AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

pstaszek    238

Dobre pytanie raczej nikt niemiał wszystkich odmian, więc trudno powiedzieć Ja ze swojej strony mogę powiedzieć najlepiej z wszystkich, które miałem krzewiła się Bettina odmiana późna najpóźniejsza z tych, co dotąd siałem miałem ją w zeszłym roku oczywiście krzewistość jest zauważalna tylko przy rzadkim siewie pozostałe odmiany miały do 3 rozkrzewień oczywiście zawsze znajdą się rośliny, które bardziej się rozkrzewiły w ramach danej odmiany czy też wcale, ale nie było to w większości na całej plantacji a tylko jakiś procent nigdy nie siałem siewnikiem punktowym, więc rośliny nie miały takich samych możliwości, więc nie do końca można było zauważyć możliwości krzewienia danej odmiany punktowy siew w tym przypadku ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Mial ktoś z Was ABELINE? Będzie to jedna z odmian na moim polu, lecz pierwszy raz. Podzielcie się opiniami na jej temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11
14 godzin temu, Siedzacybyk napisał:

Mial ktoś z Was ABELINE? Będzie to jedna z odmian na moim polu, lecz pierwszy raz. Podzielcie się opiniami na jej temat. 

Ja miałem już kilka razy. Dosyć wysoka odmiana. Plonowanie ok w zależności od roku. Ja co roku jej trochę sieje bo wychodzę z takiego założenia  jak pstaszek ze trzeba mieć kilka odmian na polach. Jak jest gęsto zasiana może wylegac. Jednego roku zaczęła mi się pierwsza otwierać podczas suszy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

Agrolok soja 2100 netto loco ZUBR na dziś

@wladirol dożyłeś takiego sezonu

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtekso    0

Co myslicie o środku Plateen 41,5 

Metrybuzyna 175 g/ kg 

Flufenacet 240 g / kg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak dawałem tylko commanda dawałem 0,15l i jak pole jest czyste to dobrze działa gorzej jak są chwast wieloletnie ostrożeń czy powój polny to trzeba poprawić    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11
3 godziny temu, Jachna2000 napisał:

Plateen 2kg Command 0,2l Atpolan Soil Maxx 0,5l i do żniw zero chwastów

Zgadzam się ale jest fitotoksycznosc przy tej dawcę metrybuzyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

tymczasem  gdzieś w Brazylii

Sept/Oct: planting soybean

Feb/Mar: harvest soybean and planting corn

Jul/Aug: harvest corn

soybean yields 3,6 t/ha

@pstaszek pokazywałeś że niby miała duża wilgotność no to patrz
 
Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
Dnia 15.02.2021 o 14:06, tomaszek767 napisał:

Ja miałem już kilka razy. Dosyć wysoka odmiana. Plonowanie ok w zależności od roku. Ja co roku jej trochę sieje bo wychodzę z takiego założenia  jak pstaszek ze trzeba mieć kilka odmian na polach. Jak jest gęsto zasiana może wylegac. Jednego roku zaczęła mi się pierwsza otwierać podczas suszy.

Gęsto tz ile sztuk na metrze? Czy też ile jednostek średnio na ha? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11
2 godziny temu, Broody napisał:

Gęsto tz ile sztuk na metrze? Czy też ile jednostek średnio na ha? 

4 jednostki na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
4 godziny temu, theta napisał:

tymczasem  gdzieś w Brazylii

Sept/Oct: planting soybean

Feb/Mar: harvest soybean and planting corn

Jul/Aug: harvest corn

soybean yields 3,6 t/ha

@pstaszek pokazywałeś że niby miała duża wilgotność no to patrz
 

O co chodzi z tą wilgotnością, bo nic nie rozumiem nic się nie otwiera

OK wrzuciłem do innej przeglądarki i się otworzył filmik, czyli nie tylko u nas są problemy z zebraniem suchej soi, czyli jest OK

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
7 godzin temu, tomaszek767 napisał:

4 jednostki na ha

Ja u siebie będę siał 45-50 nasion na metr więc powinno być ok 😏🙃. Dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Mogę siać soje na działkach po pszenicy, na której stosowałem lancet plus początkiem kwietnia 2020r. oraz na działkach po owsie opryskanym początkiem maja 2020r. mustangiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby można w 2 roku po zastosowaniu laceta ale ja siałem za rok i nie widziałem żadnych skutków ubocznych a podobno na ciężkich ziemiach szybciej się to rozkłada   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Myślę że zaryzykuję. Jednak zima była obfita w opady to mam nadzieje że pozostałości wypłukało. Czytałem że po lancecie można dopiero po 18msc uprawiać soje ale żadnej informacji o mustangu nie znalazłem po jakim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borat    0
7 godzin temu, Setik napisał:

Mogę siać soje na działkach po pszenicy, na której stosowałem lancet plus początkiem kwietnia 2020r. oraz na działkach po owsie opryskanym początkiem maja 2020r. mustangiem?

Nie radziłbym siać po lancecie bo "nie należy siać na polach, na których w roku poprzednim stosowane były herbicydy zawierające związki z grupy pochodnych pirydyn (np. aminopyralid)", ja osobiście miałem złe doświadczenie z soją posiana po zbożu które rok wcześniej pryskałem mustangiem forte i słoma była ścięta  i zaorana, soja powschodziła i na tym koniec , była karłowata ,miała dziwnie wyglądające liście mniej zebrałem jak wysiałem, więc uwaga na substancje aktywne i okresy karencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Dzięki za informację. A jakaś inna alternatywna roślinka zamiast soi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj