czy czeka mnie poprawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja właśnie zjechałem z pola , denara kropiłem.Nie wiem jak działa czerwony i żółty ale po niebieskim są widoczne zmiany :rolleyes: U nas w Krakowie pogoda , bez deszczu i taka pogoda ma sie utrzymać na długo....tak w pogodzie mówią :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

pryskam zielonym, pryskałem tydzień temu, za pare dni druga dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

narazie samym, niebawem będzie dodawany do zabiegów na grzyba i stonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Można mieszać odżywkę z pestycydem??


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Zalezy z jakim pestycycem bo jak a herbicydami czy gramicydami to jest nie wskazane, ale niekiedy zdarzyło mi sie dodac do herbicydu mocznik, siarczan magnezu lub jakąś odżywke i nie zauważyłem negatywnego działania, bo do fungicydu czy inekcydu to mozna dodawać odżywki chyba ze na opakowaniu bedzie napisane że nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

TomaszBrzoza ja dawałem 3 kg niebieskiego Kristalonu na hektar do tego dawałem 10 kg mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

zależy jaka ilość cieczy wychodzi na ha.

ja na każde 100 l. wody daję 0,5 kg. kristalonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

lulak to stanowczo za mało.Daje się 2.5 kg Kristalonu na hektar czyli 300 litrów wody .Ja na 300 litrów wody daje 3 kg Kristalonu i 10 kg mocznika i efekt jest zauważany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

gdzie jest napisane, że daje sie 2,5 kg ?

dając 3 kg na 300 l. robisz stężenie jedno procentowe, podczas gdy max. zalecana dawka to 0,4-0,5 %.

poza tym 300 l/ha cieczy to dawka dla zabiegów herbicydowych, dla nawożeń dolistnych powinna być większa.

ale skoro twój system przynosi efekt (a to najważniejsze) to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Jakby nie przynosił to bym nie robił .A najlepiej to 3 kg Kristalonu i albo 15 kg siarczanu magnezu , albo 10 -15 kg mocznika .jedno z tych dwóch można dodać do Kristalonu i wtedy efekt jest rewelacyjny .Przykładowo jak krzak jest słaby i cienki to po około 10 dniach widać bardzo różnice.......nie tylko w tym że ściemnieje ale i w tym że się ładnie rozkrzewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Osobiście nie chciałoby mi się robic zabiegu samym Krystalon-em. U mnie jeśli zabieg to tylko dokarmianie dolistne to stosuje Aroleaf lub Krystalon 3kg/ha, siarczan magnezu z mikroelementami 5kg/ha, mocznik 10-15kg zależy gdzie co jak wygląda. Jeśli jade z fungicydem to zazwyczaj z jednego składnika rezygnuje, a pozostałym zmniejszam dawki. Na stonkę mam nadzieje pryskać nie będe musiał, bo sadzeniak był zaprawiony, ale w poprzednich latach do zabiegu przeciwko stonce nic nie dodawałem. Do herbicydu zawsze dodaję siarczan magnezu, z tego co mi wiadomo zakwasza roztwór i dzięki czemu jest łagodniejszy dla rośliny uprawnej, a chwast tak czy tak ładnie schnie. Moje późne ziemniaki mają dopiero po 15-20cm, dlatego myśle, że pierwszy zabieg przeciwko zarazie wykonam w przyszłym tygodniu i będzie to pewno jakiś tańszy zamiennik Ridomil-u Gold. U Was koledzy co idzie na pierwszy zabieg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie już poszedł Ridomil.Następnie Infinito , Pyton a na końcu to się zobaczy jak to wszystko będzie wyglądać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem 4kg kristalonu żółtego na hektar. Gdzieś czytałem, ze można dawać 3-5 kg Kristalonu/ha( zresztą na Agroleafach piszą takie same dawki, a skład mają podobny). Byłem na polu, gdzie pryskałem 10 dni temu, to ziemniaczki wyglądają ładnie. I pomyśleć, że jeszcze niedawno zastanawiałem się, czy zastosować ten nawóz z Yary czy coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Nawozy z YaraMila to według mnie najlepsze nawozy.Rezultaty mam w polu , gdzie dałem Saletrę z Puław i Z YaraMila.Bez porównania.Tak więc podobnie jest z odzywkami .Co firma to firma. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja daje infinito ale duzo deszczuje wiec mam na polu inny mikroklimat


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Infinito to jeden z najlepszych środków , w moim regionie pól się nie deszczuje.......więc jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolok    0

Witam mam pytanko kiedy stosujecie środki na zarazę i jakie mam ziemniaki jadalne i przemysłowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

stosuje ktoś z was agroleafa bo dzisiaj kupiłem na 1ha na próbę i myślę dać go razem z planetem na zarazę robił ktoś z was taką miksturę? jaki efekt?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Zamierzam prysnąć Fusilade Forte ale chciałbym też od razu załatwić dwuliścienne, proszę o poradę jakiego herbicydu użyć i czy w ogóle można łączyć takie opryski razem by zaoszczędzić przejazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj