AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Chyba w tym roku płatności do soi będą przez pół nisze bo jest 2 razy więcej soi jak w tamtym roku    

Dnia 1.08.2022 o 12:16, lebek5 napisał:

W tym roku z komosa jest chyba wszędzie problem, u nas prawie na każdym polu się trafia mniej lub więcej i to po wszystkich środkach platenach,stompach po poprawkach tez po tiffie i corumie i basagramie.

Może też być ze komosa na tych polach co jej jeszcze nie widać wyjdzie nad soje jak soja zacznie dojrzewać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

płatności są do roślin wysokobiałkowych i do całej tej grupy będą niższe dopłaty ze względu na większe zasiewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co może być tej soi aligator tak zżółkł  głównie od łąk ,może brak jakiś mikroelementów chyba ze susza bo jest sucho a trawa wyciąga wodę  

 

20220807_172027.jpg

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
Dnia 7.08.2022 o 19:18, przybyslawice5211 napisał:

Co może być tej soi aligator tak zżółkł  głównie od łąk ,może brak jakiś mikroelementów chyba ze susza bo jest sucho a trawa wyciąga wodę  

 

20220807_172027.jpg

Wszystkie soje po okolicy mają trochetakich objawów

Panowie jaką rośline zasiać na miedzyplon pod soje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Też jestem ciekaw, widziałem że moja soja zaczyna się szykować do zrzucania liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

Abelina i Abaca tracą powoli najstarsze, dolne liście. sucho jest to wszystko przyspiesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie jest tak kolorowo z tą soja, w okolicy niektórzy uprawiają ją ponad 5 lat i gdzie przychodzi 2 lub 3 raz na te same pola to choroby bardzo ją atakują, prawdopodobnie zgnilizna twardzikowa lub coś podobnego, parędziesiąt procent roślin teraz usycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

fungicydy. miałem tylko mączniaka rzekomego ale w sporej ilości. za rok na początku kwietnia profilaktycznie leci zabieg na grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

początkiem kwietnia to sobie wacka odgrzyb a nie soje , bo soje się pózniej sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

wacka mam bez grzyba, rozumiem że miałeś z tym problemy dlatego polecasz. średnio ogarnięty debil by się domyślił, że chodziło o początek kwitnienia tylko słownik zmienił, niestety tobie się nie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
4 godziny temu, Jasio88 napisał:

Pany kiedy z reguły wypada zbiór soi woj. lubelskie?

Dziwne pytanie , bo odpowiedz jest od września do listopada , wszystko zależy jakiej wczesności soja jest posiana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

 Liczba dni od siewu do dojrzałości żniwnej

Abelina 139 dni siew np :2022-05-01 zbiór 2022-09-17  

ES commandor 145 dni

Abaca  138 dni

Aligator 146 dni

Aurelina 146 dni

trzeba moim zdaniem dodać +/-  5-7 dni ze względu na warunki,klasa ziemi , pogoda, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

A jaka jest max wilgotność do koszenia ?

Mam nadzieję że uda się zebrać do końca września żeby jęczmień i pszenżyto posiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229
10 godzin temu, theta napisał:

 Liczba dni od siewu do dojrzałości żniwnej

Abelina 139 dni siew np :2022-05-01 zbiór 2022-09-17  

ES commandor 145 dni

Abaca  138 dni

Aligator 146 dni

Aurelina 146 dni

trzeba moim zdaniem dodać +/-  5-7 dni ze względu na warunki,klasa ziemi , pogoda, etc.

W praktyce jest to czas od wschodów, jak są ciężkie wschody to nawet 10 dni można doliczyć. Jak się sieje wczesne odmiany około 20 kwietnia, to zbiór nawet około 10 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Panowie mam dwie działki na których chce zasiać soję , na jednej po pszenicy na drugiej po jęczmieniu jarym , jaki zastosować poplon przed soja ? Czy nie stosować wogole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

Witam wszystkich Agrofotowiczów :) Planuję zasiać soję w przyszłym roku dla spróbowania co z tego wyjdzie :) I tutaj moje pytania do osób które już to siały. Termin siewu znam, soja będzie zakupiona z centrali, więc tzw szczepienie odpada :) Ale już po siewie jestem trochę łysy :) Jakie nawozy stosujecie przed siewem, jakie w trakcie fazy wzrostu oraz jakie stosujecie środki ochrony roślin i w jakim mniej więcej terminie ? Jeśli chodzi o ph gleby to jestem trochę na minus, ale w tym roku już postaram się w miarę wyrównać ph do obojętnego ( Przeprowadzałem badania gleby w tamtym roku ). W tym roku na tym polu był posiana pszenica. Prosiłbym o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

@Kryroj sam mam zamiar zasiać kawałeczek (0,7ha) i również brać nasiona z centrali , ale co masz na myśli że szczepienie odpada ? bo ja raczej myślę że taka soja jeśli już to będzie zaprawiona na grzyba , a nie szczepiona żeby bardziej ciagnela azot z powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

ludzie prześledżcie temat za dany cały rok tam jest wszystko opisane od a do zet

mało tego nawet poczytajcie temat z kilku lat bo tu ludzie już kilka lat nabierają doświadczeń w uprawie i się dzielą

to samo z zakupem materiału siewnego np . na etykiecie masz napisane na każdym kwalifikacie czym zaprawiane jaki MTN albo ile nasion w opakowaniu / jednostce  ta zaprawa to właśnie szczepionka bakteryjna przeważnie tam wszystko pisze , potem wchodzisz jeden z drugim w neta wpisujesz odmiane i dany hodowca pisze ile siać kiedy itd.

dużo pytan o poplon  po kiego u...ja poplon masz ściernie po zbożach zwalcz chwasty wieloletnie  perz zadbaj żeby pole nie było wcześniej pryskane i pozostałości nie kolidowały ze soją na etykietach tam jest napisane itd .

opryski podobnie , masz jakiegoś doradce trochę popytaj , potem poczytaj bo nikt duchem św nie jest i nie wie jakie masz ziemie , chwasty  warunki na polu i zasobny portfel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

UE -2023-2027

Wsparcie dochodów związane z produkcją do roślin strączkowych na ziarno  ok. 200 EUR,

przewidywana liczba hektrarów budżet dla strączkowych w budżecie  324 970,00 ha 

a teraz dane historyczne

2020  332495.4 ha

2021  350502.4 ha 

2022  378343.1 ha

także widać że będą redukcje w kwocie

za 2022 będzie spadek w dopłacie ok 7% jeżeli kurs EUR/PLN do przeliczenia utrzyma się na  4.6197 zł ( taki był za rok 2021 przy kwocie 685,70 zł )

za 2022 637,70 zł

średni kurs NBP z dnia 2022-08-12  4,6832 zł 

PS.

do dopłat stosujemy  Kurs wymiany z dnia 30 września lub  średni z września

Edytowano przez theta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj