AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
master20002    228

Wykosilem dzisiaj dwa kawałki, które pryskalem basagranem. Trafia się jeszcze zielona, ale co miałem zrobić. powierzchnia ok 55 arów i cały zbiornik z bizona. Sporo wyleciało przed hederem i za kombajnem bo ciężko było wyregulowac wiatr. Po prostu niedojrzała jeszcze. W piątek to przepuszcze przez wiatrak i niech dochodzi na posadzce.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

ja byłem na swoją popatrzeć to na razie nic nie pęka, jeszcze tydzień potrzeba...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jeszcze raz napiszcie jakie ustawienia w tym roku stosujecie na soje?? Wiatry jak na łubin?? obroty młocarni tez jak na łubin? czyli około 700??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja soi nie sieje ale mój kolega na próbę a właściwie dla formalności posiał ja na 5 klasie ale ciężkiej gliny .widziałem ją przed zbiorem wys.ok.50cm bardzo dużo strąków ale tak nisko ze bizon miał problem aby to zebrać. a plon jaki uzyskał to ok. 1.3 tony z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ok to bedziemy ustawiać bo znajomy kombajnista który kosił u mnie łubin to mówił że podobne ustawienia są ale chciałem się jeszcze dopytac bo wiem że pierwszy raz bedzie kosił soje ale kombajnistą jest że tak powiem pierwsza klasa więc da sobie rade. Jak łubin wykosił bez połówek to i soje powienien dobrze wykosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

U nas klepisko opuszczone na maxa obroty bebna zmniejszone ale i tak bilo. Trzeba bylo obroty silnika zmniejszyc dopiero bylo ok. W poniedzialek zaczelismy kosic ale jeszcze w dolach zostalo gdzie zielona jeszcze jest miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrado998    10

pstazek masz racje ze tak było. tylko Ty jesteś ze śląskiego a ja z biłgorajskiego a u nas i na zamojszczyżnie dużo sie soi w tamtym roku obsypało z tego co ja wiem. w tym roku jest narazie dobrze suszy ale żeby zdążyć przed deszczami skosic bo potem wszystko popeka gdy przyjdzie słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja dzisiaj wykosiłem soje. Plon?? Taki sobie, troszke słaby. Jestem w trakcie przewiewania bo w jednym miejscu troche komosy było a to jest takie cholerstwo że kombajn nie daje rady odwiać. Ustawienia podobne jak na łubin tylko troszke wiatr został zmniejszony bo soja troszke drobniejsza niż łubin, obroty na młocarni 700. Połówek bardzo mało. Chętnie bym kupił soje od kogoś na 2,60 ha z okolic Zamościa albo Biłgoraja. Najlepeij zeby materiał był przewiany i żeby była pewna odmiana z dobrym kiełkowaniem. A interesuje mnie Anuszka albo Merlin bo moja miała być anuszka a okazało się że chyba to jest Merlin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j44    0

soja merlin - wykoszona wczoraj 16.09 ( pierwsze strąki zaczęły się osypywać)

dzisiaj sprzedana do GPH FARMER w Lipsku koło Zamościa

plon 1600 , wilgotność 8,5% , białko 29,5% , cena - 1260 brutto lub 1280 przy wymianie na nawozy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Wczoraj wykosiłem Amnandine i Ansera te dwie odmiany najwcześniej dojrzały i zaczynały się osypywać dzisiaj pada deszcz, więc koszenie soi na razie się odwlecze tak jak i osypywanie się soi

Mam nadzieję, że w tym czasie wszystka soja zdąży dojrzeć i po deszczu będę mógł już kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

Merlin w tamtym tygodniu prawie skoszony zostało 0,5h. Pryskana reglone 2l 10wrzesnia  musiałem bo miejscami było dużo komosy a sojka na nasiona.

Zaczęliśmy od soboty 11-09  od górek i piasków jeszcze się nie wysypywała w poniedziałek zaczęła się osypywać. Soja była bardzo sucha w granicach 10-11% i dość mocno pękała nie wiem ile odpadnie. Wydajność 2,6 ale nie wiem ile będzie zanieczyszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Mavka zrobiona- generalnie jakna ten rok to tragedia: 1,8t/ha. Anushka -blisko 3 tony z hektara. Jeszcze 3 hektary jakiegoś wynalazku zostało ale muszę przyznać że wygląda najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Pod Anushke : 

 

Polifoska 6 250kg/ha

Command (dokładniej to reactor) 0,17l/ha + afalon

Supero 1,2l/ha

dolistnie : cynk+bor+jakieś mikro co z rzepaku pozostawały+ siarczan magnezu

saletra 100kg/ha

Dursban 2l na 300 l wody (900 L starczyło do zabezpieczenia 15 ha)  - ale przejazdy tylko po bokach - miałem problem z sarnami i już 2 rok z rzędu widzę że jakoś im dursban nie pasuje ;)

dolistnie bor+resztki mikro+siarczan magnezu

 

bez desykacji,

 

Mavka podobnie tyle że bez saletry  i drugiej dawki dolistnej.

Edytowano przez B3Agro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

mi około 1 tony wyszło z ha czyli słabo ale pewnie dlatego bo pierwszy raz sieje to i człowiek sie uczy. na drugi rok trzeba dac lepszy nawóz pod korzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Wiadomo , pierwszy rok to nauka. 

 

Ja mam już soję kilka lat i powiem ci kolego - nie słuchaj nikogo kto ci mówi że będzie plon bez azotu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Skoro tak twierdzisz, że masz już doświadczenie to, dlaczego nie dałeś azotu pod Mavkę

Żadna soja nie rośnie bez azotu po to są brodawki, aby zaopatrzyć soje w azot jak ktoś sieje pierwszy raz soje to trudno żeby miała wystarczająco brodawek, aby zaopatrzyć soje w odpowiednią ilość azotu a nie od dziś wiadomo, że w naszych glebach niema bakterii, które by prowadziły symbiozę z soją, więc trzeba je najpierw naprodukować dostarczając je do naszych gleb

O plonach bez azotu porozmawiamy jak wykoszę soję na pewno cię zadziwię możesz być pewny i nie polecam słuchać ludzi, którzy twierdza, że soja bez azotu mineralnego nie da plonu najpierw bakterie później plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Dlaczego nie dałem? Głupio się przyznać ale najpierw nie miałem czasu a później byłem na wakacjach. A że mavki miałem mało to stwierdziłem że jakoś to będzie.

 

Doceniam Twoje posty bo widzę że się ostro wziąłeś za soję i udzelasz wielu cennych porad . Tyle że wyglądasz mi na pasjonata - co oczywiście jak najbardziej szanuję. Ale nie widzę sensu żeby przygotowywać działkę przez 2 sezony i zbierać tonę/ha żeby na 3 rok dała lepszy plon bez azotu (o ile nie będzie: suszy,gradu,saren,dzików......).

 

Zresztą soja sprawdza się tylko dlatego że :

-jest dopłata

-liczy się do zazielenienia

-zostawia dobre stanowisko pod pszenicę

-jest tania w uprawie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

O tuż ten rok u mnie bynajmniej udowadnia, że soja może być uprawiana bez dopłat, ale o tym jak wykoszę soję i tak dla jasności sprawy to u mnie soja gości dopiero drugi raz na tym samym polu i nie mam nic wspólnego z pasjonatami jestem po prostu realistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

No jasne że może być tyle że przy cenie jaką mamy i plonie na poziomie 1,5t/ha czy też moich 1,8 z mavki jest to zupełnie nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Oczywiście, że plony poniżej 2t z 1ha są bez dopłat nie opłacalne piszemy o tym od samego początku jedynie jak policzymy korzyści, jakie są z uprawy soi to można ją uprawiać przy takich plonach chociażby dla tych korzyści

Ale żeby mieć z soi korzyści finansowe to moim zdaniem i też o tym pisałem od początku to trzeba uzyskać średni plon 2,5t z jednego hektara wtedy dopiero można mówić o opłacalności uprawy soi bez dopłat

Jak już napisałem o plonach porozmawiamy jak soję będę miał w silosie, bo tak jak jest z innymi roślinami jak nie masz ich zebranych to trudno mówić o plonach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Pod Anushke : 

 

Polifoska 6 250kg/ha

Command (dokładniej to reactor) 0,17l/ha + afalon

Supero 1,2l/ha

dolistnie : cynk+bor+jakieś mikro co z rzepaku pozostawały+ siarczan magnezu

saletra 100kg/ha

Dursban 2l na 300 l wody (900 L starczyło do zabezpieczenia 15 ha)  - ale przejazdy tylko po bokach - miałem problem z sarnami i już 2 rok z rzędu widzę że jakoś im dursban nie pasuje ;)

dolistnie bor+resztki mikro+siarczan magnezu

 

bez desykacji,

 

Mavka podobnie tyle że bez saletry  i drugiej dawki dolistnej.

 

A powiedz saletrę sypałeś przedsiewnie czy jak soja miała 3 liście????

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj