AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9205

Jakiś chwast widze przetrwał, kiedy to siałeś, że doglebówka już przestaje działac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tu nie było pryskane wcale  z tego co widać  , tak was w ciula robi ten oszust !!!

tylko guma i po grzbiecie !!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

jahoo

Siane było tak jak pisałem Abelina 16 kwiecień już ponad miesiąc to ma prawo przepuszczać, choć większość to rdest, ale i maruna i ostrożeń się pojawiają a i wykę widać ciągle pada, więc ma prawo przestać działać.

doglebówka

weź na wstrzymanie, bo ci żyłka pęknie postaraj się o lepszy materiał siewny a nie wciskaj ludziom kitu o doglebówce kiepski materiał kiepskie wschody. Widzę, że to twoje metody wychowawcze jak ktoś nie posłuszny to lanie na szczęście w tym kraju to karalne, więc powstrzymaj się od takich miernych komentarzy twoja niewiedza na temat uprawy soi przeraża.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a cóz to za doglebówka co po miesiącu nie działa ????????? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ta sama, która w twojej soi niszczy ją od wschodów i nawet jak ma 20cm i więcej i podobno wina opadów, bo się doglebówka przemieściła z powierzchni do korzeni i niszczyła twoją soję a tu pada i pada i soja sobie rośnie bez problemowo, bo zdrowa tak jak i zdrowy materiał siewny a nie to, co twoja porażona w ponad 50% przez fusarium hipokryto. Twojej soi to by trzeba wysiać 3 razy tyle, co zalecacie a i tak by z niej w takich warunkach pogodowych nic nie było kiepski materiał i kiepskie odmiany to główny problem.

A tak wygląda nieopryskana tak zwana kontrolka

IMAG0778.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Dopompowało wody ubiegłej nocy, na szczęście soja ma już jakieś 3-4 cm i taki deszcz nie powinien jej zaszkodzić. Na polu w miarę czysto, puki co stomp się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

U mnie atak gołębi. 100szt żeruje jakby w życiu nie jadły. Sztuczne jastrzębie nie pomogły. Petardy działają maksymalnie 20 minut. Może ktoś ma jakąś metodę na te dziadostwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba_cesc    2

U mnie to samo, zjadły jakies 60 % roslin. Niestety recepty brak, zatrutego ziarna nie jedzą, petardy i sztuczne ptaki tak jak piszesz :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Niestety panowie to są problemy, które tu już nie raz były poruszane, ale tak naprawdę nikt o nich nie chce słyszeć nawet jak będziecie musieli przesiać soję to nikogo to nie wzruszy dalej będą pisać, że soja jest opłacalna, bo niema z nią problemów tylko same korzyści. Ja też nie mogę przesiać soi, bo ciągle dopaduje chyba w czerwcu posieje może wtedy gołębie już nie będą żerować tak intensywnie w soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

A tak wyglądała soja w zeszłym roku 23 kwietnia doskonale widać, jaki pogoda może mieć wpływ na wegetację soi, mimo że w tym roku była siana wcześniej to jeszcze daleko jej do tej fazy rozwojowej, którą widać na zeszłorocznym zdjęciu jak widać warto robić sobie dokumentację zdjęciową.

IMAG0439.JPG

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
kuba_cesc napisał:

U mnie to samo, zjadły jakies 60 % roslin. Niestety recepty brak, zatrutego ziarna nie jedzą, petardy i sztuczne ptaki tak jak piszesz :( 

U mnie na jednej stronie pojawiało się że 3 gołębie i na drugiej stronie też że 3-4. Soja powschodzila ale jeszcze gdzie niegdzie wychodzi więc gołębie dadzą sobie spokoj. Od poniedziałku szurnelo u mnie 70 litrów wody. Pompowalo konkretnie. Ale na szczescie jest na wierzchu i nawet jej nie wyrwalo. Pod korzeń dostało około 150 kg Polidap. Przed kwitnieniem rozsieje jeszcze ze 100 kg Salmagu. Doglebowka w postaci metrybuzyny i Chlomazonu spisała się super. Chwastów nie ma. Co wychodziło to bielało i zamierało. Ale w razie W Harmony czeka w szafce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Widzę, że nie tylko ja mam problem z gołębiami. Dzisiaj rozstawiłem strachy na wróble wiem że to działa na te latające cwaniaki. Zobaczymy czy i teraz podziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Panowie najskuteczniejszy na gołębie jest wcześniejszy siew pomijając drastyczne metody, czyli strzelanie do gołębi czy też ich trucie, bo to jest karalne i to bardzo. Soja musi powschodzić do początku maja inaczej niema możliwości tam gdzie te gołębie występują, aby sobie z nimi skutecznie poradzić oczywiście na 1ha czy kilku można sobie kombinować, ale na większym areale niema na nie rady oczywiście wczesny siew ma swoje wady nie toleruje odmian podatnych na choroby z rodziny fusarium poza tym materiał siewny musi być wysokiej, jakości o dużej energii kiełkowania wtedy soja sobie poradzi przy wczesnym siewie bez problemu pozostaje tylko kwestia przymrozków z tym raczej na razie te odmiany, które mamy nie poradzą sobie chyba.60% zjedzonej soi to raczej soja do zaorania, bo raczej gołębie jej nie przerzedzały tylko cięły po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Na samym początku ubezpieczyć soje od przymrozkow. Następnie posiac wczesnym siewem . W razie wymarzniec Ubezpieczyciel zapłaci za szkody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Teoretycznie masz rację tylko jest karencja 14 dni od ubezpieczenia soi ubezpieczenie nie działa, więc jest ryzyko, że nie dostaniesz poza tym, jeśli nasiona są kiepskie i ci nie powschodzi to ubezpieczenie może się nie przydać, gdy przesiejesz drugi raz to teoretycznie mógłbyś się załapać na to samo ubezpieczenie tylko, jeśli ci wymarznie do 15 maja to raczej ubezpieczyciel ci nie uwierzy, że była siana w kwietniu 15-20 kwietnia, więc jest ryzyko, że wejdziesz w koszty i ich nie odzyskasz. Ja miałem w tym roku ubezpieczać, ale coś poszło nie tak i nie ubezpieczyłem i już byłbym stratny na 10 ha gdyby wymarzła, bo muszę ją przesiać, bo nie powschodziła a nie wymroziło jej tak to wygląda w rzeczywistości i od strony praktycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak tak dalej będzie lało to ta soja pęknie od tej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matik89    1
Napisano (edytowany)

Witam 

Mam Pytanie czy stosował ktoś z was taka mieszankę do zwalczania chwastów w soi powschodowo       Harmony 10g + leopard extra w dawce 2 l na ha

dodam że soja nie była pryskana doglebowo bo było bardzo sucho.

 

 

Edytowano przez matik89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Niestety nie pomogę ci, bo osobiście nie stosowałem w jednym oprysku środków na dwuliścienne i jednoliścienne powschodowo czytałem tylko, że lepiej jest taki oprysk zrobić każdy osobno z odstępem około 1 tygodnia tak żeby soja pozbierała się po pierwszym zabiegu podobnie mówili mi Włosi, więc coś w tym jest, ale jakbyś chciał sprawdzić i podzielić się z nami efektami takiego zabiegu to było by super.

Poniżej zdjęcia soi zrobione dzisiaj od wczoraj od południa nie pada, więc może soja wreszcie ruszy jak widać daleko jej do tej, którą wcześniej wstawiłem z zeszłego roku z 23-05-2018 i taki właśnie ma wpływ przebieg pogody na wzrost soi nawet jakbyście robili cuda to nic nie poradzicie, bo nie jest to zależne od was.

Pierwsze zdjęcia ABELINA obsada 35 roślin na metrze kwadratowym

Abelina,,..JPG

Abelina,'.JPG

Abelina..JPG

Abelina'.JPG

 

 

Drugie zdjęcia CORALINE obsada ponad 20 roślin na 1metr kwadratowy dokładnie 20,7 roślin

Coraline,,..JPG

Coraline',.JPG

 

 

Trzecie zdjęcia OBELIX jeszcze nieprzesiany, bo jest strasznie mokro gdyby, chociaż tak powschodził jak Coraline to bym go zostawił, bo te rośliny, które powschodziły to nie chorują, więc już by ich nie ubywało obsada poniżej 15 roślin na 1metr kwadratowy dla mnie za mało.

Obelix..,.JPG

Obelix...JPG

Obelix..JPG

Edytowano przez pstaszek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31
matik89 napisał:

Witam 

Mam Pytanie czy stosował ktoś z was taka mieszankę do zwalczania chwastów w soi powschodowo       Harmony 10g + leopard extra w dawce 2 l na ha

dodam że soja nie była pryskana doglebowo bo było bardzo sucho.

 

 

Ja kilka lat temu połączyłem harmony z agilem i przypalilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
4 godziny temu, jahooo napisał:

Merlin równo miesiąc po siewie

 

IMG_20190525_113531.jpg

 

Pierwsza klasa Merlin nie zawodzi stary, ale jary tak trzymaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Aligator po miesiącu. Gołębie się wyniosły zupełnie jakby im soja przestała smakować. Chyba tylko faza liscieni  jest dla nich apetyczna. Na innym polu soja zjedzona w całości. Zostały  pojedyncze sztuki tak więc w rywalizacji z golebiamy mam remis 1-1 i 0,8ha do przesiania. 

20190525_133412.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Była by ładna gdyby nie gołębie gołębie zjadają tylko nasiona i gdy soja się przebija przez ziemię i jest w fazie liścieni później jej nie ruszają, dlatego maj jest nieodpowiedni dla wschodów soi wielokrotnie o tym było pisane. Ja żeby uniknąć problemu z gołębiami sieje wcześniej to skuteczna metoda, ale ma też swoje wady, o których też pisałem, ale niema jak samemu się przekonać na własnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Jestem tego świadomy ale próbowałem już siać wcześniej i to nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj