AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

stachu1961    1
Dnia 11.09.2021 o 00:54, Siedzacybyk napisał:

Kilka postów wcześniej podana informacja, że liście lekko żółkną, z poruszonym problemem desykacji. Po 24 h soja już wymłócona, w magazynie, zważona, czeka na sprzedaż. " A świstak siedzi i zawija w te sreberka...."

Możesz podać receptę desykacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Nigdy nie desykowalem. Zawsze jakoś udało mi się zebrać. Zapewne znajdziesz na forum fachowców od soi, ja nim nie jestem. Mogę jedynie napisać, że desykacja skróci wegetację, zapewne ograniczy plon. Jeśli ja wykonasz za późno, gdy liście obumra, wtedy nie przyniesie oczekiwanego efektu, jedynie usunie chwasty. Miałem mavke, ona bardzo szybko straciła liście, ale na dojrzałość ziaren musiałem jeszcze trochę poczekać. W tym roku mam przesiana 3 czerwca, z powodu golebi, zobaczymy co przyniesie czas.

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ja nie sieje pasowo, ale od 9 lat sieje soje bez orkowo a już około 20 lat nie orze swoich pól i jestem z tej uprawy zadowolony.

A tak wygląda soja nie da się jej w tym roku zebrać suchej może poza jedną odmiana mam jej 2ha Adsoy odmiana wczesna polecam tym, którzy preferują wczesne odmiany pierwsze zdjęcie.

Drugie zdjęcie Aurelina jeszcze częściowo ma liście, więc zbiór nie prędzej jak w październiku na 100% będzie duża wilgotność trzecie zdjęcie Sirelia jeszcze zielona tylko 1,65ha na całe szczęście nie wiadomo czy się da zebrać dojrzałą nie mówiąc o suchej.

 

IMAG0400.JPG

IMAG0396.JPG

IMAG0411.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

witam,

mam pytanie odnośnie saren i dzików w uprawie soi, czy mocne szkody wyrządzają? Groch odpada, bo bardzo dzikom smakuje, dlatego szukam alternatywy. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

U mnie odmiana nieznana tak samo na polu. Tydzień może dwa jeszcze do koszenia. A jak pogody nie bedzie to się wysuszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ja swoja Abeline zacząłem młócić tydzień temu jak było okienko pogodowe, wilgotność 10,4. Ale, że był kawałek "zielonej"  poprzeczki w drugim końcu pola który spowodował zablokowanie wyrzutnika kłosowego a dalej idący efekt w postaci spalonego pasa klinowego wymusił  zjazd z pola. Następnego dnia po naprawie spróbowałem kontynuować, pogoda pochmurna wjazd w pole godzina 13, soja wilgotność 11,8 po godzinie deszcz. Koniec pracy.

Liczę, że będzie możliwość dokończenia po niedzieli, zapowiadają poprawę pogody i ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

 Staszek mało posiałeś soi w tym roku. Mam pytanie, czy na Dolnym Ślasku, Wielkopolsce, Lubuskim bądź Kujawach uprawia ktoś soję? Interesuja mnie wczesne odmiany, np. Mayrica, abelina, adsoy. Nie mam zdania co do polskich odmian, ale też mogę spróbować. 

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

gdyby taka cena była standardem i soja dawała te +/- 2t z hektara to by była dla mnie ciekawa opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Kujawsko- pomorskie, mam abeline, dochodzi nierówno, bez suszenia się nie obejdzie, ogólnie porażka, późno schodzi z pola, połowa października może się uda.

Zlekceważyłem Tą uprawę jest bardzo wymagająca ( doprawienie gleby, wschody, zachwaszczenie, wymagania glebowo- pogodowe, późny zbiór, czyszczenie, dosuszanie)

a wynik finansowy wątpliwy ..... jestem przed zebraniem więc spokojnie poczekam na dziś 2000 zł na ha. Można zasiać 1 hektarek ale ja przesadziłem siejąc ponad 6 ha.

Wole zasiać groch, mniej stresu.  A tak na marginesie to piszcie gdzie siejecie ile zbieracie itd. to cenne informacje dają wyobrażenie dla następnych co próbują.

Pozdrawiam wszystkich odważnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

siałem groch ale to też żadna rewelacja, jeszcze teraz wycofany proteus to może być problem ze strąkowcem. brakuje mi 3 rośliny do płodozmianu a na kukurydzę nie mam ochoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Dla mnie soja będzie zmianowaniem dla monokultury kukurydzianej.


Groch nie jest atrakcyjny, może łubin już bardziej. Soja ma potencjał, ale trzeba się jej nauczyć uprawiać. Nie ma się co zrażać. Wydawało mi się, że abelina to dość wczesna odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

W tamtym roku Abeline kosiłem 22 września, a siana była końcem kwietnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Soja na polach zostanie w tym roku nie ma co już zbierać wklepało w ziemię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Jak zawsze pozytywne myślenie.

W moich stronach soja jeszcze "stoi" nie leży, albo wykoszona.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

U mnie juz prawie miesiąc leży. Na szczęście nie przybiło do samej ziemii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

W moich stronach soja leży plackiem na ziemi i u każdego a takie marne że praktycznie nie opłaca się kosić .

Zaś kuku zielone ładne ale zanim będą do koszenia będzie to Grudzień a jaka będzie pogoda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Dziś mierzyłem soję bo na oko nadaje się do roboty a tu z ręki 19% wilgotności. Może w środę się uda.

Cena na tą chwilę 2550 netto Solarcorn Krzczonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj