Zaloguj się, aby obserwować  
paktofonikas1987

Ile wejdzie na HL 6 tonowa?

Polecane posty

Chodzi mi o to ile mozna bez obaw ladunku na nia wsypac (konkretnie przenicy, przenżyta) bez obawy o wytrzymalosc konstrukcji. Zastanawiam sie jakiej wysokosci nadstawki moge robic. Pozdro


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ładowności 6 ton to spokojnie możesz wozić 8 ton pszenicy. Ja Autosanką D-50 najwięcej 8200 kg pszenicy, ale 8 ton to spokojnie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

ja na IFe HL6102 - sztywna z burtami 50 aluminium plus 40 drewniane wsypałem 9.2 netto i jeszcze spokojnie styknełoby miejsca na 800kg aby dobic do tony.

W zimie bede robił nowe nadstawki do HW 6011 to bede robił takie zeby łączna wysokość burty była 105cm, zawsze to łatwiej się odbiera spod kombajnu - a wcale nie trzeba przyczepy sypac z czubem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A potem sąsiad powie ze wozisz po pół przyczepy. Musie być widać ze pełna.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

szczerze? mam w d*pie co mysli sasiad, nie raz juz mowil ze ukosił wiecej ode mnie bo juz 3 przyczepy a ja dopiero jedna - nie wazne ze on ma 3tonówke z burtami na jakies 45-50cm a ja ciagne HLke z burta 95 :)

nie mam czasu na stanie i rozgarnianie jak kombajn sypie z góry - wystarczy tylko ze wpada mi kombajn pokroju CWS 1450 czy TC5070 i jak włączy ostro rure to idzie zasypac.

Nie dalej jak 3 lata temu o malo nie mielibysmy wypadku - koles z dominatora zawsze ostro sypal a brat sie schylił wyjąć plandeke wierzchnią która lezała na przyczepie i ledow sie wygramoli spod przysypujacego go zboza.

 

Tak jak masz burte 105, sypiesz na 90 i spokojnie sypiesz w trakcie jazdy i nic nie trzeba sie kurzyc - zero rozgarniania czy uwazania ze cos rozsypiesz a swoje i tak przewieziesz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Niekoniecznie.Moj tesciu ma czeska przyczepe z burtami 105cm i nie sypiemy jej do pełna bo ma tendencje do wysypywanie sie przez burty.Wchodzi 10t pszenicy i wiecej nie ma co ładowac bo osie w czeskich do najtrwalszych nie naleza. Maja bardzo cienkie czopy i potrafia sie wygiac.Tak wiec wszystko w granicach rozsadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na IFe HL6102 - sztywna z burtami 50 aluminium plus 40 drewniane wsypałem 9.2 netto i jeszcze spokojnie styknełoby miejsca na 800kg aby dobic do tony.

W zimie bede robił nowe nadstawki do HW 6011 to bede robił takie zeby łączna wysokość burty była 105cm, zawsze to łatwiej się odbiera spod kombajnu - a wcale nie trzeba przyczepy sypac z czubem

 

Dzieki za odzew;) Myśle że metrowe beda akurat. Ciekawe co zetorek powie jak bedzie musial taka bude ciagnac;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ee u nas na hl 6 weszlo 13 ton kompostu ale to

 

1.kompost jest pieronsko cięzki

2. przyczepa miala dosc spore nadstawki...

3. nie wiem czy to bylo nie szkodliwe dla konstrukcji bo bolce od kipra ocierały o opony


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee u nas na hl 6 weszlo 13 ton kompostu ale to

 

1.kompost jest pieronsko cięzki

2. przyczepa miala dosc spore nadstawki...

3. nie wiem czy to bylo nie szkodliwe dla konstrukcji bo bolce od kipra ocierały o opony

 

Z tymi obcieraniem opon to mysle ze to juz byly objawy lekkiego przeciążenia ...;P


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Tumek@ nieszkoda ci było przyczepy??? sorki ale jak dlamnie to głupota tak ładować do bólu;\


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

to juz chyba wiem czemu w przedniej oponie mam wyrwany środek bieżnika :lol:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja najwięcej włożyłem 7.5tony ważone bo więcej mój ciągnik by nie pociągną znajomy kiedyś woził mokry torf naładował myślę ok 12t to oś pękła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
favi515    2

Na HW 60 sypie sie u nas 7500 kg, nie ma co przesadzać z wysokością burt 95 cm to maksimum dla tych przyczep ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zrobie tak zeby byl metr i nie bede sypal do pelna tak jak mowil yacenty.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

ja w tym roku dołożyłem do starej piławki deske 15cm, do HL6102 tak samo 15cm i zapomniałem ze musze włazić na przyczepe zeby rozgarnac, zero kurzenia sie, pełna wygoda.

 

tylko raz kombajniscie sie zapomniało i sypnał mi do pełna obie przyczepki to na piławce 3.5t było 5100 jeczmienia a na Hlce 9200 - dobrze, że spiąłem łancuch zostawiając przyczepe na polu ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj