pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafiozo    31

Chłopaki co wy robicie, ziemniak jest za bezcen, ludzie wywożą go do lasu a wy wchodzicie w jego uprawe??????  :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Jeden wywozi do lasu a drugi sprzedaje i dobrze zarabia.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Handlarz kupi po 10-20gr, nie nadźwiga się, nie narobi się cały rok przy tym, a sprzedaje po 40-50gr więc jakiś tam zarobek jest, ale to nie rolnik zarabia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Ja nie narzekam i nie jestem handlarzem.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

To w jakiej cenie sprzedajesz że nie narzekasz? i czy masz komu sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Oczywiście że mam komu sprzedać, inaczej jaki byłby sens uprawy i wszystkich moich inwestycji związanych z ziemniakami. Ja nie skaczę z uprawy na uprawę, co roku mam taki sam areał, trzeba systematycznie przez lata wyrabiać sobie markę, podnosić jakość i będzie dobrze. Niestety ceny Ci nie podam bo moja produkcja różni się od większości tu obecnych, celuję w trochę innego klienta.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jest dokładnie tak jak @Mikad mówi ja tak samo nie narzekam na zbyt ziemniaka co roku minimalnie zwiększam areał bo klientów przybywa i trzeba wyrobić sobie dobrą opinię a co najważniejsze produkować ziemniaki takie jak klient potrzebuje. Co do nawożenia ziemniaków to każdy ma inne ziemie inne warunki i ciężko tu jednoznacznie coś doradzić. Ja Fosfor i Potas mam wysiane i rozkładają już się w ziemi. Do 10 kwietnia u mnie mrozy zapowiadają więc niema się co spieszyć z sadzeniem.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Ja miesięcznie oddaje 800 kg jadalnego na kuchnię po 70 gr, ale tylko dlatego że się scfaniłem i na jesieni podpisaliśmy umowę, facetka sama chciała żeby wpisać stałą cenę to wpisałem ;) na koniec odpalę jakiś gratis bo aż mi ich szkoda... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

dopiero niedawno dostałem wyniki badań ze stacji i wygląda to następująco

1 PH 5.2   P2O5 21.9 K2O 12.0      Mg 5.2              (mg na 100g gleby)

2 PH 4.9             34,0          10,5          7.9

3 PH 4.6             16.4            20.1        6.3

podpowiedzcie jakie nawożenie zastosować pod ziemniaki skrobiowe

dodam ze na jesieni rozwieziony był obornik kurzy ok 25t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Gdzie badałes, że nie zrobili Ci nawożenia? Aby obliczyc stosuje sie pewien wzór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

byłbym wdzięczny jakbyś uchylił rąbka tajemnicy jaki to wzór

a badanie było podstawowe na zlecenie fermy drobiu z którą mama umowę na odbiór obornika 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Niestety mi zawsze robi nawozenie gosciu w firme gdzie oddaje próbki. Pytałem go sie jak to sie liczy to mi podawal wzór lecz gdzieś się mi zapodział. Pamietam tylko, że azot przeliczalo sie sie x1 fosfor x0.84 i potas 0.42 ale nic więcej Ci nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

kiq gdzie badasz ziemie?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

do "MAGRY" -sklep rolno-ogrodniczy i oni to gdzieś wysyłaja. Musiał bym zobaczyć na wyniki gdzie robione ale jak dobrze pamietam to w Poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ,chcę przed sadzeniem ziemniaków wysiać saletrzak i opryskać doglebowo dursbanem.Tylko nie wiem czy mogę to zrobić jednego dnia np. wysiać saletrzak, oprysk dursbanem i wymieszać agregatem. Czy nie powstanie jakaś reakcja chemiczna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Jakie nawożenie ziemniaków zastosować i w jakich ilościach dodam że ziemniaki na własny użytek na V klasie na jesień dawany był obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

na własny użytek i jak obornik był, to połowe tego co pawelo napisał. 


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

ehheheehe :lol:  Paweł jak chcesz mieć ładne krzaki to ładuj RSM :lol: Pierwsze słysze by ktoś w ziemniakach dawał RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Według tego co piszą na stronie ZA Puławy to RSM można stosować na ziemniaki chociaż sam jestem ciekaw jaki efekt przyniesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

sam widziałem jak znajomy lał rsm na ziemniaki kilka lat temu tylko zawsze rośliny były podpalone, jakby pryskał na mokre rośliny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj