AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matik89    1

Youtube film pot tytułem-  Skandal z soją . Warto zobaczyc jaki material siewny wciskają rolnikom.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Mavka w tym roku cos daje ciala widze. Tez mam na jednym polu chyba mavke bo widzie po lisciach. Na drugim polu napewno Anuszka bo liscie sa lancetowate a w tej takie owalne wiec raczej mavka no i tez widze na niej jakies przypalenia przyrzadzenia. Anuszka miala duzo lepszy wigor. Tragedii nie ma ale trafiaja sie z dwa łyse placyki. Harmony niech troche powypala chwasty to wtedy walne jakies stymulatory i odzywki zeby ja troche rozkrzaczyc i wzmocnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Brawo matik89

Teraz już Ordynator i RolnikMati jak i inni przedstawiciele tej firmy mam nadzieje zamilkną na zawsze potwierdzenie, że ten problem mają też inni nabywcy nasion z tej jakże znanej na tym forum firmy od dawna twierdzę, że te nasiona są kiepskiej, jakości i dzisiaj taka informacja poniżej link do filmiku pozdrawiam przedstawicieli tej firmy na tym forum a kto nimi jest to chyba wszyscy wiedzą, co do tego niema chyba nikt wątpliwości.

Nawet z tą metrybuzyną miałem rację oni niczego nie badają a później wciskają wam kit teraz macie potwierdzenie że tak właśnie jest

Edytowano przez pstaszek
fimik usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam, bardzo proszę o podanie namiarów na sklep w którym mógłbym kupić środek CORUM 502,4 z wysyłką,obdzwoniłem już kilka sklepów i nigdzie niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Kaseton

Ze skrzypem tak samo jak z ostrożniem nie da rady go zniszczyć nie niszcząc przy tym soi, dlatego nikt ci nic nie poradzi na skrzyp.

luteks77

Musisz szukać w Google do skutku i pytać czy by mogli ci sprowadzić większość Rolników zaopatruje się w swoim rejonie u lokalnych dostawców chemii. Możesz spróbować w takich firmach jak Agro AS, Flora Praszka, Osadkowski, ale czy ci wyślą to zależy, jakie ilości niektóre firmy maja limit trzeba kupić, co najmniej za 2000 zł żeby coś wysłali, dlatego musisz sam szukać i się z nimi dogadywać najlepiej znajdź sklep internetowy oni wysyłają każdą ilość powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Soja Aligator na dzień 28.05

Słabo to wygląda. Pomijając czy to wina materiału , agrotechniki czy obfitych deszczów z planowanej obsady 38-40 szt/m zostało ok 25szt/m. Jaka to choroba widoczna na zdjęciach? Znalazłem kilkanaście sztuk z takimi objawami. Głównie tam gdzie było mokro. 

IMG_20180528_210034.thumb.jpg.7b8c432ff386289ac074ec89a2ad736a.jpgIMG_20180528_210113.thumb.jpg.4d06e0f12e32c9b5113815e153918207.jpgIMG_20180528_210052.thumb.jpg.fedc1d82c326d7c524bde6f948d4ca86.jpgIMG_20180528_210030.thumb.jpg.d7e99e3f33348124d08434bb32f4a2e1.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panol    1

Witam, czy ktoś może coś poradzić na powój w soi....chyba nie za bardzo :) bo to powój:) ale się pytam....albo nazwę herbicydu albo substancji aktywnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,jeżeli zostało komuś środka corum chętnie odkupię może być bez adiuwantu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, pstaszek napisał:

Kaseton

Ze skrzypem tak samo jak z ostrożniem nie da rady go zniszczyć nie niszcząc przy tym soi, dlatego nikt ci nic nie poradzi na skrzyp.

luteks77

Musisz szukać w Google do skutku i pytać czy by mogli ci sprowadzić większość Rolników zaopatruje się w swoim rejonie u lokalnych dostawców chemii. Możesz spróbować w takich firmach jak Agro AS, Flora Praszka, Osadkowski, ale czy ci wyślą to zależy, jakie ilości niektóre firmy maja limit trzeba kupić, co najmniej za 2000 zł żeby coś wysłali, dlatego musisz sam szukać i się z nimi dogadywać najlepiej znajdź sklep internetowy oni wysyłają każdą ilość powodzenia.

Corum w 1 l / ha pali ostroznia większego od chlopa , być może z pomoca doglebówki , ale pali

a brakuje go pewnie dlatego żeby się basagram sprzedał hahaha

,corum  ładnie pole czyści , na tych upałach to  nie wiem czy z soi nawet nie wyczyści !!!

skrzyp w soi podnosi pierwsze straki do góry żeby się dobrze młóciło , a jak juz podniesie to wyrwać wysuszyć i sprzedać , jak jet go dużo to większy zarobek jak na soi hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Pivot

Ciekawa sprawa, co to jest za choroba na pewno pomogłoby tej soi spulchnianie, bo widać, że gleba mocno zaskorupiona Włosi mieli rację, że soja choruje, gdy jest zbyt wilgotno i ziemia się zaskorupia poza tym w wszystkich zaleceniach uprawy soi mówi się o glebach w dobrej kulturze niezaskorupiających się i żeby nie było miejsc czasowo zalewanych podczas opadów, ale jak już wiemy firmy sprzedające nasiona niechętnie nas o tym informują żebyśmy czasem się nie zniechęcili do uprawy soi, bo to by miało znaczący wpływ na sprzedaż materiału siewnego a to dla firm jest najważniejsze wiec wciskają nam kit o doglebówce ale całe szczęście prawda zawsze wyjdzie na jaw.

Panowie przestańcie z tymi pytaniami odnośnie chwastów wiadomo, jakie środki są zarejestrowane, więc tam sprawdzajcie czy ten czy inny środek zwalcza chwasty, o które pytacie, jeśli nie to zostaje wam walka mechaniczna pielenie ręczne lub jeśli są to skupiska możecie to potraktować na przykład glifosatem, ale soję też w tych miejscach spali było tu już na ten temat nieraz pisane.

ordynator

A troll dalej troluje czy ty wiesz, co to honor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pstaszek

już prawie 10 lat prowadzisz wykłady na temat uprawy soi , setki prób pryskania pomyjami opryskiwaczem po wodzie toaletowej , hahaha i jedynie co ustaliłeś przez te kilka lat to albo niszczenie chwastów motyką albo przerobionym złomem

a to jak uprawiać i czym pryskać to wiadomo juz od wieków hahaha , problem w tym że albo substancje w Polsce nie dostępne albo zabronione ich stosowanie i trzeba się dostosować do tego co jest a nie paplać o odmianach i chorobach kilka lat

każda odmiana ma swoje wymagania podobnie jest z opryskami i w zależności od pogody robia się problemy i nad tym trzeba pracować , a nie opowiadac pierfoł

soja w naszym klimacie jest prawie w szoku , podobnie jest z chemią w niej stosowaną  do tego jeszcze głęboki system korzeniowy i ciagnie opryski które dziadki stosowali ,

na dodatek wiosna  suchai   i upalna  jak tak będzie dalej to 6 ton z hektara możliwe  !!! tam gdzie nie popalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Odpowiedz na twoje trolowanie jest tutaj jest to problem, o którym tu mówiłem od dawna i miałem rację oczywiście trzeba teraz rozmydlić temat żeby wszyscy zapomnieli a troll będzie robił swoje pozdrawiam tego nie da się wymazać.

Poniżej cała prawda, której troll nie może przeżyć zgłaszajcie się do Rolnika NIEprofesjalnego.

 

Edytowano przez pstaszek
filmik usunięty
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak pisałem że doglebówka pali to mówiłes że to choroby pajacu !!!

ten rolnik nieprofesjonalny taki sam fachowiec jak ty , posiał soje i miał uczniom pokazywać , a teraz pier**li ze ziarno było złe hahaha  jak było złe to jak otwarł worek mógł nie siać tylko reklamować

co do wrażliwości odmian na niektóre śor. to badania według mnie powinni robic ci co śor produkuja , ciekawe czy tego merlina tym samym pryskał ????? i w takich samych warunkach bo wiadome ze te warunki o wszystkim decyduja  !! bo mi te działania rolnika nieprofesjonalnego wygladaja na wojenke hodowców  !!!! a on sam stał sie tylko narzędziem i pewnie niedługo będzie sie tłumaczył że był zdenerwowany  hahah

spotkałem się nieraz z  opisem na etykiecie śor  że niektóre odmiany pszenic czy kuku reagują spadkiem plonów po zastosowaniu środka  a nigdy na nasionach tego nie pisali !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Fakty bolą, ale na to nic nie poradzisz nawet jakbyś tu jeszcze tysiąc bzdur napisał to tylko pogorszy sprawę mleko się rozlało i basta dzięki internetowi Rolnicy poznają prawdę. Jak oglądałeś materiał to chyba słyszałeś, że jeden Rolnik zrobił ekspertyza nasion, która jasno potwierdziła choroby na materiale kwalifikowanym niestety jak otworzysz worek to niczego nie zauważysz jasno to wyjaśnił na filmiku, więc nie kręć, bo i tak już nikt ci nie wierzy. Ja już jestem wyleczony z materiału siewnego tej firmy już nikt mnie nie namówi na ich nasiona nawet jakby rozdawali za darmo miałem 3 razy i wystarczy jak to mówią do 3 razy sztuka. A ci, co chcą niech kupują ich sprawa już bardziej nie można pokazać prawdy tylko naiwni dają się znów omamić ja dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich, którzy myślą podobnie jak ja i nie dają się wykiwać mam tylko nadzieję, że na tych kawałkach gdzie porażenie było małe to już nic złego się nie wydarzy i uważajcie na siebie, bo za chwilę znów się pojawi jakiś pseudo ordynator i będzie wam wciskał kit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie chce mi sie z tobą dyskutować , bo masz sieczke w głowie

choroby oszołomie można znalesc nawet na stole operacyjnym przy przeszczepie serca , i to nie oznacza wcale że pacjent padnie , a ty chcesz material siewny żeby był sterylny hahaha

dalej opowiadaj bajki , przyajmniej się posmiać mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Pstaszek na początku dziękuję za wkład w temat i odpowiedzi na moje pytania. Wracając do tematu Mavka totalnie daje ciała, Abelina która była sian dzień później, wszystko pryskane tak samo, siew taki sam i Mavka wygląda na prawdę kiepsko, tak jakby bardziej chciała zdechnąć niż rosnąć, Abelina wygląda znacznie lepiej. Posiałem też 10 dni temu te dwie odmiany obok siebie, taki sam wysiew i tak samo z opryskiem, będzie porównanie jak trochę podrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

19 maj to trochę późno na siew ale będzie dobre porównanie wschodow i wigoru a przede wszystkim porażenia chorobami. Siałeś kwalifikatem? Ja żałuję , że nie posiałem jednej ścieżki Merlina dla porównania. Czekamy na zdjęcia porównawcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Tak, siałem kwalifikatem. Późno bo mnie siewnik oszukał i zostało mi nasion, więc wziąłem pole od sąsiada po życie na zielonkę, które tak wyssało wodę że nie było sensu siać, dwa tygodnie czekałem na deszcz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16
Napisano (edytowany)

Mija tydzień po podpaleniu soi środkiem corum, trochę się otrząsła ale planuje dać Asahi i do tego mikroelementy, przede wszystkim cynk, bor i molibden. Tu mam kilka pytań, czy są przeciwskazania by zastosować to w jednej mieszaninie? W jakich ilościach stosujecie mikroelementy? Czy to prawda co twierdzi BASF, że mangan i miedź uszkadzają brodawki? W artykule "Dokarmianie dolistne soi" ze strony agropolska jest wręcz przeciwnie

Edytowano przez metiu20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja też bede stosowała asahi na mavke bo została troche przypalona sencorem. Na jednym poprzeczniaku bedzie jak sadzona, na piaseczku to ją wypaliło jak deszcze mocniejszy spadł i na scieżce przy kole musiała lać mi końcówka i też jest taki cienki pasek wzdłuż pola. Annuszka tak nie oberwała chociaż pierwsze liście lekko się zarumieniły bo w Mavce to sporo dolnych liści opaliło ale za to dwa potrójne liście są nienaruszone ale niestety trzeba ją podciągnąć i jutro wieczorem polece asahi 0,5l na ha i za tydzień ponownie 0,5l na ha a przed kwitniniem pojdzie jeszcze około 30 kg czystego N. Troszke jest rzadsza ale powinienem ją postawić na nogi i ją rozgałęzić. W anuszce sencor przejdzie ale w Mavce to jest troche ryzyko. Poprostu mavka niebardzo toleruje metrybuzyne tak jak np pszenica Hondia chlorotoluron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ci co od lat uprawiaja soje [ za granica ] maja opisana wrażliwośc odmian soi na metrybuzyne , w Polsce jest tylko opisana wrazliwość na odmiany  ziemniaków 

dośc dobrze sprawdza się powiedzenie że Polak madry po szkodzie

szkoda ze nasz pstaszek na to wczesniej nie wpadł tylko pier**li kilka lat o chorobach i grzebaniu wielorakiem w soi a ona zdycha od oprysku 

dobrze że temat został nagłośniony  , zarówno hodowcy odmian jak i producenci sor za brak informacji na ten temat powinni ponieś konsekwencje i pewnie poniosa , bo wszyscy oleja odmiany wrażliwe i ryzykowne śor  stosowane w soi

jedni napisali że za opryski ponosi odpowiedzialnosć rolnik , a drudzy ponoć zlecili badania i śpia spokojnie hahaha  a wsadzcie sobie te odmiany i herbicydy w dooope to ja tez pospie spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31
Miedź może mieć negatywny wpływ na brodawki, bo należy pamiętać że jest bakteriobójcza. Np. użyta w zbożu ogranicza występowanie chorób grzybowych. Natomiast o molibdenie nie słyszałem. Jakie stężenie mocznika i siarczanu stosujecie w soi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Pierwsze zdjęcie Soja Mavka siew 160 kg na ha z czego sporo odpadło. Jest zielona rozwija się ale chwilowo jakby otępiała. Jutro polece Asahi i za tydzień poprawka a następnia saletra 100 kg na ha. Drugie zdjęcie Annuszka posiana 160 kg na ha ale zaś za gęsto bo drobne nasienie. Na tym własnie polu soja jest wysiana drugi raz i zauważyłem pojedyńcze brodawki więć azot tutaj nie pójdzie jedynie jakaś odżywka

 

20180530_140555.jpg

20180531_140012.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Andrzej1988 miałem podobnie wyglądająca Anuszke jak twoja Mavka dwa lata temu. Niestety zarosła chwastem mimo oprysku. Po prostu obsada była za mała żeby zacienić glebę. Musiałem to skosić rozdrabniaczem. U mnie było ok 5-7 roślin na m2.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj