Pawel330

Konie czy Bydło (byki)

Polecane posty

Rafal180    4

okazy naprawdę były wspaniałe. Ja nie lubię zbytnio koni ale jego mi sie naprawdę podobały. Konie to była jego pasja i życie więc zajmował się nimi najlepiej jak mógł. jedno co mnie zastanawiało to to że jak wypuścił je na okoliczne pastwiska to te konie zawszę około godziny 17 same wracały do gospodarstwa! i codziennie tak samo:) chyba miały zegarki ;)

 

Uwazaj jak piszesz posta. to już któryś post którego poprawiam.

Edytowano przez Rafal180

.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19
Prawdopodobnie Polski koń zimnokrwisty :) 15 tys to musiały być ładne okazy ;) chętnie bym na takim pojeździł :D 3 miechy temu gość do którego jeżdżę z kobyłami kupił ogiera 2 lata (do wyrobienia licencja na krycie) taki średni to dał za niego 12 tys a przedtem sprzedał innego za 13 tys :D ten gość to co przyjadę z kobyłą to ma inne ogiery :D

 

@Boniek dobrze wiedzieć że nie jestem sam :)

U nas gościu ogiera do krycia zmienia co 2 lata, teraz ma takiego co jest mniejszy od naszej kobyły, ciekawie to wygląda jak skał, kobyła musiała stać w dołku bo niedosięgła :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Tylko nie można szukać oszczędności w zakupie koni. Niby mniejszy wydatek za takie "lichsze", ale jak zachoruje to niestety leczenie więcej kosztuje niż w przypadku bydła... I jak ktoś nie miał z końmi do czynienia to lepiej niech się za nie bierze, bo jest dużo specyficznych rzeczy tylko w tym gatunku. ;)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja z handlarzem nie gadam jak żuci jakąś ciekawą cenę i się targuje aż do najmniejszej i mieliśmy przypadek że taką cenę sypną że tak ojciec się wkurzył i była mała zadyma czyli bójka hehe


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19
Tylko nie można szukać oszczędności w zakupie koni. Niby mniejszy wydatek za takie "lichsze", ale jak zachoruje to niestety leczenie więcej kosztuje niż w przypadku bydła... I jak ktoś nie miał z końmi do czynienia to lepiej niech się za nie bierze, bo jest dużo specyficznych rzeczy tylko w tym gatunku. :)

No masz racje konie to specyficzne zwierzęta, trzeba im poświęcać więcej czasu niż bydłu, są dosyć delikatne, trzeba uważać z zimną wodą bo dostanie "ochwatu" i później są duże problemy. Z koniem jak z jajkiem ;). A le za to jaka przyjemność jak masz konia w gospodarstwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Nie raz tak jest, ze ktoś nie miał do czynienia z jakimiś zwierzętami i się za nie bierze i lepiej mu wychodzi niż doświadczonym hodowcom. Jak mój kolega zaczynał hodować konie to każdy mówił, że nie da rady. Teraz ma chyba już 12 i sam młode ujeżdża, a jeszcze 5 lat temu bal się konia. To taki OT, ale po to aby nie zniechęcić nowych hodowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja konie się nie boje jak to się mówi ''nie bój się konia to on ciebie nie będzie się bał'' a jak już nadchodzi ostateczność to trzeba parę batów dać


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Nie miałem tego na myśli, aby zniechęcać nowych hodowców... Ale widziałem jak niektórzy chowają i mordują konie, często z własnej niewiedzy. Szkoda zwierząt :angry:


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5
Nie raz tak jest, ze ktoś nie miał do czynienia z jakimiś zwierzętami i się za nie bierze i lepiej mu wychodzi niż doświadczonym hodowcom.

Tak jest bo wiadomo laik zauważy każdy detal a doświadczony hodowca często to zbagatelizuje ;)

 

@paweł no czasami trzeba dać po uszach zwłaszcza młodym źrebakom :) ale są sytuacje kiedy nawet to nie pomaga...

 

widzę że się trochę off topic zrobił więc chętnych do rozmowy o koniach zapraszam tu

http://www.agrofoto.pl/forum/Konie-t5858.h...226#entry217226


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

No i bat nie pomaga no ale cóż to tylko zwierzak ale u mnie bat zawsze wygrywa hehe


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

No masz racje źrebaki są niebezpieczne, pamiętam jak mama raz została kopnięta przez źrebaka w twarz, na szczęście nic jej się niestałą. Chociaż niektóre klacze też są niebezpieczne, zawsze wujek mówi jak jedna klacz odgryzła właścicielowi ucho ;) . A co do źrebaków to bat czasami pomoże ale to ostateczność wystarczy że wrzaśniesz na niego i powinien słuchać, chociaż to niereguła. Byki są tak samo niebezpieczne jak konie w tym roku przekonał się o tym wujek jak byk go przewiózł na rogach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Hehe na rogach. Ale konia też często nie można bić bo się płoszy i ucieka od człowieka


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

No wiesz nikt tutaj nie mówi o biciu zwierzaka, ale zwierze powinno wiedzieć kto jest jest panem i powinno go słuchać. Ale czasami zwierze jest tak uparte, że musi dostać ze dwa razy pała bo nie będzie chciało słuchać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Może i skuteczne to jest na bykach bo trzymasz góra 2 lata ;) ale jeśli chodzi o konie to lepiej tego za często nie robić ;) a zwłaszcza w stajni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ja konia jeszcze nigdy nie uderzyłem, co innego zadziornego byka ;) Ostatnio kupił starszy klacz i widzę, że nie przepada za mną. A nic jej nie zrobiłem i nawet często jej żreć daję...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19
No masz racje konie to specyficzne zwierzęta, trzeba im poświęcać więcej czasu niż bydłu, są dosyć delikatne, trzeba uważać z zimną wodą bo dostanie "ochwatu" i później są duże problemy. Z koniem jak z jajkiem ;). A le za to jaka przyjemność jak masz konia w gospodarstwie :)

 

Zapomniałeś napisać, że z zimną wodą trzeba uważać przede wszystkim w lecie jak jest ciepło. Jak koń pije zimną wodę w zimie to nic mu nie będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

@wolf w lecie nie można dawać zimnej wody jak jest koń zgrzany, trzeba odczekać jak ochłonie ;) mój tato zawsze mówi że trzeba po robocie poczekać godzinę i można konia poić :)

 

@sirkonrado u mnie płacą do 6zł :D

 

Widzę że się OT robi więc proponuje przenieść się z dyskusją tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/Konie-t5858.html


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Taa... tylko, że jak jest upał to konie są zgrzne jak w oborze stoją.. no chyba ze na dworze stoja to co innego... Ale i tak w lecie nie ma, aż tak zmnej wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj