Polecane posty

Piotruniu25    3160

A ilu tonowa ma być ta przyczepa?Wuj ma 3 tonową przyczepę i czepia ją tylko na górny bo dolnego nie ma i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

Koledzy z tym nie ma dyskusji przyczepy jednoosiowe są przeznaczone do zaczepiania na dolny zaczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrev2222    0

To ma być przyczepa o masie własnej ok. 700 kg i ładowności max. 1500 kg, więc wszystko razem przyczepa + ładunek nie powinno ważyć więcej niż 2200 kg. Właśnie nie pasuje mi tu konstrukcja zaczepu górnego która wygląda mniej więcej tak (rys. prawie konstrukcyjny wykonany za pomocą superzaawansowanego programu graficznego dołączonego do programu operacyjnego Windows zwanego "PAINT" :rolleyes: ):

aaape.th.jpg

Właśnie coś mi tu nie pasuje, ale jak to ma być mała przyczepka o DMC 2200kg to może nie grozi to jakąś awarią zaczepu? Czy lepiej nie kombinować i zrobić na zaczep dolny? Wiadomo, że z zaczepem dolnym tracimy dobrych ok. 15cm prześwitu. Tym bardziej, że zdania są podzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

Zaczep górny jest przystosowany tylko do ciągania a nie obciążania go. A gdy uczepisz na nim przyczepę jednoosiową to dosyć porządnie go obciążysz. Więc nie radzę ci robić przyczepy na górny zaczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

A jeszcze jedno mi się przypomniało :P jak wuja ciągał rozrzutnik to ta guma przy zaczepie się wgniotła i jest teraz delikatnie opuszczony zaczep :lol:


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Zależy w którym miejscu tej przyczepy będzie oś. Jeżeli mniej więcej na środku to możesz czepiać na górny zaczep a jeśli będzie oddalona od środka do tyłu to lepiej na dolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

przyczepa jednoosiowa zrobiona do czterdziestki na jej dolny zaczep. Po zakupie C330M (górny zaczep, dolny zaczep i dolny hitch) przyczepa robi na hitchu jeżeli potrzebne dociążenie osi ciągnika (w lesie itp) lub gdy trzeba coś ciężkiego ładować ręczenie, poza tym robi na górnym zaczepie (całe żniwa przy zwózce zboża spod kombajnu czy wożeniu stelwagi od bron). Zboża wchodzi jeden zbiornik z 56tki a jeżeli wstawię zakładeczki (bez zakładek burty mają tylko 40cm) to wejdzie spokojnie z rekorda.

 

Ważne gdzie jest umieszczona oś.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

dwu tonową przyczepę spokojnie zaczepiasz na górny zaczep specjalnie jest on obrotowy w razie wywrotki przyczepy żeby nie łamać ciągnika ja mam przyczepkę o pojemości 1,5m3 i ładuję kopiato piasku , żwiru czy gnoju i zaczepowi nic nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

Do przyczep jednoosiowy jest potrzebny sztywny zaczep a nie górny który jest przeznaczony do przyczep dwuosiowych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

No to się chwalę. Po wielu poszukiwaniach i obejrzeniu "kupy złomu" trafiłem na odnowioną d 35. Hamulce sprawne, ale muszę wymienić przyłącza. Hydraulika działa. Niestety, nie jest idealna, dwie opony do wymiany. Koła 10 powinny wystarczyć. Wolałem małe, a szerokie bo jednak sporo się jeździ w terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

7 tyś. Z tego co oglądałem podobnych cenowo, to ta była warta tych pieniędzy, pomimo tego, że muszę przed żniwami wymienić dwie opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mendieta    0

Witam. Mam do was pytania , czy ursus c330 da rade sobie z kosiarką rotacyjną od c360? Czy podnośnik da rade podnieść? Potrzebne będą obciążniki na przód żeby mi nie rzucało? I jakim biegiem jak coś kosić? Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

A kosiarka czeska czy polska czy jeszcze jakaś? Jak czeska to lepiej nie podczepiaj a jak polska to śmiało... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

bez problemu sobie poradzi. u mnie chodzi na 4 biegu w większej trawie i około 2000tys a w mniejszej trawie to i czasami da rade 5 polecieć.

nie ma się co zastanawiać tylko zapinać :P


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Jeśli polska to śmiało kosić :lol: , nawet i bez obciążników da rade ale trzeba uważać w transporcie po drogach. :D


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Spokojnie da sobie rade, sam mam C-330 i kosiarkę 1,6m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

u nas na wsi ma czeska kosiarke i ja podpinal juz napewno do ciapka, moim zdaniem troche za malo biegow ma ciapek, tez mam ciapka ale do niego nie podpinalem jeszcze kosiarki, kosiarka tylko chodzi w zetorze 5320, wlasnie moj tata pojechal ją kosić na kiszonke


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ojciec kiedyś kosił t25a polską kosiarką 165cm i dawał rade tylko ze z z kosiarki była zdjęta osłona żeby miał łatwiej unosić.Najciężej było kosiarkę rozpędzić a potem to już szło .C330 będziesz miał o tyle lepiej że jest 2 stopniowe sprzęgło i łatwiej będzie rozpędzić kosiarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Poradzi sobie na pewno i w pracy i z podnoszeniem. Obciążniki dodatkowe też nie są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Drodzy koledzy.

Mieszkam w górach mam c 330 i do niego mam przyczepkę samoróbkę jednoosiową i jak chodzi o obawy to obaw żadnych nie ma tylko trzeba jezdzić z rozsądkiem;) jeśli Przyczepa jest pełna i tak solidnie

naładowana to warto zaczepić belkę polową (listwę) i gdy zacznie gnać traktorem z górki czy jak to wtedy się podnosi na podnośniku listwą zaczep, dociśnie go dobrze i jest całkiem inaczej. Gdy jest pełna przyczepa warto też jakichś dużych obrotów nie sypać gdyż można nie zdążyc...


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

Koledzy, górny czy dolny zaczep, hmm gorny jest do ciągania a dolny do ciagania i przenoszenia dużych nacisków, robisz przyczepe jednoosiowa tak, ale gdzie będziesz miał umiejscowioną tą oś, na srodku czy na końcu przyczepki? Ja ciagam chyba 4 rozne przyczepki jednoosiowe ciapkami i nawet z największa(duża samozbierająca która na pusto ma prawie 3 tony a jak sie naładuje pełno to hohoho fakt nie zbijam siana jak U-385 bo z takowym wedle przeznaczenia powinna ona śmigać) nie mam zadnego problemu a wszystkie są na górny zaczep. Postaraj sie wiec przy robieniu przyczepki by oś była blisko środka, ale na samym środku to raczej nie bo nie bedzie ciapka dociskało i w trudniejszych warunkach może być ciężko. Ja w samoróbce dałem 10cm względem środka do tyłu i robi to znakomicie w lesie. Na górny napewno taniej i łatwiej ci wyjdzie a i w lesie sie nie zawiesisz ;). Powodzenia w pracach, mam nadzieje ze cos pomogłem. W razie pyatań kontaktuj sie, pomoge, pare fotek może zapodam o ile czas bedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj