AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pstaszek    238

Co do oprysku to raczej bym na niego nie stawiał, ponieważ jak by to było po środkach chemicznych doglebowych to najpierw żółknie najmłodszy liść, czyli ten, co wychodzi a nie poparzenia na starszych liściach taki objaw mógłby być po stosowaniu środków nalistnych a nie doglebowych już kiedyś o tym pisaliśmy dosyć sporo tak bynajmniej wynika z tego, co widać na zdjęciu, że to nie po środkach poza tym nie wiem jak wygląda cała plantacja, ale chemia nie atakuje pojedynczych roślin musiałyby to być większe połacie a na uwrociach tam gdzie się założył oprysk było by najgorzej tak by na to wskazywało logiczne myślenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Napisano (edytowany)

Jest moze w sprzedarzy środek Curum? Jest zarejestrowany powschodowo w soi tylko nigdzie go nie ma i niewiadomo jaka cena. nawet w internecie w sklepach internetowych nie moge znalezc ceny

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

O ile pamiętam to ten środek miała rozprowadzać firma BayWa http://www.baywa.pl/kontakt_z_nami/

Tam zadzwoń albo do przedstawiciela handlowego to on na pewno będzie wiedział, kto to rozprowadza i po ile, ale z tego, co pamiętam to tani on nie jest już tu na forum o nim pisałem trzeba by było poszperać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jutro minie 2 tygodnie od posiania soi i widze ze juz miejscami zaczyna sie pojawiać, która była bardziej na wierzchu to wypuszcza kiełki. Jeszcze z tydzien i powinna być całkowicie na wierzchu. Ostatnio były troche zimne noce i mogło ją troche zahamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

wczoraj przejeżdżałem obok pola z soją sianej 06,05 i powiem, że po 11/12 dniach zaczyna miejscami widać rzędy, ale to moje najlżejsze pole...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46
Napisano (edytowany)

Siew 29 kwietnia w ilości 100kg/hapost-127300-0-94929900-1463606681_thumb.jpg

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Soja siana 23 kwietnia na tym polu tak to wygląda na innym nie jest tak ciekawie, ponieważ soja nadal nie może się przebić nawet nie przejechać wielorakiem, bo nie wszędzie widać rządki

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

u mnie soja troszkę dostała mrozem zwłaszcza na lżejszej ziemi się zażółciła...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

U mnie akurat przymrozków nie było, ale brak opadów powoduje, że soja ma problem się przebić przez skorupę, która się utworzyła

A na deszcz nadal się nie zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
Napisano (edytowany)

Tak wygląda moja soja.Siew 24.4.16.

 

post-18268-0-19643200-1463772844_thumb.jpg

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

KRISS75 ładna soja chyba na razie najładniejsza jaką tu zapodali ;)i

Moja dopiero zaczyna się rzędować, zimne noce mimo braku przymrozków średnio pomagały przy wschodach teraz wołają ciepło, wilgoć jest powinna powychodzić a ja siałem 06.05.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

kriss a Ty powałowałeś to pole takie równe ?

Zgadza się,wałowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

KRISS75

Widać, że jednak wczesny siew robi swoje do tego lekka gleba po wałowana i wschody idealne a i wilgoci widać nie brakuje u ciebie

Rośliny w rzędach ładnie rozmieszczone jakby siane były punktowym siewnikiem

Czyli na dzień dzisiejszy najlepsza soja, jaka widziałem na AF

A u mnie nadal sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0
Napisano (edytowany)

Witam tu mam fotki perz w soi 

post-103120-0-23422500-1463854561_thumb.jpg

post-103120-0-61378500-1463854747_thumb.jpg

Edytowano przez machony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9202

Teraz to chyba tylko Targa albo Fusilade - wstrzymać rozrost perzu do czasu, aż soja pójdzie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

Targa albo Fusilade można pryskać powschodowo gdy soja wychodzi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Mi to wygląda raczej bardziej na zboże niż na perz gdzie są kłącza perzu??

A poza tym gdzie jest soja miała mieć 6cm

Gdyby to był perz a przed siewem jeszcze by go niebyło to raczej niemożliwe żeby perz tak urósł a soja jeszcze by nie powschodziła to jakaś ściema chyba ze siałeś jak perz już powschodzony był

Dla mnie to za dużo tu kręcenia, ale soi nie można pryskać jak wschodzi no chyba, że jeszcze nie powschodziła tak jak na tym polu to możesz pryskać i bez znaczenia czy to perz czy zboże „jak niema soi to i glifosatem można”

Takiej soi na AF to ja jeszcze nie widziałem

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Dzięki.Akurat w dniu robienia zdjęcia popadało ładnie.Zobaczymy jak będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0
Napisano (edytowany)

perz już był przed sianiem tylko było agregatem zrobione pole i było siane a ptasze takie twoje uwagi to proszę zostaw do siebie 

Edytowano przez machony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

A ja jak trzeba to krytykuje a ty za dużo kręcisz i takie jest moje zdanie

Co nie znaczy, że musisz się z nim zgadzać piszesz wymijająco i nie odpowiadasz na pytania, więc kręcisz i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

machony. a powiedz jeszcze czego sie spodziewałeś wstawiając takie zdjęcie albo co  chciałeś pokazać?


bo na tych zdjęciach niewiele widać oprócz perzu lub samosiewów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie ale o co spór, podrośnie mu ta soja kupi sobie gramicyd i sprawa załatwiona...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

chciałem tylko pokazać ten perz i czym go zwalczyć i to wszytko 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj