Zaloguj się, aby obserwować  
mateo12

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007

Polecane posty

mateo12    0

Pszenżyta jarego zasiałem na próbe 4 ha ciakaw jestem co sądzicie o takich doświadczeniach.:)


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Zależy od pogody, powodzenia :)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ciąć kiedy zamierzasz? w czerwcu?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Mateo12 powarznie posiałes czy moze ładujesz nas :)


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

czemu dopiero teraz mówisz? ^_^


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

ja wyzej....powodzenia zycze :):):):)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

W naszym rejonie są gospodarstwa co posiały również pszenice jara w grudniu i w kącu listopada.Mało jest artykułów na temat zbóż przewudkowych, ale naukowcy nad tym pracują by wychodowac odmiany któóre można by było siac puźną jesienią(po kukurydzy burakach) i wjosną. Ja dlatego zasiałem bo czytałem artykuł w Farmerze.A dlatego teraz o tym pisze bo czekam na efekty.(pszenżyto ma kelki długości 2 milimetrów, zobaczym co bedzie się działo dalei dzisiaj ziemia jest zmrożona.:)


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

jak masz za duzo zboża to mozesz dalej tak robić, coś wątpie zebys miał z tego jakiś plon ,ale życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

dokładnie


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Kto ryzykuje ten w kozie nie siedzi.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

to ryzykuj dalej,zobaczymy jak długo tak pociagniesz... :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

hehe ładnie w styczniu przenżyto zasiać, ciekawe co okolicxzni mówili jak z siewnikiem na pole jechałeś i siałeś,, no nie moge co za gosć heeh no ale kto wie kto wie.,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pokasz fotki bo coś nie chce mi się wierzyć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Jak tylko ziemia odmarźnie zrobie zdjecia kełkującego przenżyta


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

A co to takiego dziwnego? Pierwszy raz widziałem w firmie soufflet jęczmień jary siany 15 grudnia. Miesiąc po siewie były mrozy sięgające do -20 stopni z tym że była duża warstwa śniegu. Było to ze trzy lata temu. Teraz w okolicy coraz więcej gospodarstw sieje zboża styczeń czy nawet grudzień zależy od pogody. Mateo 12 będzie młócił to pszenżyto tylko około dwa dni wcześniej od sianego normalnie. Wydłużył okres wegetacji więc i zwyżka plonu będzie. Mój sąsiad się chwalił że w pazdzierniku siał jęczmień jary ale ja go nie widziałem.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

przynamniej ma teraz robote na pole chodzić i ogladać.... :) :) :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

A co by w zimie robił i tak nie ma co bo tylko roślinki ma


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przy takiej pogodzie moim zdaniem lepiej opóźnić siew zboża ozimego zamiast ryzykować z jarym, przynajmniej nie trzeba się tak bardzo przejmować przymrozkami ale jest i wada opóźniony zbiór lecz jest to jest rozwiązanie sprawdzone, w każdym razie jestem ciekaw jak w tym sezonie będzie plonowała ta uprawa zboża jarego ale "do odważnych świat należy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ja 3 lata temu z ojcem zasialismy pszenice po 16 listopada (po burakach) zaraz przyszly sniegi potem mrozy a ona pod sniegiem wyszla i przezimowala lepiej jak nie jedena zasiana wczeniej plon tez nie byl taki zly :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27
A co to takiego dziwnego? Pierwszy raz widziałem w firmie soufflet jęczmień jary siany 15 grudnia. Miesiąc po siewie były mrozy sięgające do -20 stopni z tym że była duża warstwa śniegu. Było to ze trzy lata temu. Teraz w okolicy coraz więcej gospodarstw sieje zboża styczeń czy nawet grudzień zależy od pogody. Mateo 12 będzie młócił to pszenżyto tylko około dwa dni wcześniej od sianego normalnie. Wydłużył okres wegetacji więc i zwyżka plonu będzie. Mój sąsiad się chwalił że w pazdzierniku siał jęczmień jary ale ja go nie widziałem.

jakto co w tym dziwnego? a no to że zboże jare nie wytrzymuje ujemnych temp. jeśli jare nie wykiełkowałoby przed odejściem mrozów to ma szanse ale jeśli wyrośnie i zmarźnie to już po nim. A ten jęczmień jary to jak leżał ziarniak pod śniegiem to może i przeleżał zimę. Nie zawsze wydłużenie wegetacji powoduje zwyżkę plonów czasami jest odwrotnie zwłaszcza z oziminami! warto dotrzymywać terminów agrotechnicznych po to są i to sie opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Miałem pewne obawy po ostatnich mrozach czy nie wymarźnie, ale okazało sie że wszystko jest na dobrej drodze że bedzie rosło.Wczoraj sprawdzałem ma dobrze rozwiniety system korzeniowy ( rozetka korzeni ma długośc 4 cm) a kiełek ma około 1cm.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja siałem pszenicę ozimą w połowie grudnia i jest ok, ale z tym pszenżytem może być różnie bo czasami nawet spore mrozy później były....


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj