AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

pstaszek    238

Nerwy puszczają a święta idą trzeba wybaczać. Niezła taktyka, ale myślę, że mało skuteczna i tylko się tym pogrążycie.

Kurcze zmieniłem zdanie jak dacie za reklamę tą Violette to jeszcze raz wypróbuję i zapomnimy o niesnaskach macie najlepsze odmiany na Marsie nikt tam niema takich nie mylić z ziemią ha, ha, ha taki żart jakby, kto nie wiedział.

Ja naprawdę wam wybaczam z okazji naszych świąt, co było to było rozumiem, że to biznes, ale wy też musicie zrozumieć, że na moich polach te odmiany się nie sprawdzają, więc ich siać nie będę no i jakość tego materiału siewnego poprawcie to a na pewno będzie lepiej, bo rzetelność w interesach to podstawa pozdrawiam jeszcze raz i życzę Wesołych Świąt i Do siego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

to ja już widze o co chodzi na tym forum tu dla niektórych nie liczą się plony usprawnienie agrotechniki czy doświadczenia rolników tylko sprzedaż nasion albo reklama nasion żeby mi dali za darmo.

Prawda o nasionach jest taka że są po prostu za drogie i kazdy będzie kombinował zeby siać swoje obnizając tym samym koszty produkcji.

widze że jest tu kilku doświadczonych rolników praktyków nie teoretyków mam pytanie czy ktoś próbował zaprawiać nasiona nitroginą +woda (bez chloru) +jakaś zaprawa donasienna (czy to nie zabije bakterii brodawkowych) na grzyba też nie zaprawiałem czy ktoś próbował jakoś to wszystko połączyć   (ja zawsze zaprawiam nitrogina +woda)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

wladirol

Widać, że ty nowy na forum i nic nie kumasz a na pewno nie czytałeś tego forum, więc nic nie wiesz tylko ci się wydaje, że coś wiesz. Bo przeczytałeś jeden post przede wszystkim chodzi, o jakość materiału siewnego i jego cenę.

Agrotechnikę każdy stosuje swoją tak jak i ty i uważa, że ma najlepszą i tak powinno być, bo przecież mamy różne gleby, więc niema mowy, aby wszyscy stosowali taka samą najgorzej jak ktoś wypisuje totalne bzdury twierdząc, że tak trzeba robić czy do tego dążyć, aby uzyskiwać wysokie plony nie tylko w soi (ph powyżej 8) totalna bzdura. Najpierw przeczytaj forum a później osądzaj.

RolnikMati

Nie kompromituj się już bardziej twoja firma nikomu nie dała nic za darmo a ja wam odmówiłem już w pierwszym roku i nie żałuje starzy wyjadacze na tym forum wiedzą, o co chodzi i wiedzą jak cały czas twierdziłem, że jesteś z tej firmy a ty cały czas zaprzeczałeś w końcu się ujawniłeś zawsze pisałeś niestworzone rzeczy, więc to, co teraz piszesz nikogo na tym forum nie zdziwi jedynie potwierdzasz fakt, że miałem rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

 

Uważajcie na pstaszek bo u niego plonują najlepiej te odmiany za które ma profity.

Jest to gość ze spółdzielni w Nieszkowicach który zarówno na AF, FB i innych portalach reklamuje określone produkty w zamian za materiał siewny.!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

RolnikMati

Czyli wasze odmiany, bo wedle twojej teorii to wy mnie sponsorowaliście ha, ha, ha a Ty pisałeś mi teksty na tym forum, czyli wszystko, co Ja wklejałem to tak naprawdę twoja robota ha, ha, ha nie wiem, co bierzesz, ale uważam, że powinieneś przestać nie zdziwię się jak zaraz napiszesz, że ściemniałeś i że nie reprezentujesz AY ha, ha, ha.

Czy można się jeszcze bardziej skompromitować myślę, że nie, ale z pewnością Ty udowodnisz, że można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Zaczeło się ... A ja tylko chcialem kolegów się doradzić która soja sobie w gorszej glebie lepiej poradzi ... Swoje nasiona mam sieje dla przełamania płodozmianu nie liczę na 3t powyżej półtora czy jak miałem w tym roku niecałe 2 będzie dobre mam anuszke i mavke a z gleb borowinke glinke i plowizne i plowizno piasek ale tego piasku jest 20 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Kolego masz dwie odmiany z tej samej firmy, więc nie masz wielkiego wyboru, więc nie dziw się, że nikt ci nie doradzi, która z tych odmian lepsza na słabsze gleby lub którą posiać nawet RolnikMati reprezentant tej firmy nie kwapi się, aby ci doradzić, więc czemu się dziwisz. Soja, co roku plonuje inaczej i nie zależy to od samej odmiany, ale od przebiegu pogody, więc posiej obydwie.

Anuszka jest wczesną odmianą, więc może jej przypasuje lżejsza gleba o ile w czasie kwitnienia będzie miała wystarczająco dużo wilgoci a Mawka moim zdaniem to późniejsza odmiana, więc jak warunki pogodowe będą bardziej sprzyjające dla późniejszych odmian to ona lepiej się sprawdzi. A tak naprawdę to pytanie kieruj do właściciela tych odmian, czyli AY na tym forum jest ich dostatek, więc jak się tak wymądrzają to niech ci doradzą w końcu oni wiedza najlepiej a milczą zastanawiające nieprawdaż.

Poza tym w doświadczeniach odmiany późniejsze lepiej plonują niż najwcześniejsze jak wiadomo żadna firma na dzień dzisiejszy nie podaje w charakterystyce odmian, jakie maja wymagania w stosunku do gleby czy zapotrzebowanie na wodę tak naprawdę niewiele można się dowiedzieć z charakterystyki odmian piszą o kształcie liści czy kolorze nasion i zarodka rzeczy, które tak naprawdę do niczego nam się nie przydają, dlatego trzeba walczyć a nie podkulać ogon i zgadzać się na stwierdzenia, że macie swój sprzęt, więc koszty to tylko paliwo, więc macie się cieszyć jak macie 2t z 1ha, bo to już się wam opłaca, czyli macie robić za przysłowiowy obornik życzę powodzenia tym, którzy uważają że maja swój sprzęt, więc ich to nie kosztuje a później blokują drogi walczcie o przyzwoite dochody i nie dajcie sobie wmówić, że macie swoje maszyny to nic was to nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
4 godziny temu, aezakmi666 napisał:

Zaczeło się ... A ja tylko chcialem kolegów się doradzić która soja sobie w gorszej glebie lepiej poradzi ... Swoje nasiona mam sieje dla przełamania płodozmianu nie liczę na 3t powyżej półtora czy jak miałem w tym roku niecałe 2 będzie dobre mam anuszke i mavke a z gleb borowinke glinke i plowizne i plowizno piasek ale tego piasku jest 20 %

kolego napewno lepiej posiać obie odmiany bo w zależności od roku niekoniecznie późniejsze odmiany muszą lepiej plonować.

aktualnie jest duży nacisk na rośliny białkowe i doświadczenia  sa przeprowadzane na różnych rodzajach gleby i w całej Polsce

przedstawie tu nowy informator COBORU

1695965008_soja001.thumb.jpg.5158b597a2b90835834c066aa1c1ed93.jpg

 

widać tu jak pogoda wpływa na plon w 2017 roku wystarczy popatrzeć na 2 stacje na Podkarpaciu Skołoszów (super gleby)plon 2,9 t/ha i Nowy Lublinie gleby: żytni bardzo dobry, żytni dobry IVa - V klasa poln 2,8t/ha.

natomiast rok 2018 Skołoszów 5t/ha nowy lubliniec 3,4 t/ha

biorąc powyższe pod uwage polecam Ci przejść sie do Ośrodka Doradztwa Rolniczego albo jak masz możliwość to do jakiejś stacjii COBORU gdzie prowadzą doświadczenia i zobaczyć jak dana odmiana plonowała w poszczególnych latach, sam tak zrobię i moze zamowie jakies nasiona które dobrze plonują w moim regionie na probe.

 

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Każda wypowiedź pstaszek zmierza do lokowania konkretnego produktu. Uważajcie na pseudo plantatora który robi na rzecz spółdzielni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

RolnikMati kolega aezakmi666 pyta o twoje odmiany może byś mu coś doradził zamiast paplać bez sensu i dalej się kompromitować i co za tym idzie i firmę, w której pracujesz masz w końcu największą wiedzę na temat tych odmian, więc mu doradź. Myślę, że moje wypowiedzi dają do myślenia i co niektórzy zaczęli myśleć i szukać innych rozwiązać i właśnie tą drogą należy iść ale jak widać komuś to nie na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

a co do pstaszek to widze ze cały czas go męczy że ktoś mozę mieć ph powyzej 8 dla ciebie jest to totalna bzdura widze że zachowujesz sie jak totalna opozycja w naszej polityce.

a ja Ci napisze w ten sposób w ziemi występują bakterie które mogą sie rozwijać  w ph od 4 do 9  natomiast idealne warunki do rozwoju bakterii istnieją przy  ph od 6,5 do 8

Natomiast bakterie z grupy Nitrosomonas optymalnie ich aktywność waha się  od 7,3 do 9,6 ph

Na glebie kwaśnej  spada gwałtownie aktywność pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych, a sama gleba traci prawidłową strukturę (łatwiej ulega rozmyciu lub ubiciu) przez co mogą występować  problemy ze wschodami

Dlatego też na moim polu przy ph ponad 8 bakterie mają lepszą aktywność. Na soji wystąpiło dużo brodawek a przede wszystkim po rozcięciu brodawki w środku miały ciemno czerwony kolor.

na wiosne sprawdze jakie ph ma gleba z którą kupuje nitrogine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

36 minut temu, pstaszek napisał:

RolnikMati kolega aezakmi666 pyta o twoje odmiany może byś mu coś doradził zamiast paplać bez sensu i dalej się kompromitować i co za tym idzie i firmę, w której pracujesz masz w końcu największą wiedzę na temat tych odmian, więc mu doradź. Myślę, że moje wypowiedzi dają do myślenia i co niektórzy zaczęli myśleć i szukać innych rozwiązać i właśnie tą drogą należy iść ale jak widać komuś to nie na rękę.

pstaszek jak dostajesz materiał siewny za to pierdolenie to raczej to nie jest uczciwe wobec rolników , duzo ludzi tu ci zaufało a z tego co widzę to ich mamisz za kilka jednostek kwalifikatu  hahaha pojęcie  o uprawie marne jedynie wklejane referaty

program polskie białko jak i firma którą uwielbiasz powinni ci zrobić koło gwizdka za to pierdolenie które niweczy plany zaspokojenia białka importowanego   produkcja krajową  prawie każdy artykuł który się ukaże  jest  w podobny sposób przez ciebie komentowany jak post  na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

No cóż ordynator  Ty z taką wiedzą na temat odmian z AY i też nic nie doradzisz koledze aezakmi666

5 ton z 1ha i nic sensownego nie potrafisz napisać podobnie jak cała wasza ekipa dawaj doglebówka powiedz mu, że to wszystko wina doglebówki

Widzę, że kolega wladirol zaczął czytać a jeszcze nie tak dawno pisał, że Ja się posługuje tylko wiedzą teoretyczną czytaj, czytaj to dowiesz się też, dlaczego taki a nie inny odczyn powinien być w glebie poza tym sam napisałeś cytat:natomiast idealne warunki do rozwoju bakterii istnieją przy  ph od 6,5 do 8” więc, po co ktoś miałby podnosić ph do 8 czy tak jak pisałeś ponad 8 skoro ten sam efekt można już uzyskać przy ph 6,5-7 bez blokowania fosforu i niektórych mikroelementów i zwiększania kosztów wapnowania, bo chyba rozumiesz, że żeby podnieść ph ponad 8 to trzeba więcej wapna zużyć a co za tym idzie ponieść większe koszty i niemieć z tego żadnych korzyści to tyle logika poza tym, że zacząłeś czytać zacznij jeszcze myśleć logicznie a przestaniesz pisać bzdury pozdrawiam i życzę powodzenia w dokształcaniu.

Poza tym patrz tabela, którą wstawił Pivot na tym wykresie jasno widać, które makro i mikro składniki są niedostępne przy tak wysokim ph każdy, kto potrafi logicznie myśleć wie, dlaczego ph nie powinno być wyższe niż zalecane.

Oczywiście twoje doświadczenie jednoznacznie obala wszystko, co dotychczas wiadomo na temat ph gleby myślę, że jeszcze tylko powinieneś napisać jakiś naukowy artykuł, aby wszyscy wiedzieli, że się mylą życzę owocnych doświadczeń tacy jak ty chcą na nowo odkryć Amerykę beznadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Teraz kto inny go sponsoruje a że sam nic nie ma tylko zarządza spółdzielnią to i się z nikim nie liczy. Cały Popielarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

RolnikMati coś ty się tak uczepił tego Popielarza, kto to w ogóle jest, do kogo ty to piszesz mówiłem żebyś przestał to brać. Co z wami nic mądrego nie potraficie napisać koledze aezakmi666 rozumiem że ja uważam, że wasze odmiany są kiepskie, ale że i wy tak uważacie?

Straszne jak można nisko upaść biorąc niedozwolone używki.

Wasz zmasowany atak potwierdza tylko, że mam rację pozdrawiam i proszę o więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Kupiłem od pstaszek 2 lata temu soję żeby spróbować i rzeczywiście wtedy mi mavkę polecał. Już wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Jak się czyimś zarządza to mądry. Spółdzielnia upada, ludzie grosze zarabiają, źle traktowani ale kierownik Popielarz dalej dobrze sobie żyje. Hańba

1 godzinę temu, pstaszek napisał:

RolnikMati coś ty się tak uczepił tego Popielarza, kto to w ogóle jest, do kogo ty to piszesz mówiłem żebyś przestał to brać. Co z wami nic mądrego nie potraficie napisać koledze aezakmi666 rozumiem że ja uważam, że wasze odmiany są kiepskie, ale że i wy tak uważacie?

Straszne jak można nisko upaść biorąc niedozwolone używki.

Wasz zmasowany atak potwierdza tylko, że mam rację pozdrawiam i proszę o więcej.

Obłuda jakich mało. 

Sponsorowany propagator uprawy soi za pieniądze.

Użytkownik pstaszek nie wie kto to Stanisław Popielarz. Na FB wystarczy wpisać tego człowieka i znajdziemy jego profil na którym firmy nasienne umieszczają swoje teksty. A on jak marionetka później sprzedaje nasiona. 

Taki sam z niego propagator strip till który nic z nim nie ma wspólnego ale lewuche z Czajkowski robi.

Kojarzcie ludzie fakty. Urabia was. 

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ph w okolicach 8 to nie wynik wapnowania pewnie a tego z czego się ta gleba składa

gleby kwaśne trzeba odkwaszać a zasadowe zakwaszać np . nawozami

ponadto roślina zeby żyła potrafi sobie w zależności od stanowiska w pewien sposób zakwaszać albo odkwaszać okolice przy korzeniach mało tego potrafi wydzielać takie substancje które czynią makro jak i mikro elementy dostępne dla niej a potrzebne do życia  w sytuacji w której jest ich niska zasobność

wiadomo że jak ph optymalne , składników do woli to się nie wysila tylko ciągnie podobnie jest z azotem w soi jak go posiejesz to ciągnie i pier**l... symbiozę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Kondziu1832 Dobre ha, ha, ha, chociaż nie, bo jeszcze ktoś w to uwierzy na przykład taki RolnikMati czy ordynator. Chociaż ci, co czytają forum to wiedzą, że 2 lata temu to ja żadnej Mavki nie miałem, ale dobre to było ha, ha, ha

RolnikMati Ty to naprawdę coś brałeś a kolega aezakmi666 nadal czeka na poradę rozumiem, że wasza wiedza jest nijaka skoro nie potraficie mu doradzić.

Nie wiem, z jakim spółdzielca ty handlujesz, ale widać, że towar ma mocny. Obłuda to tylko z waszej firmy płynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Panie Stanisławie P. nie pyszcz. 

Widać że na swoim FB piszesz dokładnie to samo co tutaj. Kopiuj wklej. Właściwie nie piszesz tylko kopiujesz to co Ci redagują. Zapraszam tych starych wyjadaczy tematu do porównania tekstów na FB i af tego obłudnika

U siebie już Cię znają to teraz na forum szukasz naiwnych. Pewnie jakiśch znajdziesz.

 

Patrzcie Panowie i Panie. Pstaszek nie wie o czym mówię a nawet na FB kierownik spółdzielni  ma maila do kontaktu pstaszek@wp.pl

Obłudnik i naciągacz. Uważajcie

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Ludzie, co wy robicie z tym tematem...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

master20002 dziwne, że jeszcze moderator nie zareagował no, ale niema, co się dziwić w końcu Mati mi płaci, więc muszę tą szopkę odstawiać.

RolnikMati  żyłka ci pęknie a kolega  aezakmi666 czeka na twoją pomoc.

Mati niby mi płaciłeś za reklamowanie twojej soi dawałeś mi ją za darmo a nawet nie wiesz, kim jestem taki z ciebie hipokryta. No i wytłumacz, co oznacza to całe „nie pyszcz”, z jakiego języka to pochodzi? Bo jakoś nie kojarzę tego chyba, że chodzi ci o słowo pryszcz? A teraz sobie przypominam to z powodu tej dysleksji, którą masz dawno, dawno temu tak się tłumaczyłeś teraz mi się przypomniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pstaszku poczyściłes fb i udajesz głupka !!! a w zasadzie nie udajesz 😀

teraz już wiem dlaczego każdego kto  jak się tylko pochwalił że miał dobry plon próbowałes zgnoić 😀😀😀  judaszu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj