batim

Wykształcenie

Polecane posty

batim    7

Mam pytanie

jakie trzeba mieć wykształcenie abym mógł przejąć gospodarstwo i aby tata dostał rentę strukturalną

ja chodzę do szkoły jako technik agrobiznesu jest jeden problem bo nie zdaje ani matury ani zawodowego

jeśli to nie starczy co muszę zrobić ??

czytałem że można opłacić KRUS ?? czy w moim przypadku to możliwe i jak się go opłaca 3 lata do tyłu

czy do przodu i czy jeśli opłacę KRUS mój tata będzie mógł dostać rentę strukturalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Najlepiej to przedzwoń do ARMiRu. Moja mama kiedyś dzwoniła w tej sprawie ale niestety nie powiem z jakim zawodem można przejąć gospodartswo bo nie pamiętam :).


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Moja siostra cioteczna przejeła gospodarstwo po rodzicach a oni poszli na rente, tylkko ze ona jest postudiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie zdajesz ani matury, ani zawodowego. Ale wykształcenie musisz mieć do np. nowych programów na różne dotacje unijne.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no właśnie zdaj egzamin zawodowy.z tego co wiem to po technikum agrobiznesu masz już uprawnienie do przejęcia gospodarstwa po rodzicach.a jak egzaminu nie zdajesz to chyba tych uprawnień mieć nie będziesz.piszę chyba bo nie orientuje się dokładnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po technikum agrobiznesy to już wtedy masz uprawnienia do przejęcia gospodarstwa, wiem bo u nas jest takie technikum.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

batim czemu się poddajesz ???!!!! Teraz się odpuścisz przyjdzie inna sytuacja i co tesz odpuścisz ,więcej wiary w siebie!! ,uporu! i pracy/nauki zdawaj egzamin może akurat zdasz a jak nie to będziesz wiedział gdzie masz braki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

jeśli nie masz szkoły to płaci się Krus przez 4lata też mi sprawiedliwość!


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Prawo w Polsce jest chore. Tak się składa że w ubiegłym miesiącu przejąłem gospodarstwo od rodziców którzy przeszli na strukturalną. Co z tego że spełniam wszelkiego rodzaju wymogi: wykształcenie, powierzchnia wszystko ładnie pięknie gospodarstwo przejąłem ale nie mogę skorzystać z premii, nie będę mógł korzystać z programów bo jest taki mały są takie małe twory jak KRUS i ZUS które nie mogą iść ze sobą w parze. Za przeproszeniem g...o ich to powinno interesować czy oprócz prowadzenia gospodarstwa pracuje jeszcze w administracji. Mimo że co dzień pracuje to moje gospodarstwo jest prowadzone poprawnie, zadbane i się rozwija i zapis mówiący o tym że muszę być ubezpieczony w krus hamuje wszystkie moje plany - dlaczego ?? no ale mały off mi się zrobił -to takie tylko moje dzisiejsze żale :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

po technikum agrobiznesu na bank masz wykształcenie rolnicze tylko że jak chcesz przejąc gospodarstwo to musisz chociaż zdać egzamin zawodowy który daje ci technika agrobiznesu, weź sie nie poddawaj tylko podejć do tego egzaminu i matury moja znajoma nie podeszła i ma g...no nie wykształcenie a z resztą po co chodzić 4 lata i nie mieć nic z tego

 

ja chodze do liceum profilowanego i po nim nic nie mam choć do matury musze podejść, spróbować zawsze warto a i tak wybiore się na jakąś szkołe policealna typu studium, chodziłem do technikum informatycznego i nie przypasowały mi przedmioty i nauczyciele którzy je uczyli, wiedziałem że się niczego nie nauczę więc zrezygnowałem i przepisałem się do liceum bo po co dymac przez 4 lata i nie mieć tego technika a o maturze nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Jestem w klasie mechanicznej niby związane z rolnictwem bo TR ale nie jestem pewien czy będzie tak łatwo dla mnie te uszczelnienie wykształcenia rolniczego to jest lekka przesada w przejęciu za rok tez będę się z tym bawił i czy wykształcenie mechanik rolniczy(ogólnie mówiąc) wlicza się oczywiście zdając egzamin wystarczy aby dostać premie. Po zwykłej szkole z maturą (wyższe) też można przejąć gospodarstwo z tym że bez starania się o dofinansowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

podejdź do egzaminu.może zdasz.próbuj zawsze masz jakąś szansę bo jak dla mnie to trochę bez sensu uczyć się przez 4 lata i później nawet nie próbować egzaminu zdawać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
batim czemu się poddajesz ???!!!! Teraz się odpuścisz przyjdzie inna sytuacja i co tesz odpuścisz ,więcej wiary w siebie!! ,uporu! i pracy/nauki zdawaj egzamin może akurat zdasz a jak nie to będziesz wiedział gdzie masz braki

taa 70% wiedzy teoretycznej trzeba znac.... ja chyba sobie mature odpuszcze a do tego podejdę sumienie...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jakie są przywileje po ukończeniu studiów rolniczych niż po technikum rolniczym ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jako dla rolnika to chyba na to samo wychodzi.ale wcale bym się nie zdziwił jakby w przyszłości zrobili rozporządzenie że rolnicy wcale nie muszą mieć szkoły rolniczej tylko studia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

noi się zawiodłem myślałem że jak przez 3 lata będe płacił krus to bede mugł przepisać gospodarstwo i dostać młodego rolnika, a to jak płacisz krus przez 3 lata to gospodarstwo można przepisać ale z dopłat już nic nie masz


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

@ batim Nie jestem pewien co do Młodego Rolnika jakie trzeba mieć papiery . Ale na rentę strukturalną wystarczy zdać szkolę rolniczą np ;agrobiznes dokumentem potwierdzającym jest świadectwo ukończenia szkoły rolniczej


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj