AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

pstaszek    238

Jak widać po ostatnich wypowiedziach nie jest tak różowo jak to próbuję nam tu przedstawić firma krzak w różnych rejonach kraju są różne ceny i warunki skupu tak jak już tu o tym niedawno pisanie i jak widać miałem rację to, że soję skupują po 1500zł to zwykła bajka to, że niektóre skupy przeważnie te duże płacą lepiej to wiadomo, ale nie każdy mieszka blisko takiego skupu, więc niema mowy żeby uzyskał taka wysoką cenę, dlatego trzeba o tym pisać i to nagłaśniać i nie dać się zakrzyczeć trollom z firmy krzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jeszcze taka ciekawostka a mianowicie odnośnie nowego prawa wodnego i dopuszczalnych dawek azotu w uprawach to pod soje nie będzie można dać więcej niż 30kG N na 1ha to tak dla przestrogi dla tych, którzy uważają jak nie jak ordynator, że pod soję trzeba sypnąć azotem to przestrzegam że nie będzie można dać więcej niż 30kg N na 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Kolego to wszystko w teorii, sam wiesz jak ludzie walą obornik na pola gdy nie mają co z nim robić. Ciekawe jakby do tego doszli ile kto dał? Na podstawie notatek? Papier wszystko przyjmie.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dokładnie. Cięzkie będzie sprawdzić  ile wysiał np saletry pod soje czy 30 kg N czy 60 Kg. Wysieje 60 kg N a napisze 30 kg N. U mnie pod nowe zasiewy pod korzeń pójdzie około 27 kgN. Pożniej bede odżywiał ją z 2 razy dolistnie. ale jeszcze nie wiem czym. Coś dobrego i skutecznego.  Takie plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
5 godzin temu, pstaszek napisał:

Jak widać po ostatnich wypowiedziach nie jest tak różowo jak to próbuję nam tu przedstawić firma krzak w różnych rejonach kraju są różne ceny i warunki skupu tak jak już tu o tym niedawno pisanie i jak widać miałem rację to, że soję skupują po 1500zł to zwykła bajka to, że niektóre skupy przeważnie te duże płacą lepiej to wiadomo, ale nie każdy mieszka blisko takiego skupu, więc niema mowy żeby uzyskał taka wysoką cenę, dlatego trzeba o tym pisać i to nagłaśniać i nie dać się zakrzyczeć trollom z firmy krzak.

widze, że cały czas masz problem nawet nie wierzysz że za soje dostałem 1500 zł brutto zaglądnij sobie na strone agroloku jest wyświetlona cały czas aktualna cena 1500 netto wiadome, że jak masz daleko to paru ton nie zawieziesz tylko trzeba mieć ponad 20 ton a najlepiej całe autko bo nie zawsze kierowca pojedzie albo poda ci wyższa stawke żeby sobie zrekompensować brakujące tony (obdzwaniasz kilka firm skupujących przeliczasz koszt transportu tony soi i wiesz czy się opłaca) prosta ekonomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

master20002, andrzej1988   

Wiem doskonale jak to bywa w praktyce, ale teraz cały kraj jest objęty azotanami kary za nieprowadzenie zeszytu lub nieprawidłowe prowadzenie do 500zł odnośnie nieprzestrzegania dawek azotu do 2000zł a za nieprawidłowe przechowywanie obornika, gnojowicy do 3000zł dobrze to wiedzieć a jak to będą sprawdzać i czy w ogóle to się okaże ponoć w pierwszym roku będą tylko upomnienia później posypia się kary trzeba też wiedzieć, że jest nowe prawo wodne, które dokładnie o tych sprawach mówi wcześniej tego niebyło, więc można było się tłumaczyć prawda jest taka, że nieznajomość prawa nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności poza tym gospodarstwa do 10 ha będą miały łagodniejsze przepisy, więc będą kombinować najgorzej będą miały gospodarstwa od 100ha i ci, co maja hodowle, bo płyty obornikowe i szamba będą obowiązkowe odpowiedniej wielkości w stosunku do sztuk zwierząt.

wladirol   

Czytaj ze zrozumieniem zanim ty napisałeś ze sprzedałeś po 1500zł wcześniej pisali o tym przedstawiciele firmy krzak siejąc propagandę, że soja jest po 1500zł ja już wtedy pisałem, że takich cen w całej Polsce niema a jedynie w niektórych dużych zakładach i to samo napisałem w poście, do którego pijesz wspominając, że już o tym pisałem a posty, które koledzy wstawili tylko to potwierdziły.

Wiem, jaka jest cena w Agroloku dzwoniłem do nich zaproponowali mi cenę 1400zł, więc nie Ja mam problem tylko Ty z ph8, dlatego będziesz cały czas próbował udowodnić, że nie mam racji tak jak pisałem już wcześniej nie pisz bzdur a nie będziesz miał problemów nawet Pivot jak tylko wstawiłeś swojego posta wstawił ci tabelę, ale ty widać mało inteligentny i nie skumałeś, o co chodzi, więc wyluzuj, bo tylko bardziej się pogrążasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nasion patałachu nie dostaniesz gratis to do uprawy zniechęcasz  hahah  pewnie na większą dopłate do strączkowych liczysz

pewnie swoich tez nie sprzedasz na zasiew  i świrujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te komentarze pewnie wszystkie twoje hahaha podobnie komentujesz i odpowiadasz sam sobie na FB  odnośnie uprawy soi i uprawy uproszczonej  no ale można i tak

kupował ktoś nasiona od tego pstaszka ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

pstaszek widze że każdy chce cię skrzywdzić cena 1400 netto była w maju ja mówie o aktualnych żniwach podaj date kiedy dzwoniłeś a ja ci podam jaka była cena ja też moge powiedzieć że 2 lata temu dzwoniłem ale podałem cene z tych żniw jaki miałem kontrakt a juz nie mówię że mozna było podpisać kontrakt  ok 28.08.2018 do 27.08.2018 cena była 1600 netto no chyba że ktoś tam po chwili rozmowy z tobą miał juz dosyć i podał 1400 zł żebyś sie odczepił

 

Edytowano przez wladirol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Naucz się czytać ze zrozumieniem no chyba, że jesteś nowym trollem, ale to już nie mój problem ph8

http://najgorszapraca.net.pl/opinie/hodowla-soi-agroyoumis-polska---poznan/107412

Od dzisiaj dla takich trolli jak Ty i podobnym typu ordynator czy RolnikMati będę wstawiał ten link, jako odpowiedz pozdrawiam i ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Uwaga na oszusta naciągającego rolników Stanisława P. Tutaj pod pseudonimem pstaszek.

IMG_20181217_202849.png

Więcej szczegółów strona 170 tego tematu.

Wladirol jeden oszukany już jest kondziu1832.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Witam wszystkich serdecznie zapraszam 

Forma dyskusji dotyczy uprawy związana z soja

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

witam kolego powiem szczerze że to co tam się działo to poprostu szkoda klawiatury nie ukrywam ze soje bede siał nawet mam zamiar zwiększyć areał w zależności jak będzie wyglądała cena azotu. o odmianach nie będe nic mówił ale napewno większoćć to beda moje nasiona coś nowego też pewnie kupie duzo siejesz soi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Wczoraj był przedstawiciel z Agrolok i proponował mi cenę 1500zl za tonę netto ale ja nie mam soi ciekawe czy to tyła taka oferta marketingową Małopolskie

Ale wiem że lokalny nas skup płacił w żniwa 1480 

Podobno jest nowa lepsza zaprawa w soi zapobiega chorobom lepiej.    

Wakil XL 325 WG

Sorki ona nie ma rejestracji w soi ale skoro w grochu działa to w soi będzie fajnym rozwiązaniem

Witam mam nadzieję że tu będzie bardziej kulturalne

5 minut temu, wladirol napisał:

witam kolego powiem szczerze że to co tam się działo to poprostu szkoda klawiatury nie ukrywam ze soje bede siał nawet mam zamiar zwiększyć areał w zależności jak będzie wyglądała cena azotu. o odmianach nie będe nic mówił ale napewno większoćć to beda moje nasiona coś nowego też pewnie kupie duzo siejesz soi

Ja jeszcze nie sieje ale zamierzam siać i chce się troszkę w temacie zaznajomić

 

Mam już plan nasiona i chce zasiać na wiosnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

jakie województwo i ewentualnie jakie ziemie

a co do zaprawy to myślałem żeby w tym roku użyć maxim ale tak naprawde to zawsze  nitroginą zaprawiałem a miałem w planie jakby wychodziła jakaś objawa choroby prysnąć tebukonazolem

 

4 minuty temu, micgal39533 napisał:

A ja myślałem o soi żeby zasiac dla bydła na śrute jaka odmianę polecacie

miałem kilka odmian i wszystkie miały podobne białko a sieje się różne odmiany żeby uzyskać max plon

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Maaxx napisał: Kolego ale cze nasiona nie muszą być przerobione ? Tak mam gniotownik więc robilbym śrute i mieszal ze zbożowymi Świętokrzyskie 3 4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34
1 minutę temu, wladirol napisał:

jakie województwo i ewentualnie jakie ziemie

a co do zaprawy to myślałem żeby w tym roku użyć maxim ale tak naprawde to zawsze  nitroginą zaprawiałem a miałem w planie jakby wychodziła jakaś objawa choroby prysnąć tebukonazolem

 

Rozmawiałem na temat zapraw z ekspertem i one są bardzo ważne lepiej na tym nie oszczędzać bo potem choroby niszczą plon i podobno maxsim jest ok ale Wakil XL 325 WGwydaje się lepszą bo ma 3składniki w tym jednata co w maxsim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
5 minut temu, micgal39533 napisał:

A ja myślałem o soi żeby zasiac dla bydła na śrute jaka odmianę polecacie

Musi być po ekstruderze aby ją można spasać . U mnie jeszcze leży w stronkach kilka worków trzeba by po trochu do mielenia dosypywać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34
3 minuty temu, micgal39533 napisał:

Maaxx napisał: Kolego ale cze nasiona nie muszą być przerobione ? Tak mam gniotownik więc robilbym śrute i mieszal ze zbożowymi Świętokrzyskie 3 4 klasa

Kolego ja jestem z małopolskiego ziemię z nad Wisłą ha ha tak tylko gniotownik rozdrabnia a te nasiona chyba trzeba przerobić inaczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj