pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

mlodyhef    214

Sorki, nie wyliczyłem ile wyjdzie tego w czystym składniku przez tego lubofosa, który mnie zmylił. Ja na Twoim miejscu zmniejszyłbym ilość siarki a dałbym więcej magnezu, bo ziemniaki potrzebują więcej Mg niż S. W miarę ok nawożenie, jeszcze pamiętaj o mikroelementach (przede wszystkim cynk) i będą bulwy jak ta lala ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ToT86    0

torszke dziwne to nawożenie...aczkolwiek nie wiem co kolega ma w ziemi...azotu jest na 45t plonu fosforu na 55t potasu 40 t wapnia na 20t Magnezu na 15t siarki 70t:D to wyniak z dawek nawozu mineralnego kwstia jeszce obronika i tego co w ziemi zostało. Osobiscie dolożyl bym soli gdyz pewnie nie wiele zostało i jest najcześciej wypłukiwanym skladnikiem, a do tego jakies 300-400kg/ha np Wapmagu można rozsiać jeszcze teraz.

Co do samego nawożenia ziemniak jestem zwolennikiem siania nawozow monoskladnikowych, a jesli już poli skladniki to nawozy z Yary. Nalezy pamietac aby nawozy chlorkowe głównie chodzi tu o sól wysiać 3-4 tygodnie przed sadzeniem ziemniaka. fajnym rozwiazaniem jest sół korn kali o niższej zawartości chlorkow, a dodatkowo posiada magnez sód i siarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Sadził ktoś ziemniaki po łące. Mam zaorane 0.70ha łaki i na tym kawałku pasowałyby mi ziemniaki. Badanie gleby będę robił za kilka dni. Zaorało się w miarę dobrze jutro jak się wyrobię to przelecę glebogryzałką żeby kępy rozdrobnić a na wiosnę reszta uprawy wraz z obornikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Robali pewnie będzie sporo.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Masz peszle w łące? :blink: :blink: :blink:

Na łące będą LUX ziemniaki.

Tylko skrop na drutowce.

 

Co do nawożenia ziemniaków to ja stosuje zasade NPK 120 / 80 / 240kg czystego składnika na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Co to są peszle?

Niestety w nocy był mróz i nie puściło do wieczora i nie udało mi się glebogryzałkowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

KOledzy i Koleżanki znajomy wydzierżawił mi 4 h gruntów zamierzam na nich zasadzić ziemniaki . Rola utrzymana w dobrej kulturze pyrki nie rosły tam chyba z 10 lat ja na to pole rozrzuciłem obornik w ilości nie mniej niż 30 ton na hektar ( obornik bydlęcy) Moje pytanie jest następujące .jakie nawożenie należy zastosować jeszcze wiosną . pytam nie dlatego że nie wiem lecz chcę porównać moją wiedzę z waszymi doświadczeniami pole to przeznaczone jest pod uprawę ziemniaków późnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

jaka odmiane ziemniaka polecacie na gleby ciezsze,czarne??? mam do wybory ania i denar. w ostatecznosci moge kupic jellego rok po centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zanim zaczniecie "bawić" sie w produkcje ziemniaka pomyślcie najpierw o rynku zbytu bo póżniej bedzie płacz i dołowanie ceny

  • Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Wszystko zależy od ceny.Jak ziemniak w miarę drogi to o rynek zbytu nie ma się co martwić.Na drugi rok ziemniak będzie tani więc sadzę tylko 30arów ziemniaków dla siebie.

W tym roku będzie posadzona Bellaroza i Satina. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

rynek zbytu jest,sadze kilkanascie lat. tez w tym roku schodze do minimum ale nie ze sie obawiam o cene tylko poprostu z braku ziemi na ziemniaka. dlatego jestem zmuszony zasadzic 0.5 na ciezkiej ziemi.

przemol87

 

TEN TWOJ OPIS TO CHYBA GLOWNIE CIEBIE SIE TYCZY?????????????? "Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gala1990    0

Witam.

 

Ja daje obornik , polifoska 8 -300kg,siarczan-150kg,mocznik-350kg i puźniej saletra , i odżywki .

To zależy jaka odmiana ziemniaków ,każda ma inne wymagania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Kolego @bulamondeo po pierwsze nie krzycz, po drugie nie obrażaj kolegi @przemol87 bo on Ciebie nie obraża, po trzecie zanim skopiujesz i wkleisz jakiś cytat zastanów się czy pasuje to do kontekstu rozmowy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie mam takie pytanko.

Wielu z was uprawia ziemniaka Bellaroze.

Moje pytanko brzmi------- co mam zrobić by przy uprawie tego ziemniaka było jak najwiecej bulw pod krzakiem , bo jak wiemy to Bellaroza słynie z tego ze nier jest plenna , tylko pod krzakiem 5-6 ziemniaków ale za to duzych.

Przy najmniej w moich stronach tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

tak jest i tego nie zmienisz.... chyba że za kupisz inna czerwoną odmianę...

Edytowano przez damii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Koza posadź Mondeo bo u nas taki gościo co ma gospodarstwo nasienne twierdzi że jest bardzo plenna. Na jesieni będzie miał sadzeniaka bo teraz to sprowadził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jedyne najbardziej rozsądne wyjście, to zwiększyć obsadę nasadzeń


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co mam zrobić by przy uprawie tego ziemniaka było jak najwięcej bulw pod krzakiem

 

teoretycznie liczba bulw zależy od powierzchni sadzeniaka (liczba oczek determinuje liczbę łodyg), dodatkowo można zwiększyć liczbę łodyg poprzez podkiełkowanie + hartowanie, popytaj lokalnych producentów sadzeniaka w jaki sposób maksymalizują liczbę bulw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Koza posadź Mondeo bo u nas taki gościo co ma gospodarstwo nasienne twierdzi że jest bardzo plenna. Na jesieni będzie miał sadzeniaka bo teraz to sprowadził

Mondeo jest jasnożółty w srodku a ja chce żółtego to raz a dwa to ziemniak żółty a ja szukam różowego.

Zrobie tak jak Pawelec mówi a zasadze bellaroze i Jelly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj