Zaloguj się, aby obserwować  
mateo12

Czy wyrośnie pszenżyto jare zasiane 20 stycznia 2007

Polecane posty

SameIron    0

Jak na próbe to trzeba było sobie posiać ze 2 ary bo 4 ha to moim zdaniem troche za dużo zresztą myśle że i tak ci nic nie wyrośnie ponieważ musiałbyś zbierać je pod koniec pażdziernika a wtedy najczęsciej jest mokro hehe ale rozbawiłeś mnie gratuluje

 

Pozdrawioam

 

SameIron

 

 

BRAWOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZA POMYSŁ DLA Mateo12 hehehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

To jest pżenrzyto jare a nie ozime. Na dzien dzisiejszy jest w fazie kłoszenia. Myśłe że powinno być ok.

med_gallery_735_118_212685.jpg


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SameIron    0

Nie rozumiem czemu zasiałeś zboże jare w zime jak do siewu jescze miałeś ze 3 miechy że by ozime to jeszcze ujdzie ale jare to nie wiem,

Pozdrawiam SameIron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

to chyba jest ozime przenzyto, zeby to bylo zasiane w grudniu to przy pogodzie jaka wtedy panowala pewnie to bylo by w miare dobre , ale nie po 20 stycznia, zdecydowanie za pozno :lol: , i za duzo wysiales na probe przynajmniej wg 4 ha to duzo no chyba ze masz jakies 400ha gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Mam 150 ha oj 400 bym chciał :):)

Przenżyto dało plon 4 tony z ha było ono zasiane na 6-5 klasie ziemni gdyby nie ta susza mogło by dać okolo 6 ton.

W tym roku jak bedzie taka pogoda w styczniu eksperyment sie powtórzy ale na lepszej kalasie ziemni.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a ile dało inne pszenżyto?? (jare) masz porównanie z normalnym terminem siewu?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

ciekawi mnie kiedy kosiles?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

czy ktoś z was jeszcze sieje przenżyto przewódkowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

właśnie, odświeżę temat, bo teraz niedługo by trzeba zaiać. Problem w tym, że ciężko dostać teraz pszenżyto jare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Siej wlasnym. Ja ruszam chyba jutro. Poletko doswiadczalne 0.5 ha juz przygotowane wczesniej. Pod orke obornik i 100kgha superfosfatu. Ziarno zaprawione Baytanem. Jestem ciekaw czy owies tez da rade posiad przywodkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Jest kilka odmian. Poszukaj na stronach hodowcow tam opisane sa ktore maja cechy przywodkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

u mnie wszyscy obiecują na wiosne :D,może ktoś ma do sprzedania przenżyto przewódkowe okolice siedlec,łosic?

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Dublet-Pszenżyto jare. w tamtym roku zrobiłem doświadczenie polowe dla swojego przekonania. Działka 2ha połowe zasiane póżną jesienią w listopadzie . 2 tyg po zasianiu poszedł mróz i sniegi, zdążyło wykiełkować i pozostało w fazie spilkowania do wiosny. Druga połowa działki zasiana na wiosne jak tylko dało sie wjechać na pole. Nawożenie takie samo przedplon ten sam. Oprysk na chwasty na wiosne razem całe pole.Bez ochrony. WYNIK- pszenżyto zasiane jesienią miało o 40% większe kłosy i było 10cm wyższe od wiosenego. dojrzało 10 dni wcześniej. Plon ok 35% leprzy niż z zasiewu wiosenego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

A u mnie dziki w przywodke wparowaly... Mam go tylko 70 arow na probe i boje się o to czy cos zostawiom mi na wyciagniecie wnioskow z tego doświadczenia:) @malorolny121 jak gesto siales tego Dubleta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Pszenzyto po cieplych swietach zaczyna szpilkowac. Zimy nie widać ale po ostatnich mrozach trochę je przyhamowalo na szczęście. Oby przed duzym mrozem trochę sniegu spadlo bo może je czasami przemrozic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj