AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Maniek1978    5
Grzechooo napisał:

Ja siałem w poniedziałek, pryskałem w czwartek mieszanina pendimetalina+chlomazon+metrybuzyna.

Jeszcze dołożyć S-metolachlor i miałbyś bez kolejnego wjazdu na jedno liścienne. Mieszanka kiedyś polecona przez kolegę Mano. U mnie sprawdziła się przez ostatnie trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
dzidzia202 napisał:

Ja ten sam skład będę pryskal pewnie w niedziee w jakich ilościach pryskales. 

pendimetalina 900g, chlomazon90g, metrybuzyna 100g


Maniek1978 napisał:

Jeszcze dołożyć S-metolachlor i miałbyś bez kolejnego wjazdu na jedno liścienne. Mieszanka kiedyś polecona przez kolegę Mano. U mnie sprawdziła się przez ostatnie trzy lata.

mam w tym roku 3 różne strączkowe i wszędzie tą samą doglebówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ja w tamtym roku dawałem grasser w 2 dawkach po 0.6 odstęp 8dni po soi nie było nic widać jedno liścienie padły wszystkie co były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

Ja w soi polecę fusilade, agila w dawce perzowej się boję.

fusilade w jakiej dawce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
45 minut temu, Grzechooo napisał:

2l leoparda to cienko jak na Perz, tak mi się wydaje...

Też mi się wydawało, o dziwo padł w 100% tak że teraz w pszenicy go niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
kaseton napisał:

fusilade w jakiej dawce ?

w ubiegłym roku leciałem 2x0,8 w tym nie wiem czy nie na raz pojadę. Zobaczę jeszcze jakie chwasty będą.

JD1052 napisał:

Też mi się wydawało, o dziwo padł w 100% tak że teraz w pszenicy go niema

Może i wystarczy, wszystko zależy na jakie warunki się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

Ja też w ubiegłym roku pryskałem Leopardem 2,5l/ha, chwastnice i perz wyczyściło ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10
4 minuty temu, Czarek525 napisał:

Ja też w ubiegłym roku pryskałem Leopardem 2,5l/ha, chwastnice i perz wyczyściło ładnie.

to ja zastosuje labrador extra bo to chyba ta sama substancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

czym te 3 substancje się różnią: propachizafop, fluazyfop-p-butylowy, chizalofop-p-ethylu ? skutecznością, fitotoksycznoscia, a może jeszcze czymś? ja mam problemy z chwastnica w soi. perz jest, ale nie jest problemem nr 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

chwastnica jest bardziej wrażliwa na opryskiwacz niż Perz załatwi ją pół dawki perzowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Kolejna noc z przymrozkiem... rano znowu było skrobanie szyb w aucie. Kiełkująca soja wytrzyma to? Bo jest już tuż pod powierzchnią ziemi, zaczyna się przebijać. Długo już te wschody trwają, dlatego zacząłem rozgrzebywać i szukać nasion. Część z nich jest napęczniała, ma czarne/brązowe plamy i jak by niestety obumarła. Może to być efekt przymrozków? Wg prób wychodziło mi kiełkowanie 90%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    119
Napisano (edytowany)

U mnie w okolicy, soi w tym roku posiali chyba 3 razy więcej niż w poprzednich latach, w ogóle strączkowych jest dużo posiane. Pewnie obniżą dopłatę do strączkowych...

Edytowano przez maniekc360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

A wiadomo po ile ta soja z ukrainy?

PS.

Kiełkuje już coś u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

A jak pisałem w ubiegłym roku że ta pomoc Ukrainie wyjdzie nam bokiem to od ksenofobów czy ruskich onuc mnie wyzywaliście.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Na siałem tydzień temu glebie nie widać to chyba jeszcze nie kiełkuje ale muszę się przejść zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj