AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
master20002    228

A ile Ci potrzeba?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Badania są drogie, więc najpierw będą was straszyć i dopytywać jak się przyznacie to już po sprawie.

Jak zacząłem siać soję to inspekcja straszyła mnie, że pobiorą próbki roślin na GMO powiedziałem im, że niech sobie biorą ja mam faktury, więc ewentualnie firmę, która mi to sprzedała mogą ścigać i dodałem, że oni mogą sprzedawać nasiona GMO, więc nic im nie zrobią, więc jak udowodnią mi, że ja wiedziałem, że to nasiona GMO skoro sprzedający zapewniał mnie, że są wolne od GMO a na fakturze ani na workach nic nie pisze czy to są nasiona bez GMO czy też z GMO na koniec powiedziałem im żeby lepiej zajęli się zakazem sprzedaży materiału siewnego z GMO a nie straszyć Rolnika, że badania zrobią

A jeśli chodzi oto, że nawet po 5 latach wykryją, co było stosowane to tym bardziej się nie przyznawać ja na przykład sieje już 6 rok soję, więc wychodzi mi już 3 rok na tym samym polu, czyli stosowałem już sencor i command na tych polach poza tym afalon i sencor można w ziemniakach stosować a command w rzepaku, więc jeśli stosowaliście w ziemniakach czy w innych roślinach i macie to w zeszycie zapisane to niech sobie badają na pewno im wyjdzie, że jest tam ta substancja, ale to nie znaczy, że pryskaliście nią soję gorzej jak zastosujecie powschodowo oprysk na chwasty dwuliścienne czy też jednoliścienne wtedy nie będzie tłumaczenia.

Ale oczywiście nikogo nie zachęcam do takich działań ja w tym roku tylko 2ha do EFA podałem reszta to rowy drzewa zakrzewienia itp. Można też strefy buforowe zaznaczyć, ale ich też nie można pryskać i w dodatku roślina posiana na tych strefach musi być inna niż ta, która jest posiana na działce rolnej, więc bardziej kłopotliwe niż soja w plonie głównym. Czyli reasumując jak przyjdą na kontrole to najpierw was zapytają czy pryskaliście a jak powiecie, że nie to zapytają, po jakim zabiegu te ślady w soi są, dlatego musicie mieć sensowna odpowiedz, bo jak będziecie kręcić to mogą próbkę pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jakie odmiany siejecie

w jak  szerokich rzędach

ile wysiewacie na ha / kg.

i czym pryskacie ??? 

ile zbieracie nie pytam , bo poniżej 4 ton to chyba żaden nie schodzi , bo jak dzwonie o materiał siewny to mi mówia że pokraki tylko mniej jak 4 tony zbieraja !!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jaja sobie robisz? Zaglebiaj się w lekturę tego tematu to znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. 

  • Like 1

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na nowe trzeba się otwierać , a nie grzebać w historii

co roku nowe odmiany , plony i opryski , a Ty mi się każesz w starych dziejach zagłębiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
1 godzinę temu, ordynator napisał:

jakie odmiany siejecie

w jak  szerokich rzędach

ile wysiewacie na ha / kg.

i czym pryskacie ??? 

ile zbieracie nie pytam , bo poniżej 4 ton to chyba żaden nie schodzi , bo jak dzwonie o materiał siewny to mi mówia że pokraki tylko mniej jak 4 tony zbieraja !!

 

Ja sieje odmiany te najnowsze, o których tu jeszcze nie pisaliśmy a szerokość, co 70cm tak jak kukurydzę około 30kg na 1ha nie pryskam, bo stosuje uprawę międzyrzędowa plony powyżej 5t soja jest świetna nieźle na niej kasę się trzepie polecam:DxD:8_laughing:

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pstraszek Ty tu wyczytałem że już dlugo siejesz soję , tylko z plonami cienko u Ciebie , albo masz slabe ziemie albo małe pojecie o uprawie  , ja w tym roku zaczynam przygode ze soja i na dobry początek cały areał obsiewam , bo dewersyfikacja w straczkowych nie obowiązuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

2-2,5 tony z ha jak narazie to sa dobre plony. Zobaczymy czy ty osiągniesz 4 - 5 tony. Musisz mieć za***iste warunki. Wysokie zasobności, wysokie PH, i gleby I-II klasy i Wilgoć podczas wschodów i podczas kwitnienia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Jakie odmiany soi nie sa genetycznie modyfikowane?

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

ordynator

Rozumiem, że masz za zadanie rozkręcić ten temat, dlatego jesteś taki bezczelny?

Nie mam zamiaru odpowiadać na twoje zaczepki, jeśli wiesz więcej niż my to podziel się twoją bezcenna wiedzą chętnie poczytam a jak nie masz wiedzy na temat uprawy soi to tak jak ci wcześniej kolega radził zacznij czytać od samego początku miłej lektury życzę jednocześnie rozumiem, że masz duża wiedzę skoro cały areał siejesz soją:8_laughing:xD:8_laughing:

ahten

Wszystkie odmiany, które sprzedają firmy w Polsce są bez GMO bynajmniej tak twierdza na fakturze nie pisze czy jest bez GMO ani na worku, więc trzeba na słowo wierzyć, że tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Sencor ma rejestrację w soi w dawce 0,55l na ha substancja metrybuzyna. Można zastosować również tańszą wersję metrybuzyny która jest w Mistralu 70WG czyli proszek. Tylko jak to by się miało do dawki? W sencorze jest 600g/l czyli w 0,55l jest 330g/l a w Mistarlu jest 700g/kg czyli wychodziłoby dać go około 0,47 kg czyli około 330g czystej substancji? W necie w top agrar piszą że metrybuzyny 70WG daje się 0.3 - 0.4 kg. Substancje te same tylko że w jednym jest proszek a drugi płyn. Mam w planach właśnie dać 0,4 kg Mistral + 0,15 l Kalif po siewie soi. Co o tym sądzicie? Pstaszek Ty jestes dobrze obeznany w tych sprawach.....

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Niby to samo a jednak nie to samo zajrzyj do etykiety obydwu środków a przekonasz się, że nie są takie same, mimo że mają tą sama substancję czynną oczywiście decyzja należy do ciebie, ale moim zdaniem sencor liquid jest lepszy, więc warto wydać trochę więcej kasy

http://publicwebsite.adama.com/documents/597665/599217/mistral_70_wg_etykieta_2016_tcm51-17219.pdf

http://www.szparag.org.pl/pdf/Sencor Liquid 600 SC etykieta profesjonalna 01-09-2014.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dawałem 0,5 kilo mistrala i było dobrze.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Też wydaje mi się że powinno być dobrze. W jakiejś publikacji czytałem że od 0.3 do 0,4 kg a Ty jak dałeś 0.5kg i było ok tzn że śmiało można dawać. Do siewów jeszcze daleko więc pomyśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to znaczy że było dobrze ???  może to że nie uschło !!!

 

Dobrze to jest wtedy gdy efekt chwastobójczy jest zadawalający według  innych wariantów  a plon taki albo wyzszy

Pryskacie  pomyjami  i potem sie dziwicie że plon lichy i jak zwykle zawiniła susza albo PO  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dobrze to znaczy DOBRZE. Nie wiesz co to znaczy? To odsyłam do słownika PWN. Jak kolego nie masz nic ciekawego lub wnoszacego do powiedzenia w tym temacie to odpuść. Wielu już podobnych "mędrców" było na tym forum i nagle rozplyneli się, a po ich kontach hula wiatr. Pozdrawiam i polecam troszkę dystansu. Nie zawsze jest dobrze mówić lub pisać to co ślina na język przyniesie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wcale się nie dziwie że na niektórych kontach hula wiatr !!!  skoro eksperci tu zbierają po 3 wiadra z hektara a pryskają tym co znajda w garażu !!

zarejestrowanych środków ochrony przybyło w uprawie soi , podobnie z odmianami , a Wy tu próbujecie pomyje reklamować !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Działaj, pokaż jak się robi żeby zebrać 4 tony. Tylko nie zapomnij opisywać etapów rozwoju, udostępniać zdjęć i podsumowania po zniwach. Przecież nikt nikomu tutaj źle nie życzy. Tylko ciekawe czy tata wie że chcesz mu całe pole soja zapaskudzic...

  • Like 1

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
2 godziny temu, ordynator napisał:

Wcale się nie dziwie że na niektórych kontach hula wiatr !!!  skoro eksperci tu zbierają po 3 wiadra z hektara a pryskają tym co znajda w garażu !!

zarejestrowanych środków ochrony przybyło w uprawie soi , podobnie z odmianami , a Wy tu próbujecie pomyje reklamować !!

Piszesz że soi nakosisz ponad 4-5 tony a pszenicy ile? 15 ton?? Życze Ci powodzenia. Owszem 4 tony nakosisz ale z około 2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 23.03.2018 o 20:56, master20002 napisał:

Jak przyjadą na kontrolę to raczej nie będą pytać o ślady tylko pobiora próbki. Na szkoleniach mówili że niektóre środki potrafią wyjść w badaniach przez 5 lat. Co do doglebowki to polecam sencor, command i afalon. Kosa na chwasty bez poprawek.

No i dobrze to powiesz że pryskałeś 3 lata temu i mogą Ci skoczyć B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Panowie nie karmcie TROLA!!! Tak naprawdę tylko was prowokuje nic konkretnego nie napisał, z czym można by było podyskutować będzie was obrażał i cieszył się w zaciszu domowym, że was zbulwersował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panol    1

W tym roku mieliśmy robić drugą reprodukcję kanadyjskiej odmiany Budzak.  Odmiana po prostu niesamowita, jak wziąść w rękę krzak to czasem się zastanawiasz czy nie masz krzaku czarnego bzu w ręku. Rośnie to to na 1.5 metra a wielkie gospodarstwo miało z tą soją wydajność 3.6 tony z hektara, dwa lata temu oczywiscie bo w ubieglym roku susza wszystkim dala popalic - u nas na lepszych ziemiach bylo 2t z ha a na gorszych, piaskowych to az strach sie przyznac. W kazdym razie wiazemy duze nadzieje z ta odmiana na przyszlosc. Ale najpierw trzeba rozmnozyc. Ponizej parę fotek tej odmiany z ubieglego roku. Oczywiscie bakterie to must, u nas BASFowski HiStick i zawsze się sprawdza.

IMG_20170825_135717.jpg

IMG_20170825_135648.jpg

IMG_20170825_135857.jpg

IMG_20170809_121054.jpg

IMG_20170809_121045.jpg

IMG_20170809_121033.jpg

Edytowano przez panol
pomylka w nazwie odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łanie grzeje to trol soje wsieje

jak sie wsieje to platen z comandem poszaleje

potem  class  albo pług  oszaleje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj