AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

nie    2054

z herbicydów dopuszczonych do stosowania w soi największe spektrum zwalczanych chwastów mają: plateen, proman, sencor liquid i stom aqua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13
5 godzin temu, nie napisał:

z herbicydów dopuszczonych do stosowania w soi największe spektrum zwalczanych chwastów mają: plateen, proman, sencor liquid i stom aqua

Ja mam kupiony ten sencor liquid i nic więcej, ja będzie potrzeba to zrobię korektę po wschodach. Myślę, że mieszanina jaką stosujecie na swoich polach zależy od tego kto jakie ma chwasty i nie ma jednoznacznej odpowiedzi co zastosować.

Edytowano przez Mati17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ja ma stomp aqua doglebowka  i po wschodowio corum +dash pewnie będę robił dawkę dzielona po wschodowi dla bezpieczeństwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    39

Zaprawiacie soję bakteriami razem z grzybówką czy same bakterie? Bo mi się wydaje ze zaprawa grzybowa zniszczy szczepionkę bakteryjną, jeżeli się mylę to poprawcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

pryskałem Sencorem tydzień po siewie i nie zaobserwowałem wpływu środka na tempo wzrostu soi. Były jednak sprzyjające warunki pogodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Widzę, że opcji na problem z zachwaszczeniem jest dużo, stosujecie przeróżne kombinacje. A za ile ostatecznie wam wychodziły herbicydowe zabiegi na ha, razem z ew. poprawkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ja bbym na grzyba chemia nie zaprawiał chyba że czymś bio genu, lubcos na bazie naturalnych bakterie. Ja mam azoto power i miałem dołożyć ale się cykam i w deszcz rozjele opryskiwaczem jak będę miał po jakimś micro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054
9 godzin temu, Roxer napisał:

A za ile ostatecznie wam wychodziły herbicydowe zabiegi na ha

patrząc na ceny w sklepach to średnio wychodzi 250-300zł na ha - drogo

taka ciekawostka:

w soi zalecają stosować PLATEEN 41,5 WG w dawce 2kg/ha; czyli stosujemy:

metrybuzynę w dawce 350g i flufenacet w dawce 480g; koszt to 330zł/ha

 

te same substancje (tej samej firmy) zalecane w zbożu w preparacie EXPERT MET 56 WG w zalecanej dawce 0,35kg/ha dostarczają:

metrybuzynę w dawce 49g i flufenacet w dawce 147g; koszt to 74zł/ha

 

dawki w zbożu dużo, dużo mniejsze a zabezpieczają na dłuższy czas; czy to nie jest zastanawiające?? czy opryski na soję są droższe tylko dlatego, że soja jest droższa

--------------------------------------------------

w rzepaku stosujemy i pole jest czyste:

METAZANEX - metazachlor (związek z grupy chloroacetoanilidów) + COMMAND 0,1-0,15L/ha

 

więc taki zestaw w soi też powinien bez problemu pole utrzymać wolne od chwastów:

Dual Gold 960EC to S-metolachlor (związek z grupy chloroacetoanilidów) - w soi stosujemy 1L/ha - 120zł

+ (bez rejestracji ale powszechnie stosowany w soi) COMMAND 480 EC (chlomazon) w dawce 0,1-0,15L/ha to koszt 23zł

(oczywiście zawsze należy dodać polski adiuwant atpolan)

 

 

Edytowano przez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Może dlatego że expert met zwalcza miotłę i w wyższej dawce byłby szkodliwy dla pszenicy w soi niby chwastnice jednostronna ma zwalczać więc może trzeba większą dawkę. Nic więcej nie wymyśliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim zejdzie to będzie ciepło 😀 u mnie w okolicy sieją już od poniedziałku,

ja się bardziej boje majowych przymrozków na razie nie zapowiadają    

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Nie są ciepłe ale i zimne aż tak nie u mnie dzisiaj było 8 stopni w lubelskim. Chyba w piątek zasieje, jest dobra wilgotność i trzeba to wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55
35 minut temu, przybyslawice5211 napisał:

  Po drugiej stronie Dunajca nieliczni zaczynają siać,większość czeka, ja zacznę siać w piątek.  Czy taka soja z centrali trzeba jeszcze szczepić bakteriami czy ona już jest zaszczepiona ?

E684B8C0-296A-469E-9FEA-C235F358DEAD.jpeg

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Jak coś to na sklepie saatbau.pl jest dostępny turbosoy. Tylko długa realizacja. Kupiłem w czwartek tydzień temu i dziś przyszło. 

Co do siewu to u mnie tak dolało, że można pomarzyć - podkarpackie 😜 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Też myśle w poniedziałek może zasiać 

10 godzin temu, lebek5 napisał:

A na workach nie jest nic wspomniane o bakteriach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55
40 minut temu, livebird napisał:

Też myśle w poniedziałek może zasiać 

A na workach nie jest nic wspomniane o bakteriach? 

Właśnie nic nie piszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Zaprawa hi coat. Zaprawione. Mozesz dodatkowo zaszczepic, ale nie  musisz 

I jak otworzyles worek to chyba nie przechowujesz w jakimś jasnym miejscu? 😏

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Moja już w ziemi. Abelina, celowałem wg zaleceń w 60 szt. na metrze. Mniej więcej tak mi się udało, trochę wilgoci jest, powinno być ok. Jutro lecę z opryskiem 3,3l/ha Arcade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj