AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

pstaszek    238

Zostaje glifosat a miał być wycofany, ale jak przejęli go Niemcy to UE wycofało Dikwat żeby glifosat się lepiej sprzedawał, dlatego teraz glifosat będzie najlepszą i najmniej szkodliwa substancją czynną w UE czysta hipokryzja euro kołchozu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Piękną macie soję panowie, u mnie niestety susza zmasakrowała pole i mam może 1 roślinę na metr kwadratowy. Nie wiem czy warto wjeżdżać kombajnem.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

No cóż Ja i bez tych milionów dotacji już od dawna mówię, że najważniejsze jest dobranie odpowiedniej odmiany i redukcja ilości wysiewanych nasion na 1m kwadrat, co najmniej o połowę od zalecanej jak widać firmy nasienne cały czas robią nas w konia byle by tylko zgarnąć jak największa kasę za materiał siewny. Ciekawe, kiedy zejdą z zalecaną norma wysiewu, do co najmniej 400tyś na 1ha, bo ta, którą teraz zalecają, czyli od 600-700tyś na 1 ha była od początku chora. Oczywiście przy niższej normie materiał siewny będzie musiał być lepszej, jakości a nie taki jak niektóre firmy nam teraz proponują że połowa nasion nie wschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Soja Merlin powoli zamiera. Mam dylemat czy ja dosuszac i zebrać na początku września czy czekać. Jak widać jest gąszcz, wysiane 150kg/ha i jest to sporo za dużo, soja się prawie nie rozkrzewila. Ma od 6 do nawet 12 strąków na roślinę.

IMG_20190821_095112.jpg

IMG_20190821_095237.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
2 godziny temu, jahooo napisał:

Soja Merlin powoli zamiera. Mam dylemat czy ja dosuszac i zebrać na początku września czy czekać. Jak widać jest gąszcz, wysiane 150kg/ha i jest to sporo za dużo, soja się prawie nie rozkrzewila. Ma od 6 do nawet 12 strąków na roślinę.

IMG_20190821_095112.jpg

IMG_20190821_095237.jpg

To jakiego plonu można się spodziewać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Kilka zdjęć zrobionych dzisiaj, co ciekawe soja siana najpóźniej najszybciej dojrzewa, czyli odmiana Erica następnie Abelina i zostawiony w niewielkiej ilości Obelix a Coraline jest najpóźniejsza to też jest najbardziej zielona

Pierwszy Obelix około 15 roślin na 1m kwadratowy

IMAG0030.thumb.JPG.c0ce8636313d7eaf7ad7ac1538409903.JPGIMAG0027.thumb.JPG.01d4be0959528310d468345b38fd9e52.JPG

Następna Abeline

1404278327_IMAG0018-Kopia.thumb.JPG.68834ba92bdfb8b3a5e31969a0488025.JPG

975818566_IMAG0016-Kopia.thumb.JPG.a3190c8fbcd811e0f1fcabfa8ea077ef.JPG

Następna Coraline

IMAG0021.thumb.JPG.ddc36ab210deb6434f53599f1180670c.JPG

IMAG0032.thumb.JPG.4e7de739650b40b4088d43ff46ccff8b.JPG

ostatnia Erica

IMAG0023.thumb.JPG.ab865fa9368be053f750fa1775541b75.JPG

IMAG0025.thumb.JPG.f31bb58b9c75c5d8d82b55f161814d24.JPG

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Z ciekawosci bylem w swoim najdalej polozonym kawałku. 26 kwietnia siew. Tylko doglebówka. Dużo szarłata i tych zielonych czepnych kulek . Soja siana na borowinie rzadka mimo siania 160kg na ha . nie rozkrzewiła się a ziarno w 90 procent do koszenia. Ziemia zasobna ph wzorowe tutaj role odegrała susza. Siana na glinie 5 km dalej ta sama odmiana godzine pozniej o niebo lepsza od tamtej. Z pol ha tej najgorszej moze z 400kg nakosze. Jak by z tydzien poprażyło to idzie pod kose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Mavka ale to juz tez ona z 8 lat po centrali to nie mam pretensji. Na 2 polu na glinie jest oki . Na borowinie tam to jare nie wychodzą a zimowe pięknie sypia wiec soji tam nie będę siać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jachna2000    6

Mam pytanie odnośnie osypywania soi merlin. Czy warto spryskać na sklejenie łuszczyn, czy więcej wydeptamy pryskajac niż by się wysypało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja jutro zaczynam zbiory soi Annuszka. Jest już dojrzała jedynie w dołkach troche jeszcze liście są. ale to jest mały procent z porównaniem z całym areałem. Nie ma co czekać bo jutro po południu nadają jakieś burze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

U mnie Madlen dopiero żółknie także jeszcze ze 2 tygodnie do żniw. Violetta może w tym tygodniu.

W tym roku mam wreszcie porównanie plonowania pszenicy po soi i rzepaku.  Przy takim samym nawożeniu i klasie ziemi pszenica po soi sypała ok 700 - 800 kg więcej niż po rzepaku. Średni plon może się jeszcze zwiększyć z uwagi na wysoką gęstość ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

I jak kosicie coś? Moja pod zębem strzela strączki dzwonią ale trafia się jeszcze straczek z spuchniętymi ziarkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ja właśnie dzisiaj spróbowałem Anuszkę ale nakosiłem zbiornik i zostawiłem jeszcze trafia się zielony krzak. Trzeba poczekać parę dni. Ma być pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

I czym? Reglone i zamiennikami czy glifo ? Różnica spora ale sprzedawcy straszą ze glifo wykryć mogą i też mam dylemat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Prawda jest taka, że niema znaczenia, czym zdesykujecie i tak będzie to desykacja nielegalna, bo niema w soi zarejestrowanego żadnego desykanta w większości strączkowych jest zarejestrowany Roundup Flex 480 i na pewno w przyszłości będzie i w soi zarejestrowany, bo tak jak już pisałem jak glifosat przejęli Niemcy to teraz będzie można nim pryskać wszystko taki cud w UE jak sprzedawał Monsanto to była to najgroźniejsza substancja czynna a teraz się milczy na ten temat i robi się nowe rejestracje dla glifosatu czysta hipokryzja EUROKOŁCHOZU.

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Pewnie jakiś roundup szkoda kasy na reglone, najchętniej to bym wcale nie dosuszal, tak jak w rzepaku już od kilku lat zero dosuszania.

W ubiegłym roku próbowałem bez i jest sporo zielonych nasion także w tym nie będę ryzykował a i chwast się trochę trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Cena netto z dostawą sprzedającego

cena soi.jpg Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj