AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

pstaszek    238

Nie używaj słów, których nie rozumiesz, jeśli ktoś tu jest notorycznym mitomanem to tylko ty to po pierwsze.

Od lat twierdze, że soja się krzewi i trzeba ją siać rzadziej a wielkie doświadczenia, o których mówisz dopiero od niedawna to zauważyli i robią na ten temat doświadczenia widać zaglądają do tego tematu i uczą się ode mnie tak, że doglebówka pochwal się wreszcie tą twoją soją, którą niby siejesz, ty uprawiasz, ale mitomanię, chociaż w twoim przypadku bardziej trafnymi nazwami będą kłamstwo patologiczne a może lepiej pseudologia fantastyczna nie bądź bardziej żałosny niż już jesteś doglebówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

skoro ciekawy  to proszę bardzo wczoraj koszone 1,5 ha plon 3 + z ha wilgotność 12 wzrosła do 15 bo trochę nasion zielonych 

odmiana lissabon , nasiona ze szopy , zero zaprawy fungi  , hisic tam tylko gdzie soi nie było nigdy na polu , zero nawozu zero odżywek zero fungicydów przed wschodami glifosat  potem corum 1 i agil 0,6 siana 7 kwietnia ,

żeby było ciekawiej to zawartość fosforu w glebie bardzo niska  2,5 potasu to samo  10 na większości pół ,  a ph 4,5 na większości ,  gleba ciężka ale na zasadowych działkach widać że lepiej się czuje , w plonie za bardzo tego nie widać  , być może ph w okolicach 6 by pasowało 

13 maja mróz i tylko 3 ha zostało reszta przesiana 15 maja w 60 % zjedzona przez gołębie spodziewany plon podobny z racji tego że ta zmarznięta którą podczas przesiewu nie zniszczyło odbiła z nad liścieni  , odmiana abelina przesiewana 

 

co do krzewienia się soi to prawda , ale chłopie nie każda odmiana się krzewi , musi być odpowiednia pogoda itd. 

według tych badań o których mówiłem to korzyści z krzewienia wynikają z oszczędności na materiale siewnym , plon wcale nie rośnie podczas krzewienia 

tak że krzewienie wskazane jak obsada zbyt niska z przyczyn o  nas niezależnych tak przynajmniej badania pokazują 

moje zdanie jest taki że niska obsada podczas siewu nie goni rośliny w góre bo ma dużo światła kwitnie pięknie  gruba łodyga a potem ładuje 2 do 3 rozkrzewień i obrośnięta strąkami , a ta gęsta dół  straków z braku światła odrzuci i choróby mają pożywke 

interesujące jest sianie 2 rządków bardziej przy sobie kosztem większego odstępu z drugiej strony trochę na zasadzie oszustwa rośliny ale moc zbawiennego światła może zwiększyć plon  

według mnie więcej jak 20 krzewiących roślin do 30 słabo krzewiących nie potrzeba , ale żeby tyle było to trzeba posiać więcej 

 40 maksymalnie kiełkujących wystarczy  według mnie 

 

 

 

 

 

 

 

=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Początek twojej wypowiedzi potwierdza fakt, że jesteś mitomanem.

Druga część potwierdza to, co od lat tu piszę a ty się z tym nie zgadzałeś, czyli jak widzę też uczysz się ode mnie tylko ten bul d**y, że to nie ty doglebówka pokaż zdjęcia twojej soi, której nie siejesz po prostu nie wiedziałem, że są tacy ludzie myślałem, że tylko politycy są tak zakłamani masz zamiar zostać politykiem czy to tylko z powodu śmiesznej łapki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

U mnie siana 26 kwietnia bez azotu była by do koszenia . tyle że po remoncie rozsiewacza z jednej sypie 4 z drugiej 8 metrów i tam gdzie nie doleciało to można ciąć a tam gdzie podwójna zakładka to doja wysoka sporo strąków ale niestety zielona. Mam jedno pole bardzo zawalone szarłatem i sam nie wiem bo soja już niby sie bierze ale chwast rośnie w najlepsze. Poleciec Reglone bo mam akurat tylko na 2.5ha czy glifo z siarczanem w końskiej dawce? Przez chwasty co roku mam problemy na skupie z wilgotnościa bo zawsze opierniczą z ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jak soja już prawie to na glifosat za późno reglone jak najbardziej w zależności od pogody można po nim kosić po 5 – 10 dni Ja będę miał 10 dni po pierwszym oprysku 16 września i tak też planuje zaczynać kosić, choć nie wiem jak to będzie, bo na czwartek 17 września zapowiadają deszcz 2 dni jak masz dużo szarłatu w jakimś miejscu to można przelecieć 2 razy trzeba pamiętać, że liście zostaną spalone już po 3-5 dni, ale nasiona potrzebują więcej czasu, aby obeschnąć, więc te, co najmniej 10 dni a i tak nasiona chwastów nie będą całkowicie suche, ale ich wilgotność spadnie, o co najmniej 50-70% a to jest bardzo dużo a jak pogoda niesprzyjająca to i więcej trzeba poczekać trzeba też pamiętać, że Reglone nie niszczy całkowicie roślin i Jak przyjdzie deszczowa pogoda to mogą na nowo odbić, więc nie należy przeciągać zbioru bez końca można też dodać 2l glifosatu to rośliny przy niesprzyjającej pogodzie na pewno nie odbiją, ale koszt oprysku wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

co sądzicie o czyszczeniu na pektusie soi?

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Bardzo fajna rzecz, co roku czyszczę soje bezpośrednio z pola zanim pójdzie do silosu to przechodzi przez petkus, 547 czyli dzisiaj koszę a jutro rano czyszczę, czyli z przyczepy żmijka podaje do petkusa a z petkusa odbiera żmijka i sypie do silosu cała reszta pyły, ziemia kamyki nasiona chwastów itp. jest odbierana przez żmijkę i sypie na przyczepę. Może dzisiaj albo jutro zrobię test i wykoszę trochę soi, aby dobrać sita do tegorocznej soi w zeszłym roku na górnym poziomie miałem sita 12mm, 11mmi 10mm a na dolnym poziomie 6mm i 6,25mm okrągłe otwory na obydwu poziomach na środkowym poziomie bez sit, bo to w końcu tylko wstępne czyszczenie a nie dokładne wiec dwa poziomy wystarczają wiatr otwarty na całego wydajność około 20t na 1godz maksymalna wydajność tej czyszczalni przy wstępnym czyszczeniu to do 40t na 1 godzinę tak ze bardzo fajnie i szybko to idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

a co sądzicie o zakazie karmienia białkiem gmo po nowym roku ?????

przełożona zostanie data znowu czy nie  ??? bo mi się wydaje że nie ,

 bo JKA trochę wkurwiony na mieszalnie pasz bo nie chcą za strączkowe płacić  

 trochę śmieszne sprzedawać groch taniej od pszenicy , a soje taniej od śruty sojowej 

jaki to będzie miało wpływ na ceny naszych strączków 

czy jest sens wypychać soje po zbiorze za bezcen  ?? a może potrzymać do wiosny i sprzedać po 2500 za tone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Tu będzie rządzić polityka, co my tam możemy wiedzieć. Tak samo jak z futerkowymi czy kurczakami. Jarkowi się przywidzi i klops

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973

Brak GMO będzie oznaczać mniejszą konkurencyjność europejskiego drobiu na rynkach światowych. Przy dążeniach do ograniczenia produkcji  w UE to ten scenariusz jest realny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

GMO przechodzi na 100% i tak będzie jeszcze przez wiele lat tam są większe interesy niż tylko rolnictwo w grze , groch to jest porażka cenowo i plonowanie w tym roku, a cena soi mają wpływ Chiny bo niby mają się wywiązać z tej umowy z USA a obecnie tam 10% czy coś, i mają wielkie Zakupy robić bo niby świnki po ASF rozbudowują, czas pokaże czy wezmą od USA czy jak zwykle z Brazylii (a propos te skurczybyki rąbią  i wypalają tą Amazonię na pola bez opamiętania), Argentyny, spekulacja już wywindowała cenę 1000 USD nawet w kontraktach do  MAJ 2021

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

może i przejdzie  karmienie gmo na dalsze miesiące ale  mogą nakazać by jakiś % krajowego białka było w paszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

nie zrobią tego ponad  50 % export z PL mięsa to kurczaki, ogólnie drób przetwory także ten , ale oczywiście patriotycznie wolimy bez GMO, ale byc może faktycznie rzucą jakiś ochłap z 1% i powiedzą chcieliście daliśmy :), bardziej mnie ciekawi ten zielony ład co UE kombinuje to może być rewolucja, szczególnie jak trzeba uprawy prowadzić w trybie EKO,   jest coś na rzeczy , pożyjemy zobaczymy, może soję trzeba będzie pielnikami odchwaszczać co wy na to?

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

następny hektar skoszony , nie ważone ale bliżej 5 ton jak 4 

tak ta soja drożeje na giełdach że ze  sprzedażą trzeba poczekać  chyba   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

ściema z tym 5 , 4 może 3,5 to tak bardziej

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

U mnie soja jeszcze zielona ale chłopaki z wioski kosili i plony ponad 4tony 

Podobno agrolok płaci 1450netto ? Ktoś potwierdza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

 

Dane z dnia 18-09-2020
ceny netto loco ZUBR Osiek (87-340) - dostawa Sprzedającego

1530 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Zodiax napisał:

U mnie soja jeszcze zielona ale chłopaki z wioski kosili i plony ponad 4tony 

Podobno agrolok płaci 1450netto ? Ktoś potwierdza

 

Po co siać rzepak jak soja sypie 4 tony. Ciezko u mnie przekroczyc ponad 2 tony. Ziemie mam raczej dobre bo pszenice sypia zaleznie od roku 6-7 ton a soja 1.5 do 2 ton

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
22 minuty temu, andrzej1988 napisał:

Po co siać rzepak jak soja sypie 4 tony. Ciezko u mnie przekroczyc ponad 2 tony. Ziemie mam raczej dobre bo pszenice sypia zaleznie od roku 6-7 ton a soja 1.5 do 2 ton

sąsiedzi juz wyleczyli się z rzepaku w tym roku plon w mojej okolicy rzepaku ok 2 tony soja koszona na kawałku 5 ha plon z 1 hektara ok 4,3 tony ten rok jest bardzo dobry dla soi jeszcze nie wszystko skoszone ale jak się da skosić soje która w tej chwili jest całkiem zielona to zapowiada się jeszcze wyższy plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja przygode z rzepakiem dopiero zaczynam wiec pola nie wyrzepaczone i plon rzepaku przy 150 N populacji 3.3 tony z ha przy mroźnej wiośnie. Z soja podejrzewam ze tez dojde do plonow powyzej 2 ton i tak co roku jest lepiej. Zaczynalem od 900 kg z ha hehe a teraz cos około 2 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Kolego chyba robisz coś nie tak soja jest mało skomplikowana a rzepak to wieńcej problemów ale 4tony to standard  trzeba siać i rzepak i soje i wiele innych roślin wtedy wszystko się udaje bo jest płodozmian i to z małą ilością chemi i nawozu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja sieje Anuszke to tez i plony beda nizsze. Bardzo wczesne odmiany mniej plonuja niz pozniejsze ale te 2.5 tony i ze wczesnej odmiany powinienem chociaz wyciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Spróbuj siać luźniejsze odmiany nawet jak byś miał zbierać końcem października i raczej wybieraj  nowości odmianowe tylko takie odmiany powinno być siane raczej wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

U mnie chwasty wygrały nad soją. Wylazło sporo komosy 70procent pola. Niewiem co spartaczyłem bo pryskana wilgotna ziemia dolgebówka z przylepiaczem potem basagranem pociągnołem a zielko jak na jakimś ugorze urosło. Wcześniej pszenica była ok jeszcze wcześniej soja i też był ok. Na 2 innych działkach czysto tylko że tam było prawie 5ha i plon nie przekroczył 1.5t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj