AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pstaszek    238

Przy okazji opadów pokażę jeszcze raz brodawki mokra ziemia sprzyja wykopywaniu, ale i tak wszystkich brodawek nie udało się wyciągnąć i strąki u tych wcześniejszych odmian widać więcej zawiązanych strąków a u późniejszych mało strąków więcej kwiatów doskonale widać, które są późniejsze sami oceńcie czy jest tu potrzebny dodatkowy azot

 

 

 

 

 

 

Widzę, że niema odważnych do skomentowania tego, co zobaczyli szczególnie chodzi o zwolenników stosowania azotu rozumiem, że ich zatkało i brak dalszych argumentów na potwierdzenie ich technologii azotowej zabrakło im argumentów

Widać bardzo dużą różnice pomiędzy roślinami z rzadkiego siewu a tymi z gęstego siewu przypominam, że soja w tym roku u mnie powschodziła kiepsko, więc jest rzadka, co spowodowało niezamierzone doświadczenie rzadkiego siewu tak wyglądają rośliny z rzadkiego siewu mocne grube dobrze rozgałęzione z kwiatami i strąkami na bocznych pędach nie to, co widzieliśmy na zdjęciu RolnikMati

Gdzie soja na ogólnym zdjęciu ładna, ale pojedyncze rośliny przedstawiają praktycznie cienki goły patyk o wysokości dochodzącej 1m z kilkoma strąkami i niewieloma kwiatami to właśnie daje azot szybki wzrost i nic poza tym

U mnie rośliny sięgają mi pod j..a czyli przeciętnie około 70-80cm są ciemno zielone dzięki brodawką to one w miarę wzrostu soi dostarczają jej więcej azotu, co nie powoduje jej początkowego nadmiernego wzrostu tak jak to się dzieje podczas stosowania azotu przed siewem soi, czyli na tak zwany start, co przyczynia się do bujnego i szybkiego wzrostu soi, co tak naprawdę nic nam nie daje poza tym, że soja bujnie rośnie ( przedsiewnie zastosowanie azotu poleciłbym tylko w szczególnych wypadkach, czyli jak mamy podejrzenie, że pole jest w ten azot bardzo ubogie to jedyny przypadek, w którym mógłbym się zgodzić Aby zastosować dawkę startową do 30kg czystego azotu w innych przypadkach moim zdaniem jest to nieporozumienie, co innego, jeśli chodzi o dawkę przed kwitnieniem to zawsze jak widzimy, że soja jest jasno zielona to powinniśmy zastosować około 30 kg czystego azotu ta dawka na pewno nie spowoduje, że nie będziemy mieli brodawek w tym czasie brodawki powinny już być a jak ich niema to znaczy, że najprawdopodobniej nie zadziałała zaprawa z bakteriami przyczyną braku bakterii może też być kwaśny odczyn gleby

Dzisiaj dodałem jeszcze zdjęcia Merlina z rzadkich miejsc i z tych gdzie dobrze powschodził, czyli tam gdzie jest gęściejszy bardzo dobrze widać, co daje rzadki siew i co nam daje siew gęściejszy

Rośliny z rzadkiego siewu tak jak na poprzednich zdjęciach dobrze rozwinięte dużo pędów bocznych strąków i kwiatów a rośliny z gęstego siewu dobrze wyglądają zanim się je porozdziela a po rozdzieleniu widać, że są słabe i maja mało strąków i kwiatów, ale i tak więcej jak u, RolnikMati, który ma wyższe rośliny, ale strąków i tak mniej, choć stosował azot a Ja nie stosowałem azotu

Dlatego myślę, że siew punktowy pozwoli mi określić dokładnie jak gęsto powinno się siać soję, aby były takie rośliny jak te z rzadkiego siewu ( te, co rzadko powschodziły) tylko punktowym siewnikiem można określić ile wysiejemy nasion na 1 ha przed siewem i rozmieścić te nasiona w jednakowych odstępach sianie soi na kilogramy to dla mnie tez nieporozumienie, dlatego ze jak sieje soje to za każdym razem waga jednostki jest inna a nasion w jednostce tyle samo wiec sami rozumiecie, że na kilogramy nie da się precyzyjnie określić normy wysiewu

No i informacja dla obrażonego kolegi redek jak widzisz wstawianie zdjęć na poparcie tego, co się mówi ma sens i daje dużo do myślenia i jest więcej warte niż samo pisanie, dlatego zachęcam ciebie do robienia zdjęć na dowód tego, co piszesz na pewno będzie to bardziej wiarygodne niż samo pisanie

 

Poniżej zdjęcia Merlina 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Szkoda mi wyrywać rośliny, żeby coś komuś udowadniać, zresztą tutaj nawet widać, że masz strąki nisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Dziwne masz podejście 1 czy 2 rośliny to nie majątek a jeśli masz racje to warto się z tym podzielić, co zaobserwowałeś, ale jak widziałeś rośliny od RolnikMati a moje to chyba przyznasz, że to, że u niego strąki są wyżej na pewno nie spowoduje, że będzie miał większy plon widać to po strąkach, jakie się u niego zawiązały a jakie u mnie poza tym widać, że poobrywał dolne liście, więc dla mnie to małe oszustwo też bym mógł tak zrobić

A na moich zdjęciach gdzie pokazuję tą kępę soi Merlina strąki są o wiele wyżej niż w tej rzadkiej, choć obie są bez azotu to ta gęściejsza ma wyżej strąki, ale ona też nie dorówna pod względem plonu tej rzadko sianej, choć obie są bez azotu to ta gęściejsza ma wyżej strąki i to jest normalne przy gęściejszym siewie wtedy bardziej wydłuża się szyjka korzeniowa, bo jest większa konkurencja, co powoduje, że pierwsze liście są wyżej a co za tym idzie i strąki są wyżej, co nie oznacza, że będziemy mieli wyższy plon tak wynika z moich obserwacji jak i Tego, co czytałem na temat soi jak i mówiono na seminariach i poletkach doświadczalnych po prostu u mnie się to potwierdza

Jeśli miałbym stosować azot i robić doświadczenia ze skracaniem Modusem tak jak RolnikMati to pytam się, po co skoro widać na jego przykładzie, że dawka azotu nie spowodowała że będzie miał więcej strąków a jedynie, że ma większa soję ode mnie i teraz chciałby ją skracać pisałem już, że soja to nie rzepak i nie będzie reagować na azot tak jak rzepak, więc skracanie nic tu nie pomoże lepiej nie dawać pierwszej dawki azotu i nie będzie trzeba kombinować

 W poście #293  RolnikMati pisał, że uprawia już soje 7lat było to w 2014 roku wiedz dzisiaj to już 9wiąty rok jak uprawia soję i jeszcze nie wie jak ją uprawiać podobno też napisał prace naukową na temat uprawy soi i nawet to mu nie pomogło w osiągnieciu dobrych wyników szkoda, że szkoły są za darmo i tak naprawdę to tylko podatnicy na tym cierpią

Warto poczytać sobie, co pisał RolnikMati i jak usuwał posty jak napisał coś beznadziejnego cytował też to, co pisała firma AY na swoich stronach i twierdził, że to jest kawałek jego pracy naukowej dla mnie to niezidentyfikowany obiekt latający, który chce być Alfą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Wyrwę dwie rośliny, żebyś mi napisał, że oberwałem strąki, żeby udowodnić, że są wyżej ?

 

Po co, jak i tak masz swoją rację.

 

Ile masz zrobionych prób z wysokim nawożeniem azotem, z bakteriami, bez bakterii itd?

 

Ps. Myślisz, że im więcej razy coś powtórzysz, tym będzie prawdziwsze ?

Edytowano przez redek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ja nie, ale ty chyba tak myślisz wystarczy się przyjrzeć tej roślinie, którą wstawił żeby wiedzieć, że to zrobił na szyjce korzeniowej niema takich zgrubień, więc się nie wykręcaj tylko udowodnij swoje racje albo będziesz takim samym oszustem jak RolnikMati od początku kręcił i nadal to robi ty mam nadzieje, że masz trochę honoru i udowodnisz swoje racje bez kombinowania

Bo ta dyskusja, która teraz prowadzisz nic nie dowodzi poza tym, że niemiałeś racji

Po prostu nie należy pisać, czego że tak jest jak nie potrafisz tego udowodnić prosta zasada pisz prawdę i potwierdź ją zdjęciami inaczej będziesz drugim MATI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

ŚMIESZNY CZŁOWIEK.
Pisze produkuje się a nikt go nie słucha. Co to za rolnik co ma czas całymi dniami pisać takie długie posty i to przed żniwami?
Ja siałem 100kg/ha a teój rzadki siew to ile 50kg?
Jakie rośliny? Bo ja wyrwałem tylko jedną a właściwie sama się wyrwała razem z komosą którą znalazłem. Jaka jest każdy widzi. Jakbym chciał to bym poszukał najlepiej rozgałęzionych a jakbym nie znalazł to bym poszukał u innych i co? Wiedziałby ktoś czy tak jest wszędzie?
I każdy by widział jaką mam piękną soję taką jak stasiu albo lepszą a ja biedny nie pomyślałem za wczasu.
I jaki ze mnie głupiec że użyłem Moddusa na 50m2. Chociażby dla samej Ciekawości.

Widzę też że nie ma po co czekać na żniwa sojowe bo po jednej roślinie stasiu oszacował mój plon na słaby

Cóż za błyskotliwość.

W ostatnich postach dobrze widać jak sie przechwala.Myśli że tylko to co on robi jest słuszne i tylko jego postępowanie przynosi sukces.

Rzepak czy zboża wszyscy produkują tak samo? Właśnnie że nie. 10 różnych rolników zrobi inaczej a plony mogą być takie same. No ale rzepak to nie soja aLa stasiu. Ślepo słuchajcie tylko jego bo on najmądrzejszy. Sieje soje kilka lat a już wszysko wie czy będzie plon czy nie, że z azotem nic z tego nie będzie.
Co mnie obchodzi co robi jeden gość na końcu Polski? Ja robie tak jak mi pasuje i dzielę soę z tym tutaj a że komuś się to nie podoba to jego problem

Krowa co dużo ryczy mało mleka daje

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Śmieszny to, jesteś ty myślisz, że ktoś zapomniał, co wypisywałeś miałeś nadzieje, że już nikt nie pamięta zwykły oszust jesteś i tyle

Ja się nie przechwalam tylko pokazuje jak jest naprawdę żeby udowodnić, że ty kłamiesz

Wyrwij, więc tą najlepsza a jak nie znajdziesz u siebie to weź od tego sąsiada, co ma bez azotu tam na pewno będzie lepsza HIPOKRYTA

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Na pewno lepsza. Masz rację. Ja nie pamiętam co pisałem takiego a skoro Ty tak to pamiętaj. CO MNIE CZłowieku to obchodzi? I co Ciebie to obchodzi że ja w taki a nie inny sposób mam taką soję jaką mam? No co?
Boli i że bez brodawek można? Bo Ty zaprawiasz to i inni muszą? A jak zechcę dać 100kg N i dać 3 razy moddusa i 5razy grzybówkę to co Cię to obchodzi?
Jak chcę tak zròbię moje pieniądze moja sprawa.Chleba Ty mi nie dajesz. Mi się tak opłaca a Tobie inaczej i już.
Forum jest od prezentowania tego co się robi u siebie i ja tak prezentuję i nie muszę nikomu nic udawadniać ani inni bo ludzie mają robotę żeby rodzinę utrzymać i chłop nie będzie siedział po dniach i tłumsczył rodzinie że coś udowadnia stasiowi bo ani chłopa ani jego rodziby to nie obchodzi ani na tym nie zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Rozumiem, że nerwy puszczają jak piszesz coś publicznie to normalne, że wystawiasz się na komentarz a jak piszesz nieprawdę to masz jak w banku, że ci udowodnię, że kłamiesz, bo po to jest właśnie to forum żeby przekazywać to, co spowoduje zwyżkę plonu przy minimalnych nakładach a nie wmawianie bzdur a pisać to ty jak i ja i inni możemy, co chcemy, ale niema możliwości, aby ktoś tego nie skomentował takie jest właśnie forum, ale niektórzy chcieliby tylko pozytywne komentarze bez względu na to, jakie bzdury wypisują a wiec ja tez mam prawo komentować te bzdury w końcu to wolny Kraj

A co do czytania moich postów to widzę że ty jesteś moim najbardziej wiernym czytelnikiem i zrozumiałeś że to, co robię z roku na rok robię coraz lepiej chodź robię to krótko, ale skutecznie nie tak jak ty najpierw praca naukowa i 9 lat uprawy i żadnych efektów i to cię tak bardzo boli?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

 

 

 

 

Ile masz zrobionych prób z wysokim nawożeniem azotem, z bakteriami, bez bakterii itd?

 

 

 

 

Nie zauważyłeś pytania ? Czy wygodniej nie odpowiadać ?

 

Edytowano przez redek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ty nie zauważasz tego, co ja pisze więc, dlaczego Ja mam zauważać to, co ty byś chciał żebym zauważał

Jakbyś czytał to, co pisałem to byś przeczytał, że byłem na wielu sympozjach poświęconych soi i wielu poletkach doświadczalnych z soją i tam to robiono i nikt nie potwierdza tych bzdur, które ty wypisujesz młody człowieku

Najpierw naucz się odpisywać a później żądaj od innych żeby to robili a skoro ty cwaniakójesz to ja nie mam żadnego obowiązku, aby ci na każde twoje słowo odpisywać na razie jesteś dla mnie niepoważny tak samo jak MATI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Tak tak stasiu boli.tak tak. We wszystkim masz rację. Nie denerwuj się już.

Widzisz redek on nie ma zadnego porównania to jak może wiedzieć czy robi najlepiej. Poròwnuje swoją soję do mojej chociaz mieszkamy na końcach Polski. Nie wie właściwie nic począwszy od stanowiska ph zasobności jakości nasion jakości gleby skończywszy na przebiegu pogody. Zobaczył dwa zdjęcia i już wszystko ocenił. Doradca wirtualny

Ja także zadałem kilka pytań wyżej m. In jaki to ten Twój siew rzadki skoro moja soja źle wygląda przy 100kg a Twoja tak super?

Też wygodniej nie odpowiadać?

A co do ekonomii uprawy że taki nieekonomiczny jestem bo stosuje azot to dlaczego zapominasz o takich kwestiach
Ja sieję swoimi nasionami 100kg a Ty kwalifikat nie wiem ile oświeć mnie
Ja dałem tylko command 0.15 i glifosat na 2 liscienne a Ty co?
Ja bez grzybówki a Ty tak
Ja trochę siałem strip tillem a Ty tradycyjnie?
Tutaj nie widzisz roznicy tylko widzisz koszt w 40kg azottu? I ze cos zostanie w ziemi albo i nie?
Ja nie muszę mieć takich plonów jak ty ważne ile zarobię a ty już teraz ile jesteś z kosztami do tyłu i te koszty już poniosłeś i to jest oczywiste a ile zbierzesz to jeszcze nie wiesz, dopiero się okaże. I albo wyjdziesz albo nie tak samo ja. Z tym że ja już jestem conajmniej pół tony do przodu z kosztami więc masz co gonić. Jak tak wiesz w jakim poście co pisałem to pamiętasz ile zebrałem po strip tillu w tamtym roku podczas suszy? 2040kg/ha. A Ty ze swoimi brodawkami i kosztami?

Liczy się czysty zysk dla mnie. A jeżeli chodzi o zmianowanie to jest i z azotem i bez. Jedyna różnica to pozostawiony azot. Inne plusy wystepuja tak samo. Ile Ci wyszło z Nmin że zyskałes na brodawkach? Na tym samym polu w tym samym toku?

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

"Młody człowieku"  - to jest dobre :) , w moim wieku chyba komplement.

 

Czyli nie zrobiłeś  żadnego doświadczenia, i wiesz lepiej, niż ja , gdzie zrobiłem ich kilka, i wnioskami się podzieliłem, bo o wynikach za wcześnie mówić.

 

A co do naukowych sympozjów, to 30 lat temu, jak studiowałem, to naukowcy potrafili mówić rzeczy, które dzisiaj każdy by wyśmiał.

 

Ja siałem 80 kg, pewnie też za gęsto, i dlatego ma strąki wyżej :lol:

Edytowano przez redek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Czytasz i nic nie czytasz pisałem wyraźnie, że siew na kilogramy to beznadzieja, bo jak na pisałem, co roku masa jednostki jest inna a nasion w jednostce jest zawsze tyle samo każdy mądry człowiek wiedziałby od razu, o co chodzi, ale ty jesteś nie kumaty, więc wytłumaczę ci łopatologicznie

W tym roku miałem kilka odmian i każda z nich miała inną wagę jednostki od 17z groszem kg do 30 z groszem kg a siałem wszystkie po 4 jednostki na 1ha

Więc w pierwszym przypadku 17kg jednostka wysiałem około 70kg na 1ha a w tym drugim 30 kg jednostka wysiałem 120 kg więc jak ktoś pisze że wysiał 100kg to znaczy ile wysiał MATI na1 ha nasion? A skąd on może wiedzieć jak sieje na kilogramy

W jednym roku wysiał 100kg i było za gęsto a w drugim wysiał 100kg i było za rzadko i teraz myśli jak to jest możliwe

 

 

Zrobiłeś ich kilka i nie możesz tego udowodnić, co za pech

Proponuje żebyś to opisał to dostaniesz nobla, bo wszyscy się mylą a ty odkryłeś Amerykę bardzo śmieszne młody człowieku

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Cóż, "młody człowieku" (jako prawie rówieśnik moge się tak zwracać ? ) , napisałem już wcześniej, ze siałem 60 sztuk/m2, czyli 4 paczki nasion, czyli 80 kg na hektar, ale pewnie niekumaty jesteś, skoro tego nie rozumiesz, i Twoje 4 paczki to rzadko, a moje 60 sztuk na metr kwadratowy to gęsto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

No cóż nieco młodszy człowieku pisałem to do MATI a nie do ciebie, ale tak to jest jak ktoś czyta bez zrozumienia ja mam rzadko nie, dlatego że posiałem rzadko tylko, dlatego jak zresztą niejednokrotnie pisałem z powodu słabych wschodów, ale ty widać czytać nie umiesz, więc będziesz w kółko jedno i to samo powtarzał aż ktoś uwierzy nieco młodszy człowieku czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Nie mam zamiaru odpowiadać na twoje wypociny, których nie potrafisz udowodnić jesteś niepoważny tak jak w 2014 roku nic się nie zmieniłeś nadal siejesz zamęt

Widać jak bardzo potrzebujesz żeby ktoś odpowiadał na twoje posty może to jakaś choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie, dajcie spokój. To jak ktoś uprawia daną roślinę to tylko i wyłacznie jego sprawa. Nie sztuką jest osiągać duże plony przy mega nakładach. To jest biznes i ma być dodatnie ostateczne saldo.

 

Był to do niedawna jeden z niewielu tematów na forum w którym posty pisano rzeczowo i można było się coś dowiedzieć, a Wy co z tym robicie... Odpuście. Po co te niepotrzebne przepychanki. Jeszcze się nie urodził taki co pozjadał wszystkie rozumy.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Tu jeden się urodził, który wszystko wie lepiej, i atakuje każdego, kto myśli inaczej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Master masz rację.Tylko że on nie umie odpuścić jak coś jest nie po jego myśli. Albo mówi że piszę brednie i kłamstwa albo nie będzie odpowiadał. Nie widzisz tego? I tak z każdym, myśli że to jego temat.
Komentujesz, krytykujesz tylko to co Ci pasuje. Oskarżasz a potem nie odpowiadasz. Teraz zginiesz od własnej kuli.

Każdy uprawia soję żeby na niej w taki czy inny sposób zarobić. Jak widać stasiu ma pojěcie o uprawie ale nie ma o ekonomi. Nie umie produkować tanio chociaż ciągle gada o opłacalności. Może to hobbysta bo mi szkoda do tylu hektarów dokładać albo nic nie mieć poza stanowiskiem

Tyle mojego bełkotu bo inni już nie mogą tego słuchać, do stasia już się każdy przyzwyczaił i ma wybaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

U mnie nareszcie trochę polało soja zabrała się do roboty. Zrobię znów kilka fot jak obeschnie. Rok temu było bez azotu w tym roku z azotem ale i dodatkowym nawożeniem potasem ale inna pogoda inne pola  i inne PH więc zdania mam mieszane i po żniwach wyciągnę na pewno więcej wniosków . W przyszłym roku po intensywnie nawożonym jęczmieniu ozimym spróbuje na 8ha zrobić bez azotu w szerokich rzędach może nawet siewnikiem punktowym PH wyjdzie na polach które planuje ponad 7 wiec zobaczymy.

Jak myślicie może dało by rade zaszczepić glebę wcześniej bakteriami np z potasem wymieszać i dać pod pług i potem drugi raz z nasionami czy mija się to z celem w przypadku kiedy  uprawia się soje na danym polu raz na 3 lata (Jęczmień ozimy Soja Pszenica )

 

A może zaszczepić tymi bakteriami poplony (bobik łubin wyka) siane po jęczmieniu a przed soją bo mam rolnośrodowiskowe??? I czy bakterie będą przez 3 lata w glebie mimo iż uprawiane będą tam zboża?

Miałem nadzieje w zeszłym roku ze jak na polach siałem bobiki i peluszki to bakterii będzie tam w bród ale niestety soja współpracuje tylko ze szczepem który tylko na nią działa.

PS. Jestem początkującym rolnikiem wiec proszę o wyrozumiałość ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Panowie, dajcie spokój. To jak ktoś uprawia daną roślinę to tylko i wyłacznie jego sprawa. Nie sztuką jest osiągać duże plony przy mega nakładach. To jest biznes i ma być dodatnie ostateczne saldo.

 

Był to do niedawna jeden z niewielu tematów na forum w którym posty pisano rzeczowo i można było się coś dowiedzieć, a Wy co z tym robicie... Odpuście. Po co te niepotrzebne przepychanki. Jeszcze się nie urodził taki co pozjadał wszystkie rozumy.

 

Dokładnie o tym pisałem jak Mati zaczął mnie atakować, aby pisać o konkretach a nie robić jadki, ale widzę, że niektórzy tylko to potrafią i nie odpuszczą, bo po za tym nie maja nic innego do powiedzenia

 

Nikogo do niczego nie zmuszam a komentować mam prawo tak jak wszyscy na tym forum a że mati i jak widzę redek nie mogą się z tym pogodzić, że ktoś prosi żeby udowodnili swoje wypociny to mają z tym wielki problem i jak piszą niczego nie musza udowadniać i tu też maja racje tylko nie wiem, czemu się tak denerwują, że ja się z tym nie zgadzam, co piszą przecież to tylko forum i każdy może wyrazić swoje zdanie jak i każdy może to zdanie skomentować czy też z krytykować oby mądrze

 

Napiszcie coś, co potraficie udowodnić a na pewno zdobędziecie sympatie forumowiczów tekstami typu -krowa, co głośno ryczy- na pewno nikogo o swoich racjach nie przekonacie

 

 

matttic

 

Bardzo mądrze gadasz i na pewno warto to, przedyskutować wiem ze niektórzy używają ziemi gdzie takie bakterie już są do zaszczepienia innego kawałka tą ziemia z pola gdzie one już są nie znam dokładnie tego tematu wiec nie wiem dokładnie jak oni to robią, ale o tym warto podyskutować

 

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Bakterie jak je wprowadzisz do gleby i będzie ich już sporo to spokojnie wytrzymają 3 a nawet więcej lat o ile nie będzie niesprzyjających warunków a takimi niesprzyjającymi warunkami może być kwaśna gleba

 

Pomysł godny naśladowania oby się udał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj