AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

kaseton    10

A to u mnie średnio sypła koło 1,8 tony z hektara. Ja szczepiłem tą nitraginą w takich żółtych woreczkach i także mi nie zawiązało brodawek, no ale cóż. Trzeba szukać jakiejś porządnej zaprawy na przyszły rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Właśnie tą samą miałem nitraginę może jakaś dziadowska ?


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

No tak, dziadostwo jednym słowem. Kilku gości z okolic także zaprawiało tą nitraginą no i też zero brodawek. A w szkole była posiana soja z kwalifikatu już zaprawiona, to ślicznie zawiązało brodawki. Trzeba będzie spróbować z szczepionką histick, no chyba że się znajdzie coś lepszego jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Niema się, czym przejmować wiadomo nie od dziś, że bakterii sojowych w naszych glebach niema trzeba je wprowadzić do naszych gleb to jeden z powodów, które zniechęcają Rolników do siania soi.

Każdy, kto zaczyna siać soję ma nadzieję, że chociaż te 2 tony mu sypnie, bo przecież gdzie się nie obrócisz to artykuły, że soi po 4t z ha się zbiera mało, kto wspomina o tym, że w pierwszym roku niema, co liczyć na dobry plon a jak ktoś napisze, że miał mniej niż 2-2,5 t z 1ha to zaraz jest wyśmiewany, co powoduje, że wielu się zniechęca po pierwszym razie.

Wiele już tu na tym forum było na ten temat napisane, więc niema się, co za bardzo powtarzać, więc tylko krótko, aby soja dała przyzwoity plon to trzeba najpierw uzyskać odpowiedni odczyn gleby około 6-7 ph następnie skutecznie zaszczepić pola bakteriami a w 2 a najpóźniej w 3 roku soja na tym samym polu będzie nam plonować przyzwoicie, czyli powinna dać średnie plony powyżej 2,5 t z 1ha oczywiście ważna jest też odmiana, ale jak wiadomo na razie nie mamy konkretnej rejonizacji odmian, więc musimy testować i to jest też czynnik, który zniechęca do siewu soi. Dlatego uprawa soi na dzień dzisiejszy tylko dla zawziętych, co roku jest lepiej więcej skupujących nowe odmiany coraz więcej rejonów ma określone odmiany przez COBOR, jako zalecane w danym rejonie, więc powinno być w najbliższym czasie coraz lepiej. Al sadzę, że bez skutecznego zaszczepienia naszych gleb bakteriami sojowymi i uzyskania odpowiedniego hp niema, co liczyć na wysokie plony, dlatego warto posiać soję żeby zaszczepić glebę tak jak Ja to zrobiłem Ja w przyszłym roku będę siał już soję na niektórych polach 4 raz i nawet jak nasiona nie będą zaszczepione bakteriami to i tak będą brodawki na soi więc jak widać warto sobie zaszczepić pola bakteriami sojowymi i tym optymistycznym akcentem zakończę życząc wszystkim Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Uwaga na oszusta naciągającego rolników Stanisława P. Tutaj pod pseudonimem pstaszek.

więcej na stronie 170tego tematu

IMG_20181217_202849.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300
Dnia 23.12.2018 o 22:05, Mentos223 napisał:

Właśnie tą samą miałem nitraginę może jakaś dziadowska ?

Karol do zaprawiania soi tylko hi-stick z basf ta żółta to raczej do grochu i bobiku. Posiej jeszcze raz Merlina najpewniejsza odmiana na Podkarpaciu można i 3t zebrać, ale pH to podstawa trzeba nasypać kredy przedsiewnie, zrobić dobrą mieszaninę na chwasty i będzie ok. Ja bym z odmianami nie kombinował daj Merlinowi szanse ale stwórz mu dogodne warunki i będziesz zadowolony.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Witaj jaco25 , widzę, że Merlin ci przypasował to mnie cieszy, ale przyznasz, że początki nie były łatwe może napisz jak było na początku dla tych, którzy się szybko zniechęcają do soi, że warto się pomęczyć na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Takie podstawy wapnowania i rejony z najbardziej zakwaszonymi glebami nie dziwcie się że wam soja nie chce rosnąć.

https://www.youtube.com/watch?v=YZ1DnexEFJM

https://www.youtube.com/watch?v=wVZ10NIOlrQ

Co do UG MAX to nigdy nie stosowałem, więc nie wiem czy działa tak jak tu twierdzą

https://www.youtube.com/watch?v=MHdwKjDgz4c

Coś o słomie

https://www.youtube.com/watch?v=dS0t-_UdNMk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ciekawa odmiana, którą też miałem, lecz z powodu najpóźniejszego dojrzewania z odmian, które miałem w roku, którym miałem Polluxa więcej jej nie siałem, ale teraz jak mam suszarnię to prawdopodobnie wrócę do tej odmiany albo w nadchodzącym sezonie albo w następnym, aby sprawdzić jak się spisze na większym areale.

https://www.youtube.com/watch?v=1A8wLDMeTgA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!! oszust szuka sponsorów  hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Coś dla trolli na tym forum - Zamiast  3 gwiazdek w linku wstawić  f jak Felicja - p jak Paweł i - r jak Robert i będzie działać

https://***.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=151&image_id=32881&start=0&sort_order=ASC

przez syco95 » Wt, 12 lipca 2016, 12:19

A ja myślałem że mistrzem w soi jest gościu z af.

syco95

Posty: 0

Dołączył(a): So, 12 lipca 2014, 19:58

Lokalizacja: Wlkp

 

 

 

przez redek » Wt, 12 lipca 2016, 12:28

Z pstaszkiem się nie porównuję nawet, gość ma olbrzymią wiedzę na temat uprawy soi, sam z tego korzystałem, a mi się po prostu udało, cały czas pogada sprzyjała soi, wystarczyło nie przeszkadzać

redek

Zasłużony dla forum

 

Posty: 130

Obrazki: 241

Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 22:48

Lokalizacja: zachodniopomorskie, powiat Gryfice

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Jaco25 z soi na pewno nie zrezygnuję bo ja uparty jak osioł jestem jak jak sobie coś postanowię to po trupach do celu , co do odmiany może faktycznie posieję jeszcze Merlina i postaram się o to zadbać jak najlepiej ;)


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Mentos223

Siej siej, ona dobrze plonuje na podkarpaciu. Grunt to dobra nitragina. Miałem okazję porównać w okolicy inne odmiany np anuszka no to poległa całkowicie po tych dużych opadach w sierpniu, a merlinka w ogóle się nie położyła. A jakie nawożenie stosowałeś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Przed siewnie Polifoska 6 250 kg/ ha i polcalc 200 kg/ha potem odżywki, plonvit soja , bormax i ciut mocznika bo mi zostało


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

To ja dawałem po 300 polifoske 6. I na jednym kawałku rzuciłem 100 kg saletre ale przez to była dlugo zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Teraz myślę wapno wysiać zaraz w marcu w delikatnie uprawione pole niech sobie robi robotę npk rzucę na tydzień dwa tygodnie przed siewem , i powinno być dobrze ;)


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mironrak    10

Gdzie kupujecie zaprawę HiStick Soy z BASFu? Rok temu kupiłem przez olx u p. Natalii. Ilości były ograniczone, a u firm handlowych jedynie polska szczepionka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

To już ostatni odcinek z tej serii, czyli podsumowanie uprawy soi w 2018 r jak jasno z niego wynika mimo staranności w uprawie i przygotowania pola i doświadczenia w uprawie soi plon nie przekroczył 3t z 1ha a tylko 2,8 z1ha, co jasno wskazuje, że trolle na tym forum sieją propagandę sukcesu, która niema nic wspólnego z rzeczywistością, dlatego nie przejmujcie się jak jakiś troll będzie się śmiał z tego, że mieliście 2t z 1ha czy tez mniej.

Poza tym nie wiem jak traktować ostateczne wyliczenia kosztów i dochodu z 1ha skoro ani dopłata do materiału siewnego nie jest z 2018 r ani dopłata do 1ha strączkowych niema nic wspólnego z dopłatą z 2018 r czy też cena soi nie mówiąc tu o kosztach zabiegów, które też zostawiają wiele do życzenia no, ale cóż widać każdy kalkuluje tak żeby się mu opłaciło i ma nas za głupców, którzy nic niewiedzą.

Z tych wyliczeń można by było wysnuć nie koniecznie prawdziwą tezę, że soja jest bardziej opłacalna niż rzepak, ale od razu nasuwa się pytanie to, dlaczego Rolnicy nie chcą jej uprawiać? Myślę, że za 10 -20 lat będzie bardziej opłacalna niż rzepak, ale na razie to tylko w propagandzie sukcesu tak jest a rzeczywistość pokazuje, że jest zupełnie inaczej.

https://www.youtube.com/watch?v=auE45aPfH-U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty szmaciarzu a jaka jest dopłata w 2018 ?????????  już z tej nienawiści ci się pier**li !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Spokojnie ordynator faktycznie pomyłka wziąłem dopłaty z poprzedniego roku mój błąd jakieś 150zł różnicy do poprzedniego roku tylko dziękować temu Rządowi, bo poprzedni robił nas tylko w h**a, ale co do ceny to chyba z kosmosu wzięta a poza tym w filmikach była mowa że jest to soja na materiał siewny, więc ta cena nie pasuje ani do soi paszowej ani do ceny na materiał siewny no chyba że tak kiepsko płacicie za reprodukcję materiału siewnego reszty jak najbardziej zostaje przy swoim, co jednoznacznie pokazuje, że wygadujesz od samego początku głupoty i jakoś nikt nie wspomina tam o szkodliwości doglebówki, czyli słynnej metrybuzyny czyżby się wycofano z tej beznadziejnej sugestii, że wszystko, co złego z waszymi odmianami to wina doglebówki ( metrybuzyny) a jedynie wspomniano o możliwości uszkadzania soi przez pozostałości po środkach stosowanych w kukurydzy i opryskach powschodowych, ale jak widać asekuracyjnie nie wymieniono Żadnej substancji czynnej, więc niema żadnych konkretów.

Ale to normalne po wygłupieniu się z metrybuzyną teraz już takiego błędu nie popełnią, czyli jak teraz posiejecie po kukurydzy czy też popryskacie środkiem powschodowym to macie jak w banku że to wina właśnie tego że posialiście po kukurydzy lub pryskaliście środkiem powschodowym i w dodatku niezarejestrowanym w soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj