Zaloguj się, aby obserwować  
jendrula

PRASA ZWIJAJĄCA WELGER RP 320 CZY CLAAS ROLLAND 250

Polecane posty

jendrula    0

Witam mam problem mam zamiar kupić prasę zwijkę ale nie wiem która wybrać WELGERA czy CLAASA ? Proszę o jakieś uwagi dotyczące tych pras . Dzięki..... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

clasy cięzko ida potrzebuja dużej mocy a tak w ogóle pisze się CLAAS Rollant 250 ja nie polecam łańcuchowych bo chodzą bardzo głośno za to bym łańcuchyy radził zamienić na pasy i kupić jakąs pasówkę np vicona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreg    0
clasy cięzko ida potrzebuja dużej mocy a tak w ogóle pisze się CLAAS Rollant 250 ja nie polecam łańcuchowych bo chodzą bardzo głośno za to bym łańcuchyy radził zamienić na pasy i kupić jakąs pasówkę np vicona

 

Zgadzam się z kolegą ja najlepiej poleciłbym ci prasę pasową, ja osobiście nie mam takiej ale sąsiad ma Galigani (nie wiem czy dobrze napisałem ta nazwę) robi nią usługi w sezonie trzasnął nią 9 tysięcy belek i praktycznie nic do niej nie dołożył cos tam z komputerem było ale przyjechał serwis i okazało sie że pracownik coś w niej namieszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreg    0

tego to ja nie wiem widziałem ja tylko z siatka

 

słyszałem że niedługo sipma będzie robiła pasówki poczekaj może będą tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Napiszcie coś na temat Welger rp, jest w końcu w temacie wymieniona a nikt o niej nie pisze. Jakie jest wasze zdanie na temat tych pras ? Chciałbym żeby wypowiadali się użytkownicy, a nie Ci co u sąsiada widzieli :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

http://www.agrofoto.pl/forum/Prasa-Welger-...l&hl=welger

 

Tutaj jest temacik o RP200 - czyli starszej i uboższej siostrze RP320.

 

Praska dobra, mało elektroniki, prawie wcale, bierze wszystko od słomy przez siano do sianokiszonki bez problemów z zapychaniem, zamki dobrze trzymają komorę przed uchylaniem, jedynym mankamentem u nas są łamiące się palce w podbieraku (jakieś 10-15 sztuk już wymieniliśmy) :lol:

 

Jakieś pytania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

w życie nie birz sipmy a ten vconek to pocecam mam podobną bardzo tylko firmy massey ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Mam pytanie: czy ten model ma rotor i możliwość owijania siatką jeżeli tak to jak się to sprawuje , lepiej jest owijać siatką czy sznurkiem i jescze jakie jest zapotrzebowanie mocy na tę welgerke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Nasza ma rotor, ale bez noży (rotor z tego co wiem nie był montowany we wszystkich). Siatki niestety nie ma choć bardzo bym chciał ( jeden ruch nożem i bela rozpakowana) koszt siatki jest niewiele wyższy w przeliczeniu na belkę, ale za to jaka wygoda (belka owinięta siatką lepiej ocieka z deszczu na stercie niż owinięta sznurkiem). Welgerka u nas chodzi z 85 konnym byczkiem i prawdę mówiąc jeszcze jakieś 5-10-15 kucyków by się przydało do ideału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25
http://www.agrofoto.pl/forum/Prasa-Welger-...l&hl=welger

 

Tutaj jest temacik o RP200 - czyli starszej i uboższej siostrze RP320.

 

Praska dobra, mało elektroniki, prawie wcale, bierze wszystko od słomy przez siano do sianokiszonki bez problemów z zapychaniem, zamki dobrze trzymają komorę przed uchylaniem, jedynym mankamentem u nas są łamiące się palce w podbieraku (jakieś 10-15 sztuk już wymieniliśmy) :lol:

 

Jakieś pytania??

 

jak łamiesz palce to masz za nisko podbieracz opuszczony tez tak miałem i mam teraz w słomie pełno kamieni w rozwiarze kurzych jajek lub troche wiekszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Ale palce łamią się tylko po bokach podbieracza, w środku są całe. Prawdopodobnie łamią się przez zawracanie z opuszczonym podbieraczem...

 

Ale to nie na temat :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesiuskc    2

cześć myślę że 1014 spokojni da rade tej prasie claas 250 ze zwykłym rotorem bez wysównych noży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

wujaszek ma claasa prasował mi ładnych kilka lat nią i powiem że dobra prasa jedyne co w niej robił to łozyska raz na sezon jak walnie na walcu. Tylko on ja ma 180 wysokie belki robi i 105 koni lambo za słabe żeby dobić ją znaczy się dobić dobija tylko za słaby żeby pracować na wiekszych obrotach wałka środek zbyt miekki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesiuskc    2

Mówię wam wszystkim może do claasa sa drogie części ale nie ma problemu z ich znalezieniem tak jak z welgerem claas jest niezawodny i prosty w obsłudze {ktoś sie pytał o ten przełącznik na górze on jest ot wyboru wiązania}po za tym ilośc sprzedanych pras 250-tek o czymś świadczy... Ja jestem ze Skierniewic i studiuje ogrodnictwo... mój wujek kupił claas 250 z samym rotorem beż wysuwnych noży do ciągnika ursus 1014 a wcześniej chodziła w 100 konnym john deere bez zażutów i nie brakowało mocy wejdzcie na niemieckie strony claasa i zobaczycie jak 6 koni żywych ze stajni ciągnie tą prasę... tam tesz jest napisane zapotrzebowanie mocy roto feed chce 60 koni a roto cut chce 80 koni moim zdaniem dla potrzeb polskiego rolnictwa roto feed w zupełności wystarczy... pozdrawiam wszystkich z agrofoto!!!

 

Fully fledged. Robust. ROLLANT gives you all the power you need........ wpiszcie sobie tak na goglach i zabaczycie ciekawy pliczek myślę że też macie racje dobrze by było żeby 250tka współpracowała z 120 konnom maszyną to by wtedy chodziła na pełnych obrotach ale myśle że 80-100koni w polsce to wystarczy na tą prase po za tym tu w Polsce są mniejsze pokosy...chłopak który wcześniej prasował tą claas 250 powiedział że robił rownolegle obok na sąsiedzkim polu zetor haban 12145 z krone odpowiadającą tej claas 250 a on robił równo 100 konnym john deere i sporo wyprzedzął tamten sprzęt wiele brakowało kronie do claasa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Witam ja mam welgera rp 200 z rotorem bez noży i ciągam ja 90 km mf 698 i powiem ze troszeczkę mu brakuje koników. ogólnie to do walcówki i 120 km nie będzie za dużo, bo przy dobijaniu trzeba mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj