AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

mano    257

Jeszcze ma być pogoda, jutro zrobię wjazd w soje koło 14 i zobaczę jaka będzie wilgotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wjechałem to soja miała 24 a dziś kosiłem  to o godzinie 15 miała 16-17 a czym później to suchsza    

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ciężko jest wjechać wcześnie, rosa nie pozwala.

Jak mały deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Zobaczymy co nowy dzień przyniesie.

Już czas kończyć żniwa kombajnowe  chyba, że ktoś ma kuku.

Ale nie ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
1 godzinę temu, mano napisał:

Jeszcze ma być pogoda, jutro zrobię wjazd w soje koło 14 i zobaczę jaka będzie wilgotność.

wilgotność soi  o godz. 14 jest większa niż o 24

z kolei wymłacanie na odwrót

cena co 2 dni stówka do góry hahaha  troche  chcą poprzez wilgotność ją obniżać ale ni ...uja się nie poddawać za 20 % wilgotności już za tydzień 3 koła netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
2 godziny temu, przybyslawice5211 napisał:

Dziś była wielka rosa i słońce wyszło dopiero przed 11 ale schło w oczach 

I Jak z plonami w tym roku?

kosiłeś comandora? Jak wypadł? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosiłem aligatora 4,250 t z ha przy wilgotności 16 % 

A znajomemu kosiłem też aligatora to koło 5 ton tylko jak sprzeda to mi powie dokładnie 

Commador jeszcze stoi planuje w niedziele kosić   

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

No jak pisałem wcześniej wjechałem w soje o godzinie 14, wilgotność 12.9, godzina później 12,8.

Gdy kończyłem 13, była godzina 18-sta. 

Temat z soją zamknięty na ten sezon, wymłócone, jeszcze zobaczymy jaki plon gdy się sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
10 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

Kosiłem aligatora 4,250 t z ha przy wilgotności 16 % 

A znajomemu kosiłem też aligatora to koło 5 ton tylko jak sprzeda to mi powie dokładnie 

Commador jeszcze stoi planuje w niedziele kosić   

To świetne wyniki u nas pod drugiej stronie Dunajca  mało kto kosił soję chodz jest jej sporo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

anuszka jeszcze na polu. Kolega nie ma czasu wykosic bo sieje jak kazdy nawet ja. Jak posieje to wykosi. Dużo nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Koszą soje ale wydajność to 1 tony z 1 ha . To może nie ma 1 tony .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Soja wykoszona (29.IX). Wilgotność  ok 16%. Pierwszy raz tak późno i pierwszy raz taki plon.  Dokładnie to będę wiedział jak zważę i sprzedam lecz patrząc po przyczepach powinna przebić 3t z ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

wykosiłem testowe 30 arów Abeliny, na oko jest z 800kg. biorąc pod uwagę moje mało profesjonalne podejście to jest rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

I u mnie dzisiaj wykoszona soja. Wilgotność około 15%, plon wydaje się bardzo fajny. Dokładnie napiszę jutro jak będzie ważona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

U mnie wczoraj anser i abelina. Wilgotność od 11 do 13.5 procenta. Wydajność około 3.4 tony wstępnie ważonej. W abelinie więcej strat pozostało na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Proszę napiszcie co z tym dalej robicie jak wykosicie taka 16% dajecie na suszarnie czy przewalacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578
Dnia 29.09.2021 o 19:48, mano napisał:

Zapytaj galan99        on ci prawdę powie.

Czemu miałbym kłamać wszystkie soje co widziałem leżały plackiem na ziemi strączki malutkie i jak kosili to z jedną przyczepą objechał kilka hektarów .

Nie sypała soja wielu nie sieje bo plon nie stabilny , jak czytam że soja sypie po 3 ,5 tony to po gratulować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja ma od 15 do 16 % ile taka można przechować

Nie ważyłam ale 2t jest na pewno z ha może 2,2 max.  Wykosilismy 2,30ha zostało jeszcze 6 zobaczymy jak dalej będzie plonowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj