Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
endrju00711    11

U mnie tona około 40zł , na tirze biorą średnio po 25-26 ton , a jak położyli mi trzy wanny , to była taka chałda , że dwa dni je okrywaliśmy . :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

tanio u was w cukrowni Gostyń tona fizyczna kosztuje ok. 60 zł w zależności od suchej masy, średnio lecą między 22-25 % problem w tym że praktycznie nie do dostania. Jedyna szansa od plantatora który nie odbiera a tu ceny od 80 do 100 zł za tonę. Fatalnie wygląda sytuacja z odłamkami buraczanymi dzisiaj przywiozłem, ale w kolejce stałem od wczoraj 21 do dzisiaj 14-tej. cena za tonę 24 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

kurde fajnie macie.ja próbowałem z glinojecka ale tam wszystko na suche robią a jak w Kruszwicy mi rzucili cenę 2700 zł za 30 ton to zrezygnowałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja brałem , od spółki , która i tak nie zabiera wysłodków , a te moje , to prosto z taśmy , a byście widzieli , jak się ludzie patrzeli , jak trzy auta na raz wywalaliśmy , i jeden za drógim jechały przez całą wieś . A ja miałem tanio , bo brałem na samym początku sezonu , a aktualnie to już krówki przeżuwają te moje wysłodki podejrzeam , że moment i nie będzie ponad 70 ton , ale i tak z wysłodzin nie zrezygnuje , bo to dobre uzupełnienie paszy dala moich krówek , a jak mleko od razu leci przez rurke , to od razu lepiej się doi :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tona fizyczna, 18%S.M. z transportem- 50zł, cukrownia Nakło, podobno mają ich dużo, a nawet za dużo...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
tona fizyczna, 18%S.M. z transportem- 50zł, cukrownia Nakło, podobno mają ich dużo, a nawet za dużo...

do Nakła mam z 200 km to jak tanie to mi się opłaci.to pewna informacja?masz jakieś namiary?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

aj wam to dobrze wysłodki jeszcze możecie kupić u nas to cukrownie zlikwidowali i nie ma skad kupić


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

jak czytam wasze posty to mi włosy dęba stają. w zeszłym roku kupywałem wytłoki i tanie nie były a w tym roku kukurydzy i słonecznika dosyć skosiłem i się ciesze że wytłoków kupować nie muszę bo ceny to nieporozumienie jakieś. ceny pasz, paliwa, nawozów idą w górę a ceny wołowiny to tylko w sklepach do gry bo w skupie nie podniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

Suche wytłoki - cukrownia Ropczyce 900zł/t :lol: :D Nie wiem skąd taka cena nagle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

900 zł to normalka.tydzień temu kupiłem tylko 0,5 t bo jak mi zaśpiewali za 900 to wziąłem mniej.liczę że trochę stanieją przecież sezonu buraczanego jeszcze nie koniec.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
to ja kupiłem 0,5t po 700 i wydaje mi się drogo.

z której cukrowni?ja te po 900 to z glinojecka.ale dostawca gadał że to jeszcze zeszłoroczne i za tydzień będzie miał z tego roku i mają stanieć a ile to nie mówił.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Oplaca to sie dawac?? Ja placilem po 700,a wtedy bylo zboze po 900. Teraz to napewno bym nie kupowal po tyle wyslodkow suchych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
z której cukrowni?ja te po 900 to z glinojecka.ale dostawca gadał że to jeszcze zeszłoroczne i za tydzień będzie miał z tego roku i mają stanieć a ile to nie mówił.

Nie wiem z jakiej cukrowni były, przywoził mi je pośrednik z książek koło Wąbrzeźna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Z Krasnegostawu dziś ma przywieżc mi po 50zł/t,miesiąc temu płaciłem po60zł/t,suche w Parczewie 600zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Nie wiem z jakiej cukrowni były, przywoził mi je pośrednik z książek koło Wąbrzeźna.

a mógłbyś mi dać do tego dostawcy namiary?mi w Rypinie dziś zaśpiewali 780zł.a książki nie są strasznie daleko to powinien przywieść.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj