AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej1988    293
Zodiax napisał:

Spróbuj siać luźniejsze odmiany nawet jak byś miał zbierać końcem października i raczej wybieraj  nowości odmianowe tylko takie odmiany powinno być siane raczej wcześniej

pozne odmiany odpadaja bo po soi sieje pszenice ktore chce siac w terminie max do 30 wrzesnia. Mozna by było merlina ale miałem go na poczatku to pękał a anuszla wcale nie strzela sama od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    326

A gdzie sprzedajesz? Moja Abelina jeszcze nie koszona ale zastanawiam sie gdzie to później sprzedać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Wykosiłem soję tą która została wybita przez grad, średni plon 0 kg. Niestety jeśli obsada będzie zbyt mała to na polu zrobi się nam dżungla. 3x pryskałem ją herbicydami lecz i tak nie pomogło. Po zwalczeniu jednej fali chwastów, za kilkanaście dni pojawiała się kolejna. Być może tez winna przekropna pogoda ponieważ u mnie padało praktycznie codziennie przez dwa miesiące.  Został mi się ostatni kawałek 1,37 ha którym soja nawet nieźle wygląda i na dniach będzie koszona.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ciekawa sprawa, że rośliny, które przetrwały nie wytworzyły nasion, ale dzięki za podzielenie się tą wiadomością na pewno pomoże podjąć decyzję w podobnej sytuacji jeszcze raz 01_Spider dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

moja soja też dziś poległa

plon około 1,8-1,9t/ha odmiana merlin

wilgotność na oko jeszcze za wysoka, ale spokojnie sobie poleży na magazynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Pstaszek soja miała normalnie strąki ale tylko kilka na roślinie a w kombajnie same zielsko dlatego w ruch poszła talerzówka. Po prostu soja została zagłuszona przez chwasty. Gdyby udało się utrzymać plantację wolną od chwastów to myślę że coś tam można zebrać ale nie więcej jak z 500 kg z ha. Być może wpływ na niewielką ilość strąków spowodował też fakt że opryskałem ją labradorem i basagramem  jak już kwitła. Na przyszłość to po takim gradzie na pewno będę przesiewał jeśli nie wczesną soją to gryką.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Moje pola dzisiaj zostały dokończone, plon powinien być większy niż w biegłym roku sądząc po zbiornikach w tym samym kombajnie co w ubiegłym roku. Ale życie zweryfikuje. Waga powie prawdę.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
42 minuty temu, 01_Spider napisał:

Pstaszek soja miała normalnie strąki ale tylko kilka na roślinie a w kombajnie same zielsko dlatego w ruch poszła talerzówka. Po prostu soja została zagłuszona przez chwasty. Gdyby udało się utrzymać plantację wolną od chwastów to myślę że coś tam można zebrać ale nie więcej jak z 500 kg z ha. Być może wpływ na niewielką ilość strąków spowodował też fakt że opryskałem ją labradorem i basagramem  jak już kwitła. Na przyszłość to po takim gradzie na pewno będę przesiewał jeśli nie wczesną soją to gryką.

Aha teraz rozumiem sprawa jest jasna po prostu nie było warto tego kosić jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie to naprawdę się niejednemu może przydać dzięki i pozdrawiam i oby w przyszłości nikomu się to nie przytrafiło. Ja mam awarie kombajnu jutro dostane części na razie soja sypie od 2,4t do ponad 3t z 1ha, ale czy średnia wyjdzie 3 t z 1ha to raczej w to wątpię średnia wilgotność to około 11% na razie soja się nie osypuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Skromne żniwa sojowe zakończone. Wykoszona odmiana Maja, szacunkowo ok 2t/ha. Tu również grad narobił trochę szkód lecz większość roślin przetrwało i dzięki temu plantacja była w miarę czysta. Martwi mnie jedynie wygląd nasion. Nie są żółte lecz mają brązowe plamy, taka mozaika jest na pryźmie. Nie wiem czy przez to nie będzie problemów w skupie.

s1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Dziwnie ta soja wygląda nie wiem czy to efekt zdjęcia czy faktycznie ma taki fioletowy kolor mozaika ma kolor brązowy z smugami coś jak by ktoś pędzlem pociągnął, ale jeśli to mozaika to więcej tej odmiany bym nie posiał Ja jak znajduje pojedyncze egzemplarze to taka odmiana u mnie więcej nie będzie siana w tym roku nie znalazłem jeszcze nasion porażonych mozaiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

po ile sprzedajecie soje ??? bo nawet nie ma się kogo zapytać bo się biją o soje hahaha 

na 1440 netto  się zatrzymali po ostatnim starciu  ?????????? 

takie jest ssanie  na soje że ponoć  ciągniki na drodze zatrzymują  hahaha  

żeby tylko nie było tak jak z piratami na morzu , że będą traktorzystów porywać dla okupu hahaha

trzeba chyba jeszcze potrzymać może się nie wyzabijają i po 1600  /1800 netto  zapłacą 

jak się to przechowuje??????  przy 15 % loco boisko w stodole ile może poleżeć ??

 

niech jeszcze nie poleje z miesiąc to samo będzie z pszenicą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    146

agrolok 1570 netto jak ktos ma dowoz lokalne skupy 1400-1450 brutto, śląsk 1500 netto ( parametry testuja na glifosat etc,), jest bardzo duża spekulacja na cenie ze względu na linię USA-Chiny narazie pompuja balon i idzie do góry ale do czasu soi nie brakuje

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    326

Soja Abelina wykoszona w tym tygodniu, plon bez rewelacji ok. 2t/ha. Przy sprzedaży będę wiedział dokładnie. Lubelskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

kilka miejsc gdzie skupują soje  i aktualne ceny

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/gdzie-mozna-sprzedac-soje-i-po-ile,99671.html

Edytowano przez wladirol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260

Tę wydajność dwóch ton, na jakich glebach osiągacie? 5-6, czy raczej 4 ?


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    403

W zeszłym roku miałem wydajność 1550 kg/ha, odmiany Mavka, Brunensis i Moravians. Posiane bardzo rzadko, wykiełkowało około 20 szt./ m2. W tym roku miałem Moravians i Brunensis. Posiane gęściej, tak 60-70 szt./m2. Lepiej wyszła Moravians, średni plon 1600 kg/ha. Wszystko ważone przy sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Bidnie. Białko masz ładne . w Solarcornie przy białku 27% i 15% wilgotności dostałem około 1320zł brutto. Przy 12.5 wilgotności i przy białku 30% dają 1400 netto to niecałe 1500zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
Dnia 29.09.2020 o 12:59, bezbarwny napisał:

Tę wydajność dwóch ton, na jakich glebach osiągacie? 5-6, czy raczej 4 ?

Wydajność 4 ton z soję chyba żarty u nas próbowali tej cudownej uprawy nie liczni jeszcze sieją przy 2 tonach jest nie opłacalna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj