AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Gość   
Gość

większość soje sieje żeby się nie narobić , zarobić przełamać monokulturę zbożową skasować kilka stówek dopłat do strączkowych posiać w terminie pszenice po soi  zebrać 10 z ha

a żeby to się stało nie ma co kombinować , wiadomo odmiany potrzebujące więcej dni wegetacji pasowało posiać wcześnie i pojawia się ryzyko przymrozku , dłużej stoją w polu pojawia się ryzyko że nie wyschną i zgniją na dodatek opóżnienie w siewie rośliny następczej

nie bez znaczenia jest również to że soja lubi ciepło więc ani jej nie służy wczesny siew ani pózny zbiór

mało tego w tym roku im póżniejsza sprzedaż to niższa cena

ty zaś ptaszynko próbujesz otumanić naród pisząc tfu przepisując referaty i td . po co ma rolnik siać odmiany póżne z którymi może mieć problem ???  ty sobie siej pewnie dostałeś kilka worków gratis  i wciskasz  kit hahaha  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jak widzę zabrakło argumentów to zaczynamy filozofować rozumiem że temat siewu późnych odmian został ci dostatecznie dobrze wyjaśniony i masz tylko problem z zaakceptowaniem tego faktu, dlatego zaczynasz filozofować dzięki za uwagę i pozdrawiam a co do przepisywania referatów to wiemy czyja to specjalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
Dnia 12.03.2019 o 18:50, pstaszek napisał:

Już ci odpowiadam soja zbierana w październiku a taką w większości zbierałem i nie, dlatego że miałem późne odmiany tylko, dlatego że niemiałem suszarni i nie mogłem zebrać przy wilgotności na przykład 16% tylko musiałem czekać aż będzie miała 13% a soja zawsze była dojrzała już we wrześniu tylko przebieg pogody decydował o tym, że nie mogłem jej zebrać we wrześniu.

Dlatego suszarnia jest jak najbardziej potrzebna nawet w zaleceniach zbioru mówi się o tym, aby soję zbierać przy wilgotności, około 16% co zmniejsza do minimum połówkowanie przy koszeniu i później ją dosuszyć.

W zeszłym roku wykosiłem wszystkie odmiany suche nawet te późne jak Caroline czy Aligator a dojrzałość technologiczną wszystkie odmiany osiągnęły już we wrześniu, więc teoretycznie przy większej wilgotności można było je zbierać już we wrześniu

To, co ty piszesz to skrajności i na pewno mogą się zdarzyć, ale w takim przypadku suszarnia jak najbardziej jest potrzebna nawet jakbym zbierał soję przy wilgotności 25-30% z powodu niesprzyjających warunków pogodowych to na pewno lepiej zebrać ją mokrą i wysuszyć niż czekać na lepsza pogodę, co jak wiemy z przykładowego roku 2016 przy opadach soja czernieje, więc przy takiej pogodzie należy wykosić soje mokrą i ją dosuszyć żeby nie dopuścić do zagrzybienia soi a w 2016 roku nie miałem późnej odmiany tylko Ansera, ale był posiany na początku maja, ponieważ kwiecień był deszczowy i nie można było posiać wcześniej, więc około 20 dni później niż zwykle siałem, co przełożyło się na późniejszą dojrzałość technologiczną soję zebrałem wilgotną miała 16% a w skupie potrącili mi 90zł na tonie za 3% wilgoci, więc logicznym jest, że warto mieć własna suszarnię.

Ważną sprawą jest typ suszarni na pewno nie powinna to być suszarnia typu Pedrotti, ponieważ mieszanie w tych suszarniach jest za pomocą ślimaka, co powoduje, że soja czy groch bobik itp., Czyli bobowate grubonasienne są uszkadzane przez ślimak, czyli dużo połówek, dlatego tych typów suszarni nie należy używać do suszenia soi.

Lepsze są suszarnie daszkowe mieszanie w tych suszarniach odbywa się za pomocą podajnika kubełkowego, który w minimalnym stopniu uszkadza ziarno (żeby nie powiedzieć, że go nie uszkadza)

Najlepsze suszarnie to suszarnie podłogowe, ale potrzebują dużo miejsca i zasyp w takich suszarniach jest w małych porcjach warstwowy. Są też suszarnie bębnowe też nie połówkują ziarna.

Czyli argument, że suszenie mokrej soi zrobi z niej sieczkę to argument wynikający z twojej niewiedzy na temat dostępnych suszarni na rynku i ich zastosowania a niewynikający z twojego doświadczenia.

Poza tym w naszym kraju za późne odmiany uznaje się odmiany, które mają 140 dni dojrzewania te odmiany na pewno osiągną dojrzałość technologiczną we wrześniu o ile posieje się je w kwietniu od 20 kwietnia do 20 września mamy przeciętnie 160 dni wegetacji, więc nie widzę problemu z dojrzewaniem późnych odmian a jedynie problem z zebraniem ich suchych i żeby nie dopuścić do czernienia należy je wykosić wilgotne czy też mokre, aby nie stracić, na jakości.

Wysuszenie soi z 25% do 13% to koszt na 1t soi 180zł przy cenie 15zł za tono procent ( przy cenie 10zł będzie to tylko 120zł za tono procent), czyli przy cenie soi 1300zł brutto daje nam to 140 kg soi przy plonie 3t z 1ha jest to 420 kg soi, więc zwyżka plonu 500kg daje nam pełen zwrot kosztów suszenia ( a przy cenie 10zł za tono procent to tylko 285kg soi na 3 tony mokrej soi, czyli 25% wilgoci) mam nadzieję że sam sobie potrafisz odpowiedzieć czy gra jest warta świeczki, bo dla mnie jest jasne że warto siać późne odmiany i je dosuszać.

A jakie są wogóle plony , zakładając że odmiany póżne sypią 3 tony , to ile sypią odmiany wczesne czy średniopóżne . Bo jeżeli by średniopózne sypały ok 2.5 tony i nie trzeba by ich dosuszać , to nie ma sensu siać pózne i je suszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Dobre pytanie odnośnie plonów widzę, że nie czytałeś forum.

Nie można założyć, że odmiany późne plonują 3t to był tylko przykład, aby pokazać ile kosztuje wysuszenie 3t soi a nie, że soja późna plonuje 3t.

Jak już tu wstawiałem artykuły, w których było jasno napisane, że soja w ramach tej samej odmiany daje różne plony w kolejnych latach nawet ponad 50% różnicy.

Też to zauważyłem podczas tej 6 letniej uprawy soi, że plony nawet tej samej odmiany są różne w następnych latach a wynika to w dużej mierze z faktu, że nasz klimat jest bardzo zmienny w latach i przebieg pogody powoduje, że ta sama odmiana w jednym roku może dać 4t a w następnym jak będzie niesprzyjający przebieg pogody to da tylko 1,5 tony, więc nie da się to tak sprytnie określić jak Ty to byś chciał tutaj przedstawić, ale jest pewne, że jak będzie niesprzyjający rok to będzie trzeba dosuszać soję tak było w 2016 roku i nie było znaczenia czy to były Późne odmiany czy wcześniejsze Ja miałem Ansera i nie dało się go zebrać suchego, dlatego postanowiłem zakupić suszarnię.

Proponuje Ci poszukać w Internecie plonowanie odmian wczesnych i późnych może to Ci da jakąś odpowiedz, ale nie wiem czy znajdziesz konkretną odpowiedz, że późne odmiany plonują więcej od wczesnych o 1000kg czy 500kg czy też 1500kg

Poza tym jak wynika z moich wyliczeń nawet przy plonie tylko o 500kg wyższym opłaca się dosuszać, bo na pewno nie stracimy na tym oczywiście nie mówię tu o takich rolnikach, którzy sieją kilka ha soi, ale tak jak w moim przypadku przy 30ha to już się opłaca gdybym zyskał tylko 100kg z ha soi po wysuszeniu to z 30 ha miałbym 3tony soi więcej przy cenie 1300zł brutto mamy 3900zł a więc sam sobie odpowiedz czy w moim przypadku się to opłaca czy nie moim zdaniem jak najbardziej się Mi to opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam na sprzedanie bakterie Hi-Stick Soy 10 opakowań po 70 zł/op. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

może ktoś skorzysta

Soja jest rośliną o powolnym wzroście, łatwo ulegającą zachwaszczeniu. Do chwastów szczególnie szkodliwych w jej uprawie należy chwastnica jednostronna oraz komosa biała. W badaniu naukowym zrealizowanym w IOR-PIB oceniono przydatność szeregu herbicydów stosowanych przedwschodowo do ochrony plantacji soi przed tymi gatunkami. Doświadczenia prowadzono przez trzy kolejne sezony wegetacyjne (2014-2016) w Polowej Stacji Doświadczalnej w Winnej Górze. Dostrzeżono, że susza panująca w drugim roku badań niekorzystnie wpłynęła na skuteczność zabiegów, zwłaszcza na eliminowanie chwastnicy jednostronnej. Natomiast w sezonie z dużą ilością opadów, niektóre z wykorzystanych preparatów spowodowały znaczne uszkodzenia rośliny uprawnej, które utrzymywały się aż do zbioru.

W sprzyjających warunkach atmosferycznych najwyższą skuteczność zwalczania chwastnicy i komosy uzyskano stosując kombinacje linuron + chlomazon, linuron + S-metolachlor oraz flufencacet + metrybuzynę.

Luboiński A. 2017. Ochrona konwencjonalnych odmian soi (Glycine max L.)
przed zachwaszczeniem komosą białą (Chenopodium album L.) i chwastnicą jednostronną (Echinochloa crus-galli L.). Progress in Plant Protection (w druku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja np wolę siać wcześniejsze odmiany. Może i mniej nakosze ale zbiorę sucha i jeszcze w optymalnym terminie sieje pszenicę gdzie jest ona główna uprawa w moim gosp. Anuszki wyszło mi 1.7 ton z ha w suchym roku 2018. Była siana w pył. W czasie kwitnienia też nie było rewelacji z opadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

andrzej1988

Każdy posieje, co zechce i co bardziej mu się opłaca jak już pisałem przy małym areale siew późnych odmian niekoniecznie musi się opłacać w takim wypadku plon musiałby być znacząco większy od wczesnych odmian myślę, że co najmniej o 1t z ha wtedy na pewno by się opłacało, ale tak jak pisałem soja plonuje niestabilnie, więc co roku trzeba by było mieć i późną odmianę i wczesną, aby wiedzieć czy ta późną , co roku będzie plonowała o tą 1t z 1ha więcej. Dla mnie wystarczy, że o 500kg da więcej to już będzie mi się opłacało przy 30ha soi.

nie

Linuron został wycofany, choć był tanim i w stosunku do ceny dobrym środkiem jego skuteczność w dużej mierze zależała od wilgotności gleby, co było jego słabym punktem.

Co do chwastów to groźnym chwastem jest psianka czarna jej owoce podczas zbioru soi są dojrzałe, ale zawierają dużą ilość soków wody, co powoduje, że w miejscach gdzie ona występuje soja po przejściu przez kombajn wraz z owocami psianki jest całkowicie mokra i nadaje się do suszenia poza tym rośliny psianki czarnej są trujące psiankę czarną dobrze zwalczał Linuron.

W linkach, co nieco o tej roślinie więcej można poczytać o tej roślinie w Internecie

https://atlas.roslin.pl/plant/8321

http://regiodom.pl/portal/ogrod/rosliny/psianka-czarna-czyli-czarcie-jagody-opis-i-charakterystyka-tej-niebezpiecznej-rosliny

Soja GL Melanie odmiana średnio późna zaliczana do trzy 000 nic tylko siać i czekać na wysokie plony

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/soja-gl-melanie-ze-zlotym-medalem-targow-kielce,84565.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300
Dnia 15.03.2019 o 15:23, Tetley napisał:

Mam na sprzedanie bakterie Hi-Stick Soy 10 opakowań po 70 zł/op. 

aktualne?


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo będzie dużo posiane , albo w pakiecie z nasionami szczepionka 😀😀😀

 

obstawiam to i to , a na jesień 1200 brutto hahaha  dopłata 400 do strączkowych

nauczył Was pstaszek uprawy to teraz  siać i płakać hahaha

 

żartowałem 😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Z tego, co zdążyłem się zorientować to wynika, że AY ma na wyłączność tą zaprawę Hi-Stick Soy  i u nich można ją dostać w pakiecie z ich nasionami mają taniej, ale sprawy nie mam zamiaru drążyć, bo mi zaprawa już nie potrzebna Ja większość nasion kupiłem bez zaprawy bakteryjnej i nie będę ich zaprawiać, bo jak już wielokrotnie pisałem mam już wszystkie pola zaszczepione.

Ceny brutto za materiał siewny różne, czyli za 1 jednostkę siewną 100tyś nasion jedna firma sobie życzy za swoją odmianę 190zł inna za swoją odmianę przy tej samej ilości nasion w 1 jednostce życzy sobie 159zł za 1 jednostkę następna za 125tyś nasion w 1 jednostce życzy sobie 183zł następna firma za swoje nasiona życzy sobie 187zł za 1 jednostkę, ale mają w 1 jednostce 160tyś nasion. Przyjmując zalecaną obsadę, czyli 600tyś nasion na 1ha musimy wydać od 710zł na 1ha do 1140zł na 1ha brutto oczywiście są to ceny tylko tych odmian, które Ja zakupiłem.

Osobiście zakupiłem nasiona w ilości 440tyś nasion na 1ha, czyli sporo mniej niż jest zalecany wysiew, co daje Mi koszt na 1ha od 523zł na 1ha do 836zł na 1ha jak widać spora różnica, co ciekawe mam już prawie wszystkie nasiona na placu oprócz jednej odmiany, którą wziąłem na 1ha na próbę mam nadzieje, że do 10 kwietnia dojedzie tak jak się umawiałem z firmą.

Posieje 4 odmiany, czyli Obelix około 10ha Coraline około 10ha Abelia około 10ha i 1 ha Sirelia na próbę jak widać pomiędzy najtańszą odmiana a najdroższą na 1ha jest różnica ponad 300zł, więc ta najdroższa musi dać, co najmniej 200kg więcej z 1ha, że by pokryć większy koszt materiału siewnego to sugestia w stronę firm, które windują ceny materiału siewnego, jeśli za tym nie pójdzie wyższy plon to nikt nie będzie kupował tak drogiego materiału siewnego.

Ta różnica jest przy wysiewie 440tyś nasion na 1ha a przy wysiewie zalecanym, czyli 600tyś na 1ha jest jeszcze większa i wynosi 430zł, co automatycznie powoduje, że ta droższa odmiana musi dać od tej tańszej o prawie 300kg nasion z 1ha więcej na pokrycie różnicy w cenie materiału siewnego, więc aby opłacało się siać te droższe nasiona muszą dać, co najmniej 500kg nasion z 1ha więcej inaczej niema sensu siać tak drogich nasion obudźcie się drogie firmy a w zasadzie hodowcy materiału siewnego, bo czy nie jest to chore, że u hodowcy materiał siewny kosztuje 195zł za 1 jednostkę a u pośrednika za ta samą odmianę, czyli 1 jednostkę zapłaciłem 187zł dajcie im jeszcze większe marże to na pewno zwiększy się areał zasiewów soi materiałem kwalifikowanym beznadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

Witam siejecie juz soje czy czekacie ja zawsze sialem do 15 kwietnia ale teraz mysle posiac po 25 pstaszek kiedy najlepszy termin według Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Wszystko zależy od odmiany, jaką masz bardzo wczesną czy wczesną to możesz posiać pod koniec kwietnia i na początku maja a jak masz późną to lepiej posiać ją około 20 kwietnia.

Następna sprawa to na pewno nie siać do zimnej gleby, czyli poniżej 8 stopni, choć w tym roku gleba jest już nagrzana to Ja osobiście nie będę ryzykował i siał wcześniej niż 20 kwietnia mam wszystki materiał siewny kupiony, jako kwalifikat a jeszcze są przymrozki, więc zbyt duże ryzyko żeby posiać a później wymarznie jak bym siał swoją soję z własnych zbiorów to bym zaryzykował i posiał gdzieś koło 10 kwietnia, ale tylko te późne odmiany tych wczesnych i bardzo wczesnych niema sensu tak wcześnie siać jak posiejesz koniec kwietnia to bez problemu dojrzeją te bardzo wczesne, czyli 0000 można i na początku maja posiać.

Czyli najlepszy termin to taki, kiedy gleba ma odpowiednią temperaturę najlepiej jak ma, co najmniej 10 stopni i jest już minimalne ryzyko wymarznięcia każdy z was orientuje się jak w waszych regionach jest z przymrozkami i do kiedy jest ich największe zagrożenie, więc trzeba przyjąć jakieś 2 tygodnie na wschody, czyli 14 dni, co jasno pokazuje, że jak posiejecie 20 kwietnia to wschody będą na początku maja, więc w moim przypadku ryzyko przymrozków w maju jest już niewielkie myślę, że u wielu z was też tak jest a tam gdzie ryzyko przymrozków na początku maja jest duże to należałoby posiać koniec kwietnia lub początek maja to da nam wschody po 10 maja ryzyko przymrozków w tym czasie jest już niewielkie. Należy pamiętać też o trzech ogrodnikach Pankracy12, Serwacy 13, Bonifacy14 maja i 15 maja Zofia, czyli do 16 maja zawsze istnieje ryzyko wymarznięcia taki klimat mamy i nic na razie na to nie poradzimy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Osobiście nie śpieszę się i wolę poczekać z siewem jak jest  ziemia nagrzana i wypada to na początku maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

Dzieki z odpowiedzi utwierdziliscie mnie w przekonaniu ze niema sie co spieszyc mam merlina z wlasnych zapasow ladny bez polowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Jak miałeś Merlina to nie pękał przed zbiorem? Słyszałem że ta odmiana sypie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

Lubi sie osypywac i to bardzo ale staram sie go wczesniej kosic i dosuszam na przyczepie i stropie jednego roku osypalo sie z 40% ale pozatym jest ok bede chcial wprowadzic jaks inna odmiane na próbę ale to w przyszlym roku czym planujecie pryskac na chwasty doglebowo? Jakis dobry srodek macie umnie problem gownie z rdestem i lebioda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

A jakie nawożenie planujecie przedsiewnie? Na jesieni zwapnowałem i nie dałem npk ale wczoraj rozsypałem po 250npk 7 20 30 plus 2s i tak myśle czy nie za biednie. Po deszczach po niedzieli chce to przelecieć broną z wałkami do wyrównania pola i czekam do siewu żeby nie przesuszać ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Witajcie ;) Mam jakieś 3ha ugorów na których chcę zasiać soję, ugory ruszone talerzówką, niedługo orka. Zastanawiam się nad herbicydem i wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem będzie na te ugory oprysk powschodowy, co byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Pod soję musi być uregulowane ph. Jeśli to ugór wieloletni to jest zakwaszony mocno. Ja bym odpuścił i zasiał łubin. Chyba żółty ma najmniejsze wymagania co do stanowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Wiesz, jakbym miał go później gdzie sprzedać to bym się nad nim nie zastanawiał, dlatego wybór padł na soję. Chcę poeksperymentować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

A znasz ph? poniżej 6 to nie ma sensu siać. Ugór na pewno jest zmęczony przez chwasty i pełen wieloletnich . Roundup ponad 100kg potasu najlepiej w Korn Kali bo dostarczyła też magnezu i mocna doglebowka po siewie. No i licz się z poprawkami na chwasty. Drogo ale skutecznie poprawiam corumem. Zbadaj najpierw glebę zanim cokolwiek będziesz robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

Przed uprawkami daj wapniak koszelewski lub polcalk uprawli przed siewem npk i bedzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj