Zaloguj się, aby obserwować  
jkl

Kverneland EM 85 a Ibis XLS 3+1?

Polecane posty

jkl    0

Witam!

 

Który z tych dwóch nowych pługów byście mi doradzili do Zetora Forterry 11441.

Zestaw będzie pracował na 45 hektarach, ziemia 3 klasa.

Pług ma mieć ramię do wału wyczepianego hydraulicznie.

 

Z góry dzięki za fachowe opinie


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Jezeli cena jest podobna, lub stac Cie na kvernelanda, to moim zdaniem nie ma sie nad czym zastanawiac. Z zamknietymi oczami mozesz brac Kvernelanda, mamy juz drugi taki pług i teraz jest to model EM100 18"4k i pług chodzi wyjatkowo lekko, ładnie odwraca glebe i przykrywa dokładnie pozostałosci, a poza tym jest lekki no i ma nieporownywalną jakosc do unii...Oralismy raz Ibisem XXL znajomego to ciągnik w ibisie spalał ponad 18litrow na ha zaoranego pola a w kvernelandzie nie wezmie nam wiecej jak 15litrow na ha. Zastanawialismy sie tez na kuhnem ale jest sporo drozszy... i gdybysmy mieli kolejny raz kupowac pług to napewno był by to taki sam wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

też posiadam em 100 i jest dobrym pługiem. Ładnie przykrywa, lekko idzie . I cżeści nie wiele droższe niż do UG a moze i niektóre tańsze. ( mówie o orginałach )


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Jeśli dobrze wiedząc doradzę ci pług Kvernelanda Em 85, bo pługi takich firm jak:Kverneland,Lemken, Kuhn, Overum, GB to najlepsze firmy produkujące maszyny rolnicze i jeśli masz wybierać pomiędzy Kvernelandem a UG to prędzej Kverneland, bo posłuży ci na wiele lat :lol:


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyfral    0

Panowie interesuje mnie ile waży pług kverneland EM85? powiedzcie, czy nie będzie zbyt ciężki do New hollanda TL 100A? mam zamiar kupić jedno i drugie i nie mam pojęcia czy warto razem czy nie bardzo. Nadmieniam iz ziemię mam 5,6 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

Kverneland EM 85 waży 1290kg, a Ibis XLS 3+1 1670kg także różnica w ciężarze jest moim zdaniem ogromna


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam taki plug UNI z walem i jestem ogromnie rozczarowany. Po zaoraniu 100ha jest luz na sworzniu ok 0.8-1cm oraz sruby od walu powyciagaly sie i przez co popekaly. Mam gwarancjie od Agrosu ze naprawia i na przyszlosc bedzie wszystko dobrze,ale nie chce mi sie wierzyc. Na targach POLAGRA ogladalem identyczny model i rozwiazania byly calkiem inne. Zglosilem conajmniej 1.5miesiac przed targami do serwisu,a w UNI nikt nic nie wiedzial o tym :/ nastepna firma jakiej kupie plug bedzie tylko gregorie -besson. Mimo duzego kosztu zakupy rakompensuje swoja praca i jakoscia materialow!

 

!!!!!! NIE KUPUJ UNI !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

U tego znajomego ktory ma ibisa XXL od samego początku trzeci korpus mu nie dosypywał, ma go juz dwa lata, od samgo początku to reklamował do serwisu, a potem do fabryki, i nikt nic z tym nie dał rady zrobic, a ludzie z fabyrki nawet sie nie pokazali u niego, wiec jedna ogromna lipa. A jak przywiezli nam Kvernelanda, to wystarczyło zapiąc go do ciągnika wyregulowac głebokosc orki i szerokosc pierwszej skiby i to były wszystkie ustawienia, prze cały sezon pług chodził tak jak był ustawiony na początku i wszystko było zaorane idelanie rowno, wiec jezeli stac Cie na kvernelanda...to nie ma sie nawet nad czym zastanawiac czy brac unie czy kvernelanda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybor kolego, napewno bardziej ci sie oplaci niz ciagle reklamowac i latac z tym plugiem. Nawet jesli bedzie drozszy(oczywiste) to szybko cis ie splaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
U tego znajomego ktory ma ibisa XXL od samego początku trzeci korpus mu nie dosypywał, ma go juz dwa lata, od samgo początku to reklamował do serwisu, a potem do fabryki, i nikt nic z tym nie dał rady zrobic, a ludzie z fabyrki nawet sie nie pokazali u niego, wiec jedna ogromna lipa. A jak przywiezli nam Kvernelanda, to wystarczyło zapiąc go do ciągnika wyregulowac głebokosc orki i szerokosc pierwszej skiby i to były wszystkie ustawienia, prze cały sezon pług chodził tak jak był ustawiony na początku i wszystko było zaorane idelanie rowno, wiec jezeli stac Cie na kvernelanda...to nie ma sie nawet nad czym zastanawiac czy brac unie czy kvernelanda :/

Z tego co wiem to ibis ma dużo regulacji może to by pomogło.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Mysle ze ibis nie ma wiecej mozliwosci regulacyjnych niz np. Kverneland. Przeciez w ustawieniu kazdego pługa obracalnego, chodzi o to samo zebyła, ładnie i rwono orał obiema stronami. Wiec sposoby regulacji w roznych markach napewno są do siebie zblizone, moze jedynie w inny sposob to przebiega, ale ibis napewno nie ma ich wiecej :/ A tak wogole to uwazam ze problem ibisa zaczyna sie w fabryce, poprostu te pługi są niedokładnie spasowane, elementy są nie dokładnie zmontowane, a w szczegolnosci co jest karygodne korpusy nie pokrywają sie ze sobą w zaden sposob, a jezeli tak jest to nawet nie ma co mazyc o ładnej i rownej orce. W kvernelandzie jak go rozładowalismy to wszystkie elementy fabrycznie były precyzyjnie spasowane i skrecone, a korpusy idealnie sie ze sobą pokrywały...i nie ma zadnego problemu z nim, jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Właśnie ibis ma troche regulacji.Można korygować ustawienia korpusów.To kverneland ma mniej od wszystkich innych marek a po to by było dokładniej :lol:


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

im mniej regulacji tym lepiej. Mniej motania i szybciej robota idzie pozdro dla wszystkivh kvernelandowców


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Hehe, własnie kverneland gora :D Kto ma to poznał tę jakosc i precyzje :lol: pozdro...dla Kvernelandowcow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Kupisz Kverka to nie pożałujesz. Ja jestem bardzo zadowolny ze swojego. Lekko idzie, pieknie kryje ale troche kosztuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

znajomy ma ibisa i kvernelanda i nie widzi zaddnej ruznicu a ciaga je zetorem 10540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

To znajomy pewnie spalania sobie nie porownywał :lol: (a co za tym idzie oporow pługa podczas orki) W Kvernelandzie Pronar bierze nam nie wiecej jak 15litrow ON na ha, a w ibisie (oralismy nim nie wiele, ale pomiar był moim zdaniem miarodajny) wziął 18 litrow z chaczykim na ha zaoranego pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

Jak unia da to będzie kverneland em 85, bo do 11441 em 100 będzie za duży. Zwłaszcza z walem.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Jak do takiego zetorka, to faktycznie byłby za duzy...ale jezli do EM85 masz zamiar podpiąc pacomat, to mysle ze to juz bedzie za wiele dla tego ciagnika...to jest wkoncu ciągnik mocy 110km i to zetor, a nie zadna zachodnia firma (nic nie ujmując zetorowi, poprostu chodzi o uciąg i rozkład masy w ciągniku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

mam t 7030 170 km i em 1000 + pacomat w krytycznych momentach np zawracanie na pochyłosciach brakuje masy do utrzymania stabilnosci i potrafi go na dwa koła postawić.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

jestem posiadaczem pługa Unii i przez rok czasu orałem Forterrą 11441,ciągnik sobie radzi ale na pewno pług UG waży więcej niż kverneland(mi chodziło o to żeby pług był ciężki i głęboko orał),użytkuje go już prawie 4 lata i nigdy mnie nie zawódł,osobiście gdybym miał dziś kupić nowy pług to znów byłby to Grudziądzki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

super ciężki pług orze głęboko lekki płytko. Kverneland ma koło do regulacji głębokości


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj