Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jancyk51    0

Witam. Do wiosny muszę kupić nowe sprzęty do siana. Tzn używane ale tak najlepiej po 2000 roku nie starsze.
Jeździć z tym będzie c330m. Powiedzcie z doświadczenia czy c330 da radę z krone 5,50 przetrzasaczem i krone 3,30 zgrabiarka? Głównie chodzi o to czy podniesie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Żeby nie być gołosłownym Fella th540hydro to jakieś 450-500kg i juz zaliczyłem urwany wieszak w c360-3p ale bez szaleństw można jechać...

Zgrabiarka fella ts 335 to 30tka potrafi unieść kilka cm a wazy też coś 450kg a teraz poszukaj ile ważą te twoje marzenia, przejrzyj galerie i szukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jancyk51    0

Panowie nie spinajcie się bo zadnej karuzeli nie miałem i nie mam pojęcia w praktyce..rozwialiscie moje wątpliwości to teraz co byście polecili do 30 stki? Krone ma coś mniejszego? Do ilu kg masy szukać żeby 30 dała rade..?
Galerie już przejrzałem cala

Edytowano przez jancyk51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Przewracarka to np fella th 370, 3 pokosy po 1.65m bierze, wszystko ruchome można ładnie pojechać, po nierównościach zakrętach. Z mfem to spokojnie 1,2szosowa, no to pomyśl sobie jaką to wydajność robi. Po przesiadce z taśmowki wydajność cię za***iscie zaskoczy. A co do zgrabiarki to bym szukał jakieś pod 3m, jakaś nie ciężka np fella 280, tyle żeby miało koła w jakiś sposób skrętne i wystarczy można jeździć wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

[galleryimg=667308] pytaj jak sobie radzi. 420kg

 

[galleryimg=656195] 411kg

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli chodzi o zgrabiarkę to proponuję ci KUHN-a GA 300 G do trzydziestki wsam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM    0

Witam.

Jak w temacie, jestem zainteresowany kupnem glebogryzarki VIRGO BOMET.

1. Czy ta glebogryzarka o szerokości 1,6 nadaje się do URSUS C330 M

2. Jaka różnica była by przy szerokości 1,4 a 1,6m czy byczek dał by sobie radę. 

3. Wady glebogryzarki bomet 

4. Czy wałek WOM w c330M dał by sobie radę oraz czy by się nie rozszczelnił LUB UKRĘCIŁ 

5. Osoby będące posiadaczami glebogryzarki VIRGO BOMET mile widziany osobisty komentarz ogólny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Nie wiem jak chodzi Bomet, ale mam starą Grudziądzką o szerokośći 1.6m do c330-M. Dawniej tata uprawiał nią pod sianie, a więc płytko i sobie dawał radę, teraz uprawiam nią kilkadziesiąt arów co roku pod czosnek po orce to ma co robić, czasem z obrotó schodzi. Tylko czy 1.4m to zakryje w ogóle koła.

1.6m to ma szerokość blacha przykrywająca noże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Witam.

Ad1 - nie

Ad2 - 0,2 m i z 1,4 będzie miał co robić ale poradzi sobie

Ad3 - jak w każdej tego typu duże zapotrzebowanie na moc.

Ad4 - bez przesady

Ad5 - Posiadam Strumyka więc niemal identyczna dlatego odpisuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Chciałbym się podzielić informacją na temat przyczepy z napędem do Ursus c330 z roku 1974. 

Dorobiliśmy ze starego ciągnika (papaja) przyczepę z napędem na zasadzie prób i błędów. Okazało się na nasze szczęście że ten most i opony są zgrane - IDEALNIE. Dlatego też chcę się podzielić tym z tymi, którzy planują bądź szukają mostu i opon jakie można by użyć do takiej przyczepy. To po kolei:

Most: gaz 63 (nie 69 czy 66 - tylko 63 - od małej ciężarówki rosyjskiej GAZ 63 ładowności 3,5 t)

Opony: 8.3 * 20. (oryginalnie do tych mostów gaz 63 przychodzą 18'' ale tu potrzebne są te 20" ) i tu felgę na 20'' pasującą do rozstawu śrub jest felga z lublina51. (Lublin 51 i gaz 63 to praktycznie ta sama konstrukcja. Lublin jedynie miał jednoosiowe napędy na 20 '' a gaz miał też wersję 4x4.

Efekt: przyczepa nie pcha a nie przytrzymuje ciągnika. Podczas załadowanej przyczepy można bolec zaczepu ręką wyciągnąć. 

Myślę, że kiedyś spróbuję zrobić przedni napęd właśnie z tego mostu i na takich oponach. 

Pozdrawiam.

9.jpg

180900066_304324261199469_3654866929612465146_n.jpg

179909457_531400564524006_3156122387833241573_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadek1988    0

Witam
Super sprawa

Też chce taką zbudować tylko do C330 M

Czy tylny most  z gaza 63 a lublina 51 to w 100% ten sam? Chodzi o to że łatwiej znajś do lublina.

Teraz, jeśli w zwykłej c330 są opony 8.25 x 20 to do C330M pewnie będzie trzeba dobrać większy rozmiar opon np 9.00 x 20 

Czy ma ktoś już może sprawdzoną konstrukcje do C330M?

 

Edytowano przez tadek1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

Bo te co nie mają to mogą jeździć tylko na jednym biegu,swoją drogą to ciekawy pomysł z tym napędem w przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadek1988    0

W naszym regionie jest dużo tak zrobionych przyczep ale w każdej jest dodatkowa mała przekładnia w której dopasowana jest prędkość kół przyczepy do ciągnika.

A jeśli są tu wypróbowane napędy bez żadnej przekładni, to dlaczego miałbym ją robić?

 

doczytałem że pasuje most robura z kołami 15.3 i opony 11/80 - zestaw do c330 M

albo jak kolega w pierwszym poście:

most z gaza 63 - tylko nie wiem jakie potrzeba opony do C330M - może ktoś przeliczy?
z gaza trudniej dostępny dlatego pytam czy to jest to samo co lublin 51 albo jeszcze lepiej gaz51 bo pobodbno gaz 63 był produkowany na bazie gaza51

druga zaleta mostu gaza - większe koła co dla mnie w górach by bardziej odpowiadało bo w lesie mamy drogi bardzo rozjeżdzone z głebokimi koleinami. przyczepa nie zachaczała by tak często mostem o ziemie 

Edytowano przez tadek1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Rudzixonx napisał:

Witam, gdzie podczepić przyczepę jednoosiową? Dolny czy górny zaczep? Ciągnik c330

 

dolny. jedyna i słuszna opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
45 minut temu, Pafnucy napisał:

dolny. jedyna i słuszna opcja.

Tak, tak zwłaszcza z takim dyszlem.

obraz.png.c22a6290ddbc1e6b45f40dfe65e026e5.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj