AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Bartek248    9
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Chce zająć się uprawa sojo, ale nie chce zepsuć sobie tego na starcie. Teraz po pszenicy mam zamiar wysiać poplon pod qq - mieszanka roślin strączkowych (groch,łubin, słonecznik). Dopiero po qq byłaby soja czyli na wiosnę 2023. Nie za często strączkowe po sobie?

Zastosuj grykę jako poplon zamiast tych mieszanek. Ale soja po qq da dobry plon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Groch już mam kupiony, dlatego pytam czy wpłynie to negatywnie na soję po qq która będzie w przyszłym roku schodziła z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

W tym sezonie mam posianą pierwszy raz soję, odmiana Abelina, wysiana 4js na hektar i wydaje mi się za gęsta. W przyszłym sezonie też raczej planuje posiać i się zastanawiam ile siejecie swojego materiału na hektar ? Czy przeliczacie załóżmy 50 szt/m na kg lub przyjmujecie jakieś 140 -150 kg na ha ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

ja Abeline siałem około 60 sztuk na metr, wyszło około 115kg/ha i jest dużo za gęsto. miała ze 150cm i się mocno pochyliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrado998    10
3 minuty temu, Zigi94 napisał:

ja Abeline siałem około 60 sztuk na metr, wyszło około 115kg/ha i jest dużo za gęsto. miała ze 150cm i się mocno pochyliła

U mnie wyszło ok.90kg na ha. Nawóz tylko PK. 4.5ha ładnie leży. Pewnie będzie problem z wilgotnością ziarna i zbiorem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borat    0

 

 

Wrzucam kilka zdjęć z mojej uprawy soi. ostatnie zdjęcie z dnia dzisiejszego. Czy soja u was jest też taka zielona? Jest to odmiana 3 zerowa. Można zaobserwować ciekawe doświadczenie jak zachowuje się ta roślina.

 

20210608_204114.jpg

20210629_145223.jpg

20210729_195537.jpg

20210817_195323.jpg

 

 

Edytowano przez borat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Pierwszy raz będę kosił soję dlatego proszę podajcie jakie ustawienia kombajnu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
Dnia 21.08.2021 o 20:19, konrado998 napisał:

Zdjęcia z dzisiejszego objazdu po polach

IMG_20210821_180751.jpg

IMG_20210821_180653.jpg

IMG_20210821_180733.jpg

IMG_20210821_175539.jpg

IMG_20210821_175526.jpg

Nigdy nie miałem soji i się nie znam ale ładna. Dużo strąków, oby plon był przyzwoity. Na jaki liczysz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrado998    10
Dnia 26.08.2021 o 12:38, Mecha napisał:

Nigdy nie miałem soji i się nie znam ale ładna. Dużo strąków, oby plon był przyzwoity. Na jaki liczysz? 

Pochwalę się jak skosze. Nie będę wróżył

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11
Dnia 24.06.2021 o 15:26, Bartłomiej1991 napisał:

Mam pytanie odnośnie ubezpieczania soi czy ktoś w forumowiczów ubezpieczał już soję bo dzwoniłem do kilku ubezpieczycieli i każdy mówi to samo "w naszej ofercie nie ma ubezpieczenia na soję"

Może ktoś coś pomoże?

PZU ubezpiecza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Ja zaryzykowałem i posiałem punktowym roztaw 45cm i 10cm w rzędzie. Wyszło jakieś 20kg na 0.6ha  odmiana Aurelina. Nawożenie npk 300kg /ha 

Wysokość od 100cm do 140cm

Ilość strąków ok 50szt. Na roślinie 

Takie parametry to na pewno dzięki wodzie której nie brakuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

W tym roku soja zasiana 10 maja została zjedzona przez głębie. Przesiałem ją 3 czerwca tym co mi się zostało. Z herbicydów zastosowałem po pierwszym siewie 0.5 sencor + 3 litry boxer. Po drugim 0.5 sencor + 0.17 kalif. Tak czystej soi jeszcze nigdy nie miałem, o dziwo bez zauważalnej fitotoksyczności. Czy soja zdąży się dojrzeć, tego nie wiem.

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Kiedy i czy w ogóle będziecie zasuszać? Jaki według Was jest graniczny termin zbioru, myślę o końcu września początku października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

W 2018r kosilem 13 września koło 8 zasuszalem ale jeszcze był w obrocie legalny 3dniowy zasuszacz. Kolejne zniwa co tydzień później . W tym roku odpuściłem soję. W tamtym miałem problem z znalezieniem kombajnu potem wykosiłem z spora wilgotnością i 10 dni męczyłem się z wachlowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu1961    1
Dnia 8.09.2021 o 14:42, aezakmi666 napisał:

W 2018r kosilem 13 września koło 8 zasuszalem ale jeszcze był w obrocie legalny 3dniowy zasuszacz. Kolejne zniwa co tydzień później . W tym roku odpuściłem soję. W tamtym miałem problem z znalezieniem kombajnu potem wykosiłem z spora wilgotnością i 10 dni męczyłem się z wachlowaniem

Witam: Panowie wilgoć tego lata dała popalić, listki soi lekko żółkną ale do ich opadania jeszcze daleko. mam pytanie czy i kiedy zasuszać soje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

a jest sens zasuszac? mam pierwszy raz, ogródek 30 arów żeby sprawdzić jak to się uprawia. i ta abelina już wszystkie liście ma żółte, zaraz będą opadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
1 godzinę temu, stach12 napisał:

1,12 ha  5900 kg wilgotność 15 % 240 netto !!

 

 

Co już kosiłeś? Jaka odmiana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1969
5 godzin temu, stach12 napisał:

1,12 ha  5900 kg wilgotność 15 % 240 netto !!

 

 

Fantazję to ty masz niezłą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Kilka postów wcześniej podana informacja, że liście lekko żółkną, z poruszonym problemem desykacji. Po 24 h soja już wymłócona, w magazynie, zważona, czeka na sprzedaż. " A świstak siedzi i zawija w te sreberka...."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj