pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

Bo tam jest wszystko, ale w niskim stężeniu, a jak widzę to super 5 ma wysokie stężenia mikroelementów.
jakie jeszcze odżywki polecacie na ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zastosować YaraVita Ziemniak ? W sklepie ze ŚOR mam jedynie dostęp do tego produktu.Tzn są inne, ale nie wyglądają zbyt ciekawie jeżeli chodzi o skład.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

a skoro masz taki słaby sklep to może pomysl o zakupach w sklepie internetowym


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku większość śor roślin zamawiałem przez Internet, ale akurat Super 5 nie mają. Ten środek jest aż taki super, że warto go kupić? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak inne rzeczy są zaniedbane to cudów nie zdziała. Ale jeśli chodzi o mikro to jest to pierwsza liga. W tym roku ziemniaki nie podlewane wyglądają średnio, więc nie przejmuj, też mam gorsze w stosunku do tamtego roku. Zarobią ci co podlewają i zadbają też o ochronę.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie brakuje im głównie wody. Podejrzewam, że z tego powodu mogą mieć problem z pobieraniem makro z gleby. Odżywki stosować aż do wytworzenia jagód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

jak inne rzeczy są zaniedbane to cudów nie zdziała. Ale jeśli chodzi o mikro to jest to pierwsza liga. W tym roku ziemniaki nie podlewane wyglądają średnio, więc nie przejmuj, też mam gorsze w stosunku do tamtego roku. Zarobią ci co podlewają i zadbają też o ochronę.

 

A mniej więcej jaki rozkład opadów miałeś?

 

U mnie sadzone 16-18 kwietnia, non stop były lekkie braki wody i zimno. Dopiero gdzieś w połowie maja dolało ale na szczęście nie było zlewów. Ogólnie jeszcze tak ładnych ziemniaków nie miałem... Teraz znów wody wołają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Ja to troche narzekam na odmiany późne bo slabo rosną w susze i trzeba dokarmiac.Ale za to wczesne ziemniaki bardzo piękne,ładne bulwy juz dość duże jeszcze teraz deszczyk i bedzie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

z której strony lublina masz włościa ? :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje też sadzone około połowy kwietnia i wyglądają mizernie bo od momentu posadzenia nie miały porządnego deszczu. 2x spadło około 10l, a inne opady to takie jak np dzisiaj czyli 1,5l/m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Panowie a mogę jeszcze jakoś przytuli pozbyć się z ziemniaków??? pole czyste ani jednego chwasta z wyjątkiem tego cholerstwa. Vineta Kwitnie a Jelly zwierają rzędy


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Trzeba bylo wcześniej mechanicznie zwalczyć i opryskac teraz to nie wiem.Ja juz nie stosuje środków ochrony roślin jeżeli juz to odżywki mineralne i nawóz granulowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Witam. Mam pytanie do plantatorów ziemniaka, jakie polecacie wapno pod ziemniaki w celu zwiększenia PH. Najsłabsze PH jakie wyszło w badaniach w tym roku to około 4,5. Gleby raczej lekkie IV i V klasa. Czy nie występuje u was duże porażenie Parchem po wapnowaniu, u mnie niestety nawet kilka lat po wapnowaniu były bardzo parszywe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Nordkalk Fast Cal


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Ja w tym roku sypałem wapniak jurajski przed sadzeniem i narazie na tych kawałkach co kopałem nie było problemy z parchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Cała filozofia w tym że oni małego ziemniaka nie mają ,My jesteśmy na etapie kamienia łupanego My kąkurujemy niską ceną a nie jakością Jak ceny lekko spadną w uni to my bakruty . Nasze sadzarki nie poradzą sobie z takim sadzeniakiem . Jak oceniacie ten rok na ziemniaku .U mnie dość że niema plonu i nie ma ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

@pawelo zapewne na filmie rozsypany był jakiś nawóz pylisty (pewnie tańszy bo bez granulacji tylko do rozsypywania trzeba specjalistycznego sprzętu). Co do sadzeniaka to jest klika odpowiedzi. Otóż z większych sadzeniaków wyrastają większe krzaki, zalezy to tez od odmiany (ale gdyby ichnia technologia przwidywała małe sadzeniaki na pewno by takie produkowali) i po trzecie sadzenie w rozstawie 75 (a czasem nawet 90cm) wymaga grubego sadzeniaka o odpowiedniej sile wzrostu aby zakryć miedzyrzędzia (u nas 90% sadzenia to 62,5/67cm). Tak sadzi się odmiany frytkowe/czipsowe których u nas w Polsce mało się uprawia. Ale fachowcy wiedzą dobrze o tym. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Nie powiedział bym że u nas mało na cipsy Koo mnie co druga plantacia po 20 ha na głowno Przewiduje że jak gruby sadzeniak i roztaw szeroki to sadzeniaka ponat 3 t na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsza jest odmiana ja stosoje obornik  jesienia na wiosne tarnogran z sola i pszed opsypaniem saletszak i plony sa rewelacyjne-tagze sypanie saletry lub moczniku to zbedny koszt 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

a ja powiem tak daje 350 kg soli 350 kg mocznika i fosforanu 200 kg i plon jest dobry zadnej saletry nie daje mocznik zaczym zacznie dzialac to ziemniaki z ziemi juz wyjda. niektorzy mowia ze ziemniaki ciemnieja po ugotowaniu u mnie tego nie widac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

twoja znajomosc nawozenia odpowiada znajomosci ortografii B) , najwazniejsza jest pogoda-reszta to drobiazg a odmiana to rzecz malo wazna moze z 5-10 % plonu.

policz koszt jednego kg  N w saletrzaku,moczniku i saletrze a potem nam podaj


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj