Polecane posty

TheKakal26    26

Ja kosze Ursusem 330 rotacyjną Farmarol Słupsk 1.40 ale dał by rade sobie z 165 i nawet z 1.80 ale z 1.80 miał by co już robić

Edytowano przez milanreal1
orty i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

heh C330 na pewno by nie chciał współpracować z 180cm ta wielkość go przeraża

 

u mnie w 165 chodzi zazwyczaj na 3 no może czasami się coś zdarzy do można wbić na 4, to co on ma powiedzieć z 180?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1999    0

Witam! :)

Planuję zakupić agregat uprawowy z wałem przednim i tylnim podwójnym (1,8m) do Ursusa C-330 M, ale nie wiem czy brać z wałem zwykłym czy z wałem dociskowym...

Więc proszę Was , pomóżcie mi wybrać z którym wałem i czy wgl. uciągnie...

Z góry dziękuję! B)

Pozdrawiam! ;)

Edytowano przez Mateusz1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1999    0

Na naszych ziemiach nie jest ciężko. :P

A jaką markę agregatu i z jakim wałem radzicie?

Edytowano przez Mateusz1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

SZEROKOŚĆ ROBOCZA: 1,8m

WAŁ TYLNY: podwójny na łańcuszkach (łożyska)

MASA: 345kg

MOC: od 40km


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

1,8 m do Ciapka to już za dużo, a z przednim wałkiem to już w ogóle przesada. O agregatach były tematy i do 3 metrów z PW polecali 80 km co daje 26,6 KM na metr. To teraz przelicz sobie jaki agregat do Twojego ciągnika.

 

Poza tym, to wg mnie temat bez sensu. Jak połowa tematów "Czy z tą maszyną poradzi sobie mój ciągnik". Producenci podają w danych technicznych zapotrzebowanie na moc. Więc jak jest napisane że dana maszyna ma zapotrzebowanie mocy w przedziale 60 - 70 to po jaki gwint pytać czy C - 360 sobie poradzi? Owszem, może podniesie, może pociągnie, ale czy zrobi dobrą robotę?

W większości przypadków nie robi i później opinie, że maszyny takiej czy innej firmy są do d*py.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jetli100    3

Witam.

Też posiadam Ursusa C-330 i w tamtym roku kupiłem do niego używany agregat uprawowy na ciężkiej bronie z podwójnymi wałkami z tyłu. Szerokość 2.20 m.Agregat waży 380 kg. Powiem szczerze , że jestem bardzo z niego zadowolony, co prawda ciapek ma co z nim robić, ale efekt pracy jest wielce zadowalający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1,8 m do Ciapka to już za dużo, a z przednim wałkiem to już w ogóle przesada. O agregatach były tematy i do 3 metrów z PW polecali 80 km co daje 26,6 KM na metr. To teraz przelicz sobie jaki agregat do Twojego ciągnika.

 

Poza tym, to wg mnie temat bez sensu. Jak połowa tematów "Czy z tą maszyną poradzi sobie mój ciągnik". Producenci podają w danych technicznych zapotrzebowanie na moc. Więc jak jest napisane że dana maszyna ma zapotrzebowanie mocy w przedziale 60 - 70 to po jaki gwint pytać czy C - 360 sobie poradzi? Owszem, może podniesie, może pociągnie, ale czy zrobi dobrą robotę?

W większości przypadków nie robi i później opinie, że maszyny takiej czy innej firmy są do d*py.

 

Te dane to też nie są do końca wiarygodne. Zobaczcie na Youtube filmy od Rolnik277. Jego 3P chodzi z agregatem uprawowo-siewny i poznaniakiem o szerokości 2.7m. Producent podaje, że do tego agragatu jest wymagane min. 70KM a jednak 3P i jego 48KM świetnie daje sobie radę i pole uprawione wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1999    0

No to dzięki za odpowiedź! :D

A jak to uprawia po oranym?

Można bez problemu potem wjechać i siać?

Edytowano przez Mateusz1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

1,8 m do Ciapka to już za dużo, a z przednim wałkiem to już w ogóle przesada. O agregatach były tematy i do 3 metrów z PW polecali 80 km co daje 26,6 KM na metr. To teraz przelicz sobie jaki agregat do Twojego ciągnika.

 

Poza tym, to wg mnie temat bez sensu. Jak połowa tematów "Czy z tą maszyną poradzi sobie mój ciągnik". Producenci podają w danych technicznych zapotrzebowanie na moc. Więc jak jest napisane że dana maszyna ma zapotrzebowanie mocy w przedziale 60 - 70 to po jaki gwint pytać czy C - 360 sobie poradzi? Owszem, może podniesie, może pociągnie, ale czy zrobi dobrą robotę?

W większości przypadków nie robi i później opinie, że maszyny takiej czy innej firmy są do d*py.

Te dane katalogowe to można sobie za przeproszeniem w d*pe wsadzić, ni jak mają się do rl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

To stwórz takie dane do maszyn aby były jak najbardziej realne ;)

Myślisz, że dane, które zawarte są katalogach to sobie jakiś Heniek ułożył w domu po 2 flaszce "Uśmiechu kombajnisty" ?

Są to wartości bardzo uśrednione, które mogą w dużym stopniu różnić się w zależności od warunków. Inne będzie zapotrzebowanie mocy tego samego agregatu na wielkopolskich równinach i na lubelskich górkach, inne na glebach klasy IV inne na Żuławach z tym się zgodzę. Ale producent musi podać pewne dane.

Agregat ma 3 metry szerokości roboczej a jak ktoś pojedzie w pole weźmie sobie 4 browary zrobi kilka przejazdów i rzeczywista szerokość robocza wyjdzie mu 2,8 m to tez ma powiedzieć, że dane z tabeli to można w d*pę wsadzić? :P

 

Pozdrawiam ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

To zależy co tam nalozysz jak będziesz mieszać po troszku to może i tak ale zdecydowanie mówię nie mam ten wóz i chodzi przy c360 i jak naladuje do pełna ok 2t to ledwo jedzie bo przodek idzie w kosmos wymieszać daje radę ale ma ciężko przy pełnym wozie a przy wysypywaniu ledwo daje rady jechać i sypać:/
Także c360 to minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek2266    2

Raczej nie, chyba że kultywator jest płytko zagłębiony i na lekkich glebach, ale nie jestem pewien. Możesz spróbować. Ja mam gleby ciężkie III, IV klasa i czasami trzydziestka z samym kultywatorem ma ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3457

U mnie się raz tak przydarzyło ze c330 w samych bronach ciezkich
U mnie się raz tak przydarzyło ze w c330 w samych bronach ciężkich 3 polowych zanotowała się - 4 klasa ziemi
* zagotowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj