pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

bolid20    98

400kg samej polifoski? czy wszystkiego 400kg?

 

 

Tak samej polifoski. Ale to myślisz mało czy za dużo???


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a nie robicie badań na zawartość składników w ziemi? Ja co roku robię, nawet u matki w ogródku. Próba kosztuje 7,5 zł a nawozu tylko uzupełniam. Jaki sens sypać PK za 700 zł skoro może wystarczy za połowę. W tym roku dawałem NPK na jednym polu 3 ha po 550 kg i 3 ha po 300 kg. Plon ziemniaka taki sam a zaoszczędzone 1000 zł przy wydanych 22zł za zrobienie prób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Komu zlecasz te badania? ODR-owi?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Badania zleca się okręgowej stacji chemicznej popatrz na ich stronie i poszukaj swojego regionu. @saszeta - a to po badaniu uzupełniasz do optymalnej dawki czy trochę więcej lub mniej??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aiverson    0

nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj:) w jaki sposob przechowujecie ziemniaki?? chlodnie??

dzieki i pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja zlecam okręgowej stacji chemicznej. Na PK ,kwasowość i magnez próby pobieram sam zawsze na wiosnę jak tylko ziemia rozmarznie. A na azot (chyba 12 zł próba,nie pamiętam) pobiera gościówa ze stacji (oficjalnie musi ona ale najczęściej pobieram sam) bo to trzeba od razu do worków hermetycznych i zamrozić. Żeby azot się nie ulotnił. Ale to robię jak coś nie tak z roślinami-albo za bujne, albo za liche. Zawsze daję trochę więcej nawozu bo na piachu łatwo potas się wypłukuje a fosfor lepiej z nawozu przyswajają rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

@aiverson ja w skrzyniopaletach w przechowalni ocieplonej styropianem bez zadnego agregatu :D i jest gitara. @saszeta jak tam cena u ciebie ziemniaka i ile sprzedajesz na miesiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

85 groszy. od miesiąca praktycznie nie sprzedaję bo nie mogę z kopca wyjąć żeby do pomieszczenia przełożyć. W wigilię udało mi się 3 tony wyciągnąć. A gdybym miał dzisiaj gotowe z 8 ton to bym sprzedał. Ludzie tylko czekają aż dam im znać. A sprzedaję ok 25-30 ton na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ja mam ziemniaki przykryte słomą, a na słomie jest folia. Ostatnio trochę śnieg stajał, więc okryłem jeszcze folię słomą.

Jak była dodatnia temperatura, to otworzyłem kopiec. Na 200kg ziemniaków było ok 10 bulw zepsutych, więc gnić nie gniją. Mowa o odmianie Vineta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Trzeba sie tylko modlić o cene na sezon 2011/2012 ;)!

Edytowano przez limusine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba sie tylko modlić o cene na sezon 2011/2012 :)!

 

Zazwyczaj jak w jednym roku jest cena, to w drugim porażka B) . Ale decyduje dużo pogoda, no i ilość obsadzonego areału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Nie stosowałem, ale jestem ciekawy efektu. A tytanit to jest warty zakupu w ziemniakach, bo podobno szybciej zawiązują się bulwy?

 

od zawiązywania bulw najlepsza jest woda pod dostatkiem i odpowiednia temperatura. nic więcej. :)

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Ja w tym roku stosowałem Kelpak SL na całym areale ziemniaków, pierwszy zabieg zastosowałem przy zwarciu rzedów w ilości 2 l/ha następnie po 14 dniach również 2 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj