pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzikiWschód    230

Witam, czy 50kg polifoski 6 na 10a ziemniaków sobie do jedzenia to dużo? Został mi worek i tak się zastanawiam czy nie za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Zapomniałem dopisać że kawałek to ciężka wilgotna ziemia bo rosły tam sadzonki aroni przez ostatnie 2 lata. Na jesien poszedł obornik bydlecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Mysle ze bedzie ok. Pare lat temu dawalem tylko 500 kg polifoski na ha i byly dobre plony.  Na upartego mozesz dorzucic soli ale przy tej powierzchni to mija sie z celem... takze napewno nie za duzo.

Oczywiście N musisz uzupełnic

Edytowano przez pala92
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

też mam taki kawałek około 10ar i właśnie wysiałem dziś 25kg poli 6 , przed sadzeniem dam mocznik ,a po wschodach troche saletrzaku myśle ze dla siebie bedzie ok, bez obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Warto sądzić takie areały?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

To tylko sobie i najbliższej rodzinie, wyjść za dom ukopac koszyk młodych ziemniakow z koperkiem i zsiadlym mlekiem no i na zimę, a reszta jak zostanie to kilka moich byczkow zje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

czy zastosowanie siarczanu amonu wpłynie na obniżenie ryzyka parcha u ziemniaka ? PH mam 6,7-7 co roku mniejsze bądź większe problemy z parchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

Mam do sprzedania kwalifikowane Ziemniaki sadzeniaki Madeleine,jak ktoś jest zainteresowany  niech pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MK001    0

Dosc duzo bylo powiedziane w temacie.

Niemniej chcialbym poznać opinie praktykow na tema nawozenia pod ziemniaka skrobiowego:

Polidap 300 kg, Zaksan 500 kg, Sol Potasowa 500 kg, Kiseryt 200 kg

pytanie :

1 Czy ma to sens ?

2 Kiedy w jakim terminie optymalnie można zastosować w/w nawozy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Raczej na bogato ale w plonie powinny sie odwdzięczyć. Zaksan wysiac przed uprawą przed sadzeniem a reszte dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
1 godzinę temu, Laope napisał:

Teraz polidapu bym nie rzucał,szkoda azotu .

Ale za to wieksze szanse na przemieszczenie sie w głąb ziemi fosforu i lepsze jego rozlozenie i pobranie przez rosliny. A patrzac ilosc azotu jaka chce wysiac to azot bez roznicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JM90    0

Jaki nawóz zastosować do nawożenia rzędowego ziemniaka jadalnego i skrobiowego i oczywiście w jakiej dawce? Do tej pory w zależności od gleby dawałem wczesną wiosną rzutowo 200-300 kg soli, tyle samo superfosfatu a azot głównie jako mocznik w dwóch dawkach, łącznie 120-150 kgN/ha, potem jeszcze dolistnie siarczan Mg z mocznikiem a na skrobiowe dodatkowo Kalprim, ziemniaki na oborniku i poplonie.
Co byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Wodę - nawożenie rzędowe w ziemniaku dzila tak długo jak długo masz wilgoć w miejscu aplikacji , daj wszystko pod bulwę mateczna w takich warunkach jak ostatnie kilka lat i problem gotowy, nawóz musi być tam gdzie wilgoć aby został pobrany..... przy takich deficytach wody lepiej dać cześć przed sadzeniem resztę po . A teoria o aplikacji w czasie sadzenia jest piękna , ale jak są idealne warunki wodne. Przetestowane , plon mniejszy koszt większy, nawet przy podlewaniu wilgoć nie dociera poniżej bulwy matecznej aby nawóz był dostępny. W reklamie brzmi świetnie......ale w rzeczywistości posypowo po sądzeniu daje lepszy efekt bo wilgotne masz do 10 cm redliny od góry reszta to popiół, oczywiście w mokrym roku może dać efekt ekonomiczny bo zużywasz mniej nawozu, ale czy warto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj