AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

01_Spider    54

Stosował ktoś taki środek jak Mandryl (metobromuron – 500 g/l ) ?   we wrażliwych ma samosiewy rzepaku a w tym roku to prawdopodobnie największy problem u mnie gdyż soja będzie uprawiana właśnie po nim. Inną opcją jest boxer 3l + stomp aqua 2l ale nie wiem czy to nie za bogata mieszanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

Boxer i stomp nie wezmą samosiewów rzepaku. tiff i corum powschodowo ale to też nie może być wyrośnięty rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
1 godzinę temu, 01_Spider napisał:

Stosował ktoś taki środek jak Mandryl (metobromuron – 500 g/l ) ?   we wrażliwych ma samosiewy rzepaku a w tym roku to prawdopodobnie największy problem u mnie gdyż soja będzie uprawiana właśnie po nim. Inną opcją jest boxer 3l + stomp aqua 2l ale nie wiem czy to nie za bogata mieszanka.

Arcade doglebowo bardzo ładnie spalił samosiewy rzepaku, później dobitka corumem kolejnego rzutu, przy żniwach ani jednej rośliny rzepaku nie było. Nie szkoda ci stanowiska pod pszenicę? Imo wychodzi dużo lepiej niż soja po rzepaku

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Po Arcade nie ma uszkodzeń w soi ?  Przez 2 sezony stosowałem bandur i owszem, działa bardzo dobrze lecz przypala soję. Stanowiska nie szkoda ponieważ pszenica i tak jest w płodozmianie z rzepakiem, gryką i soją i przeważnie 1x na 4 lata na tym samym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

0.15 Comand480 albo zamiennik + 0,45 Mistral. Metrybuzyna zwalcza samosiewy rzepaku. Po wschodach zastosować Tiff albo jego inny generyk. Też samosiewy są we wrażliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak by zasiał soje z Ukrainy i czy mają co można opryskać glifosatem i mamy spokój z chwastami

 

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Comand+Mistral wychodzi cenowo bardzo dobrze, jak tak mieszanina radzi sobie z rdestem plamistym ? Tiff stosowałem, działa bardzo dobrze ale ciężko go obecnie dostać.

Co do soi GMO z Ukrainy to może i by urosła ale jest później problem ze sprzedażą, chociaż w tym roku nic nie badali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Kiedyś Piorin losował gospodarstwa, które później kontrolował na obecność nasion GMO na polach (qq i soja). Pewnie jest tak do dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
1 godzinę temu, 01_Spider napisał:

Po Arcade nie ma uszkodzeń w soi ?  Przez 2 sezony stosowałem bandur i owszem, działa bardzo dobrze lecz przypala soję. Stanowiska nie szkoda ponieważ pszenica i tak jest w płodozmianie z rzepakiem, gryką i soją i przeważnie 1x na 4 lata na tym samym polu.

Dawka 3,15l/ha, zauważałem na niektórych mniejszych, słabszych roślinach lekko zbrązowiałe końcówki liści, ale procentowo było ich bardzo mało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
01_Spider napisał:

Comand+Mistral wychodzi cenowo bardzo dobrze, jak tak mieszanina radzi sobie z rdestem plamistym ? Tiff stosowałem, działa bardzo dobrze ale ciężko go obecnie dostać.

Co do soi GMO z Ukrainy to może i by urosła ale jest później problem ze sprzedażą, chociaż w tym roku nic nie badali.

comand i mistral rdestu nie bierze ale za to Tiff go bierze. Toffi już nie ma ale jest Framen czy coś takiego z tą samą substancją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    146
2 godziny temu, przybyslawice5211 napisał:

Tiff podobno ma być wycofany albo już go wycofali 

Nazwa środka ochrony roślin

Tiff 040 OD

Numer zezwolenia

R-21/2020

Termin ważności zezwolenia

31.10.2032

Termin dopuszczenia do sprzedaży

30.04.2033

Termin dopuszczenia do stosowania

30.04.2034

+ UE  Date of approval   01/07/2002         Expiration of approval 31/10/2031

no to ja nie wiem chyba że producent sie wycofa, a tak to plotki

 

PS zawsze można Prokontra 040 OD jaki sens są ciągłe zmiany nazw może ktoś odpowie?

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Jeśli Mistral+Comand nie bierze rdestu to dla mnie odpada, do czasu oprysku tifem miałbym łąkę na polu. Spróbuję arcade i jakiś adiuwant doglebowy a ewentualnie na poprawkę zostawię Tiff lub Corrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
1 godzinę temu, stach12 napisał:

ciekawe czy ukraińska soja nie wybije nam z głowy uprawy i zarobki

Nie sądzę  że by to miało wpływ, a i tak sprowadzamy ponad 2 miliony ton soi modyfikowanej.

Jakie odmiany  będziecie siać? Czy ktoś wie gdzie mogę dostać soję Commandora  kwalifikowaną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    206

wczoraj sprzedałem resztę soi do agroloku jeszcze stara cena 2500zl bez potrąceń 

3.55t miałem średnio z 14ha przy 12.5% wilgotnośći 

0 saletry i tylko 100kg pk dałem. dobry rok. 

20221009_172618.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj