AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Zigi94    282

chloroza to na bank :) tylko czym wywołana? jeżeli niedobory to według opisów tak wygląda niedobór manganu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

No właśnie sam jestem ciekawe bo szukam powodu. U mnie siana bez zapraw, sąsiad siał z i bez różnicy czyli może pogoda po prostu ma wpływ :/

Czy jak dam mangam w postaci typowego npk w odżywianiu dolistnym to daj to efekt czy to jednak za małe ilości ? Kiedy najlepiej wjechać z takim odżywianiem w soi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

jak masz wysokie ph to znaczy malo zelaza ciagnie, mozesz tylko dac oprysk z zelazem, trzeba bedzie tak do kazdego zabiegu dorzucac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

przy niedoborze żelaza nerwy są zielone a reszta blaszki żółknie. tu jest odwrotnie. ale z pH racja, przy alkalicznym może być problem z niektórymi mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

soja ma niedobór ciepła ,a nadmiar chemii

a plantatorzy niedobór wiedzy

zimno  mokro  jak w lutym soja w fazie liścieni a fachowcy niedoborów szukają

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

15 jest w południe a 5 w nocy  do tego wiatr , gleba zimna mokra i beton

kuku też ma niedobory ??????????  bo pod ziemie wchodzi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

nie uprawiam ale jeżeli znajdę chwilę czasu to się przespaceruje po polach, wiem u którego sąsiada będą niedobory a u którego wszystkiego w opór i tylko na zimno można zrzucić. u mnie pogoda taka jak w całej Polsce a soja wygląda normalnie, pewnie rozwija się wolniej niż powinna ale to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Ph mam w graniach 5,5-6,0 także może być, a kiedy najlepiej wjechać z takim odżywianiem ? czekać do 4 liści czy już jechać ? Myślałem o jakimś npk mangam bor, dorzucać coś na owady jeszcze czy nie ma potrzeby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

Perz to oddzielnym zabiegiem musisz zrobić, Fusilade, supero czy jakiś inny graminicyd. z ostrożeniem może być problem, nie wiem czy jest jakiś środek do zwalczania powschodowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Koledzy, mam dylemat, u mnie sytuacja wygląda następująco. Z racji tego, że ślimaki wyjadły mi na jesień 0,5 ha rzepaku, na wiosne postanowiłem posiać soje, a że na strychu leżało ze trzy lata kilka worków anuszki zrobiłem próbe kiełkowania - wschody tylko ok 30 %. Z racji tego 1-go maja zasiałem  w normie 400 kg/ha żeby trochę powschodziło. Opryskane odrazu paltenn i command i wałowanie. Dzisiaj zaglądam na pole i moje przerażenie bo dopiero nieśmiało pierwsze dopiero wychodzą. Fakt, cały maj był bardzo chłodny i boję się że nasiona poprostu zgniły. Będzie coś jeszcze z tego, czy szukać nasion i posiać na tym jeszcze raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beja napisał:

Koledzy, mam dylemat, u mnie sytuacja wygląda następująco. Z racji tego, że ślimaki wyjadły mi na jesień 0,5 ha rzepaku, na wiosne postanowiłem posiać soje, a że na strychu leżało ze trzy lata kilka worków anuszki zrobiłem próbe kiełkowania - wschody tylko ok 30 %. Z racji tego 1-go maja zasiałem  w normie 400 kg/ha żeby trochę powschodziło. Opryskane odrazu paltenn i command i wałowanie. Dzisiaj zaglądam na pole i moje przerażenie bo dopiero nieśmiało pierwsze dopiero wychodzą. Fakt, cały maj był bardzo chłodny i boję się że nasiona poprostu zgniły. Będzie coś jeszcze z tego, czy szukać nasion i posiać na tym jeszcze raz ?

Kolego soi się nie wałuje...

Edytowano przez Bartłomiej1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

to już różnie. ja walowalem lekkim wałem Cambridge i wzeszła normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Lekkim wałem konnym podczepionyn do capka. Czy tym wałem mogłem narobić więcej szkód niż pożytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818
3 godziny temu, Jachna2000 napisał:

U mnie soja zawiązuje już bakterie brodawkowe

zaprawiałeś bakteriami, czy bez zaprawy i zawiązuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

U mnie czysto póki co poza ostrożniem, którego jak się okazało Bandur nie bierze, pożółkł tylko trochę i rośnie dalej (być może bentazon by go dobił ? ).  Soi niestety tez się trochę dostało mimo obniżonej dawki do 2,8l / ha bandura.  Trochę pozółkła ale rośnie i wypuszcza pierwsze trójlistki.  Ratować to może jakimś Asashi czy poczekać  a sama da sobie radę ? Wydaje mi się że przy aplikacji na wilgotną glebę dawka ok 3l wydaje się zbyt duża.

Tam gdzie niedopryskane ładna, zieloniutka.

s1.jpg

s3.jpg

s2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jachna2000    6

Zaprawiałem Turbosoy i HiStick. To ta zaprawiana Turbosoy ma brodawki, a drugiej nie sprawdziłem jeszcze. Dwa poprzednie sezony zaprawiałem nitraginą z Biofood i było zero brodawek.


Ja bym opryskał, bo zawsze to szybciej się zregeneruje, a dodatkowo odżywka zostanie w roślinie i wyda lepszy plon. Ale w asahi "nie wierzę" - pryskałem 1l/ha i zostawiłem kontrole i różnicy brak. Wolałbym dać Tytanit, siarczan magnezu, bor, krzem i cynk. Sąsiad w zeszłym roku popalił fasole bandurem bo były deszcze i spłynął do korzenia, a prawdopodobnie nie dał adiuwanta, to zaorał i przesiewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

01_Spider

Patrząc na twoją soję to tam gdzie niepryskana jest równie czysta jak tam gdzie pryska jedyna różnica to ta niepryskana w super kondycji widać, że Bandur się nie nadaje do soi. A ci, co go polecają to chyba tylko, dlatego aby u innych też nawyrabiał w soi.

Czyli z tym bandurem to nic ciekawego, jeśli chodzi o stosowanie w soi miałem go w tym roku przetestować, ale jakoś do tego nie doszło, bo nigdzie nie znalazłem notki o stosowaniu go w soi no i to, co widzę tu na tym forum to raczej go nie będę stosował metrybuzyna i prosulfokarb, czyli Arcade w dawce 3l + 1l Boxera - szarłat szorstki, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, komosa biała, wilczomlecz obrotny, żółtlica drobnokwiatowa, przytulia czepna, jasnota purpurowa, rumianek pospolity, maruna bezwonna, wiechlina roczna, rdest powojowy, rdest plamisty, psianka czarna, gwiazdnica pospolita, tobołki polne, fiołek polny do tego chlomazon 0,15 na gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, przytulia czepna, tasznik pospolity, tobołki polne + S - metolachlor na psiankę, palusznik, włośnicę i chwastnice bardziej bezpieczne dla soi a i czysto jest na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Panowie zdarzyło się ominiecie doglebówkąi wyskoczył owies głuchy 

Czym go zwalczyć kupić i opryskać czy może plecakowym a może wyrwać? Czy zaczekać może wyjdzie na całym polu i normalnie całe pole opryskać?

4D3F4FB6-EAAB-4F5C-9B00-B4730934EF5C.jpeg

C10050AB-DF93-4555-B71D-055EBAF2BFD8.jpeg

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1981    1

pisał ktoś o ostrorzeniu ,ja w tamtym roku dałem 2 litry corum i bodziaka niebyło  ,soja została .MAM PYTANIE CZYM ZWALCZE SKRZYP ,mam kilka plam tego .pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj