AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

pstaszek    238

Niestety ja się tutaj nie podejmuje ci doradzać, ponieważ nie stosowałem w soi niczego, więc trudno coś mi na ten temat doradzać myślę, że trzeba by było się kontaktować z jakimś doradca, który ma na temat soi jakąś wiedzę i jest wstanie ci dobrze doradzić najlepiej było by określić, co to za choroba i wybrać substancje czynna, która zwalcza ta chorobę wtedy miałoby to sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pstaszek  moze wiesz jaką substancje można by zastosować przecież kto jak nie. ty tyle wiesz o soi. rozmawiałeś z ludźmi, byłeś na różnych seminariach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Soja Anuszka na dzien dzisiajszy. Siana 5 maja. Opryskana po siewie Boxerem a tydzien temu basagranem w dawce 1,7l na ha. Rdest wypala a gdzie był wiekszy to zaczyna tez go brać. Za tydzien nawet z tego wiekszego powinno zrobić sie siano. Za tydzien trzeba bedzie go podgonić mocznikiem i siarczanem magnezu dolistnie. Miejscami jest nierówny. Mam kawałek piaskowatej ziemi to tam rosnie jak szalony a na mocniejszej jest troszke nierówny.post-16312-0-75344000-1466020567_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/czy-soja-ma-w-polsce-szanse,50984.html

czytał ktoś, raczej zachęcać to nie zachęcają do uprawy soi przynajmniej powinni zachować neutralność...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Każdy może wyrazic swoje własne zdanie. Bez polityki wspierającej , soja nie ma w naszym kraju szans na powszechną uprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

farmtrac675dt

No tak nie przesadzajmy z tym, że tyle wiem najczęściej mówiono o stosowaniu Tebukonazolu, ale w tamtych czasach mówiono też, że nie zauważono wzrostu plonu, ponieważ presja chorób w tamtym czasie była bardzo mała lub nie było wcale, więc nie wiem na ile ci ta substancja pomoże, ale można na pewno ją zastosować poza tym mówiono, że soja potrafi się szybko zregenerować po uszkodzeniach chorobowych, więc jak niema tego dużo to powinno być ok

Możesz też zastosować to, co proponuje tomaszek767 jak i wiele innych substancji, ale która będzie skuteczna tego niestety nie wiem na pewno będzie w najbliższych latach więcej doświadczeń z fungicydami w soi, więc też będą podawane, jakie z nich należy stosować w soi i co będą zwalczać a do tej pory stosujemy na ślepo niestety podobnie jak było z chwastami dopóki nic nie zarejestrowano w soi to stosowaliśmy na ślepo i nie zawsze był osiągany zadawalający skutek odchwaszczania, więc dopóki nie będzie zarejestrowanych fungicydów to będziemy je stosować na własne ryzyko i nie chodzi mi o uszkodzenia soi, bo raczej mało prawdopodobne żeby jakiś fungicyd uszkodził soję to ryzyko jest takie, że nie zwalczymy choroby a poniesiemy koszty a tego nie chcemy

Są trzy choroby, które odpowiadają temu, co widać na zdjęciu

Antraknoza (Colletotrichum sp.)

Objawy

Pierwsze objawy choroby, w postaci brunatnoczerwonych

plamek, mogą pojawić się już w fazie siewki, z powodu

porażonych nasion. Najbardziej charakterystyczne

objawy występują jednak na strąkach. Są one okrągławe,

nieco wklęsłe, brunatnego koloru. Często dochodzi

do zahamowania wzrostu strąków i ich zniekształcenia.

Zmiany chorobowe mogą występować także na ogonkach

liściowych i pędach. Z silnie porażonych okryw strąków

grzyb może przedostawać się na nasiona

Askochytoza (Ascochyta sp.)

Objawy na liściach

W czasie wegetacji mogą pojawić się na powierzchni

liści, ciemnobrunatne plamy początkowo bardzo

małe, później powiększające się. Większe plamy

mają jaśniejszy środek, z widocznymi gołym okiem

czarnymi, okrągłymi owocnikami grzyba (piknidiami),

w których produkowane są zarodniki konidialne,

służące do rozprzestrzenia się choroby.

Septorioza – brązowa plamistość

liści soi (Septoria glycines)

Objawy

Pierwsze objawy w postaci nieregularnych, ciemnobrązowych

plam z żółtą otoczką pojawiają się

najpierw na dolnych liściach a w miarę postępu choroby

również na górnych. Liście żółkną a następnie

zasychają i opadają. Silnie porażone rośliny słabo

plonują i często przedwcześnie zamierają. Grzyb zimuje

na porażonych resztkach roślin w glebie. Stanowią

one dla roślin główne źródło zakażenia.

A może być jeszcze coś innego, o czym ja nie wiem, dlatego przy ocenie takich chorób trzeba mieć doświadczenie albo stosujemy środek bez wiedzy i czekamy na efekty

andrzej1988

Soja ładna, ale z tego, co pamiętam to Anushka miała bardziej lancetowate liście niż ta u ciebie wiec nie wiem czy ty Anushka

jaco25

Myślę, że nie warto się tym artykułem przejmować było to w 2014 roku teraz mamy, 2016 więc na pewno napisaliby coś innego

Należy się spodziewać zmian w zasiewach, ponieważ Rząd chce wprowadzić zmiany w dopłatach do strączkowych od przyszłego roku ma nie być w ogóle dopłaty do motylkowych drobnonasiennych maja być też zmiany w roślinach strączkowych grubonasiennych niektóre prawdopodobnie też nie będą mieć dopłat poza tym ma być zniesiony limit hektarów, czyli od przyszłego roku będą dostawać do każdego hektara beż ograniczenia jest to zrobione dla gospodarstw wielkoobszarowych, aby zachęcić ich do siewu strączkowych, co ma spowodować uzyskanie większych partii dobrego materiału dla przemysłu, ponieważ małe gospodarstwa nie są wstanie tego zapewnić

Dlatego należy się spodziewać zmian, ale niekoniecznie na korzyść małych gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź pstaszek jutro spróbuje opryskać ją chlorotalonil + tebukonazol = jakaś odżywka tylko niewiem jakie dawki zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Myślę, że należy się sugerować naszymi strączkami czy zbożami te choroby występują w naszych strączkowych ANTRAKONOZA i ASKOCHYTOZA a SEPTORIOZA w zbożach i innych roślinach na przykład w pomidorach brunatna plamistości liści pomidora, więc myślę, że tym tropem należy iść i stosować dawki, jakie są tam zalecane innego wyjścia na razie nie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Soja Anuszka na dzien dzisiajszy. Siana 5 maja. Opryskana po siewie Boxerem a tydzien temu basagranem w dawce 1,7l na ha. Rdest wypala a gdzie był wiekszy to zaczyna tez go brać. Za tydzien nawet z tego wiekszego powinno zrobić sie siano. Za tydzien trzeba bedzie go podgonić mocznikiem i siarczanem magnezu dolistnie. Miejscami jest nierówny. Mam kawałek piaskowatej ziemi to tam rosnie jak szalony a na mocniejszej jest troszke nierówny.attachicon.gif20160615_202423.jpg

Kolego , pstaszek Ci już to pisał a ja się dołączę-soja bardzo ładna ale ni w ząb nie wygląda na anuszke ;). Miałem anuszke w tamtym roku mam i w tym i powiem Ci że wygląda zupełnie inaczej - ta bardzie mavkę by mi przypominała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

to jakoś szybko kosił tą mavke. Pod koniec sierpnia?? siew koniec kwietnia. Szybko mu dojrzała jakoś. To po co miał pisac że to jest anuszka?? Przeciez są lepsze odmiany od anuszki? zobaczy jaki kolor kwiatu bedzie. Jesli biały to Mavka a jeśli fioletowy to Anuszka

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

andrzej1988

Nie masz się, co denerwować po prostu wyraziliśmy swoje spostrzeżenia, ponieważ sialiśmy tą odmianę i różni się ona od innych właśnie pokrojem kształtem liści Annushka ma liście bardziej lancetowate nie przypominają owalnych, dlatego takie jest nasze podejrzenie, że ktoś cię oszukał

Co do kwiatów to Mavka ma faktycznie białe, ale nie tylko Annushka ma fioletowe na przykład Merlin ma fioletowe i wiele innych odmian ma takie fioletowe kwiaty, więc tym bym się nie kierował no chyba, że będą białe to to na pewno nie będzie Annushka

A co do Ludzi to chyba wiesz, że ludzie potrafią kłamać i czasami nie wiadomo, po co i na co ale najczęściej dla osiągnięcia korzyści materialnych gościu uznał, że Annuszka jest najbardziej popularną odmiana w naszym kraju, więc jak napisze, że to Annushka to będzie ją mógł najłatwiej sprzedać tak mogło być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

on moze sam niewiedział jaką ma bo tez brał od jakiegoś bambra tą soje i tez moze mu powiedział że anuszka. Szkoda ze go sie nie zapytałem na jaki kolor kwitnie. Jak to okaze sie naprawde mavka to sie chyba zapowietrze. Jak bym chciał to mavki było pełno w mojej okolicy a tak jechałem w jedna strone ponad 70 km z myślą że to anuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

Witam byłam dzisiaj zobaczyć jak soja jest po oprysku Agilem i na szczęscie jej nic nie jest a natomiast kostrzewa już żółknie na pierwszym zdjęciu Mavka z mojej zeszłorocznej produkcji a na drugim po prawej Merlin obie już kwitną więc muszę dać im azotu ale u nas dzisiaj pogoda zwariowana słońce, wiatr prawie halny a obok 10km leje deszcz a u mnie nic, może mi podpowiecie jakim zasilić środkiem dolistnie, i ile dać azotu na 1ha teraz, a ta soja jest u mnie 2 rok na tym samym kawalku w zeszłym nie miała ani jednej brodawki a w tym roku jest jej bardzo mało ale coś jest aż 4-5 szt na jednej soi

post-80245-0-18845200-1466164088_thumb.jpg

post-80245-0-85004400-1466164187_thumb.jpg

post-80245-0-65582400-1466164313_thumb.jpg

post-80245-0-27558100-1466164389_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

andrzej1988

No tak to bywa nie zawsze się dostanie to, czego chcemy jak kupujemy z drugiej ręki, ale na razie soja ładna tylko nie przesadzaj z azotem, bo jak to Mavka to będziesz miał problem z dojrzewaniem

sebas401

Na zdjęciach soja bardzo ładna pytanie czy na drugim zdjęciu tam gdzie Merlin są dwie odmiany, bo ta z lewej na tym zdjęciu, co jest Merlin jest jaśniejsza jakby Mavka?

Co do azotu to powinien już być dany przed kwitnieniem, więc jak najszybciej trzeba dać

Soja jest w miarę ciemna więc nie dawałbym więcej jak 100kg saletry na 1ha, bo mogą być problemy z wyleganiem i dojrzewaniem

U mnie pogoda też pod psem wieje jak by chciało głowę urwać, ale deszczu niema

Jest bardzo sucho więc deszcz by się przydał, ale taki spokojny a nie taki jak był ostatnio, że wszystko popłynęło do rowów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

andrzej1988

No tak to bywa nie zawsze się dostanie to, czego chcemy jak kupujemy z drugiej ręki, ale na razie soja ładna tylko nie przesadzaj z azotem, bo jak to Mavka to będziesz miał problem z dojrzewaniem

sebas401

Na zdjęciach soja bardzo ładna pytanie czy na drugim zdjęciu tam gdzie Merlin są dwie odmiany, bo ta z lewej na tym zdjęciu, co jest Merlin jest jaśniejsza jakby Mavka?

Co do azotu to powinien już być dany przed kwitnieniem, więc jak najszybciej trzeba dać

Soja jest w miarę ciemna więc nie dawałbym więcej jak 100kg saletry na 1ha, bo mogą być problemy z wyleganiem i dojrzewaniem

U mnie pogoda też pod psem wieje jak by chciało głowę urwać, ale deszczu niema

Jest bardzo sucho więc deszcz by się przydał, ale taki spokojny a nie taki jak był ostatnio, że wszystko popłynęło do rowów 

pstaszek

Tak na połowie jest Mavka a na drugiej Merlin który jest ciemniejszy, powiedz co myślisz o ty specyfiku?

post-80245-0-32413500-1466173391_thumb.jpg

post-80245-0-39723700-1466173507_thumb.jpg

Edytowano przez sebas401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

 Byłby dobry, ale ma jedna wadę zawiera Miedz i Mangan podobno zabójcze dla bakterii brodawkowych, więc nie wiem czy nie zaszkodzi bakterią a tych mikroelementów jest tam najwięcej a tych potrzebnych bardzo mało

 

Musisz szukać coś bez tych mikroelementów

 

Molibden, Cynk i Borem jak najbardziej są pożądane Molibden Cynk zalecane w wczesnych fazach rozwojowych soi  później Bor i Cynk przed kwitnieniem i na początku zawiązywania strąków jeszcze raz Bor

 

Ja już zastosowałem Molibden i Cynk teraz przed kwitnieniem zastosuje Cynk i Bor i jeszcze raz Bor po przekwitnięciu na początku zawiązywania strąków 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja planuje dac jedynie dolistnie mocznik w stężeniu 6% i siarczan magnezu w stezeniu 5 % bo miejscami jest mniejsza i nierówna i chyba taka dawka bedzie dobra. Z azotem własnie nie bede szalał bo pole jest drugi rok po łubinie żółtym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Niestety nigdy nie stosowałem mocznika, więc nie wiem jak to zadziała czy ci nie poparzy soi jak zrobisz oprysk to podziel się z nami ewentualnymi skutkami.

 W oprysku zawsze azot szybciej zadziała niż doglebowo szczególnie jak jest sucho tak jak u mnie gdybym posypał saletrą to prędzej by wyparowała niż by zadziałała doglebowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

pstaszek

Jaką ilością saletry i wody  będziesz opryskiwał soje bo u mnie tez jest sucho i szkoda rozsiewac saletre skoro o deszczach nic nie mówią tylko coraz większe upały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

a może ktoś dokarmiał dolistnie soję mocznikiem? No własnie i tu pytanie czy nie zaszkodzi bo łubiny potrafi przypalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

sebas401

Nie nie absolutnie nie używaj saletry w oprysku to by była masakra dla soi na pewno by spaliło soję

Chodziło mi tylko oto ze jest sucho u mnie i dawka azotu doglebowo by i tak w tej chwili nie zadziałała

Nawet nie wiem czy mocznik by nie spalił soi, dlatego osobiście nie polecam stosowania nalistnie mocznika, bo nie wiem czy nie spali soi trzeba to przetestować na małej powierzchni

Ja osobiście azotu nie będę stosował ani w oprysku ani doglebowo wiele razy już na ten temat pisałem, pisałem też, że jak ktoś ma zamiar zastosować azot doglebowo to najlepiej przed kwitnieniem tak żeby zdążył zadziałać i w czasie kwitnienia był już dostępny dla roślin soi inaczej nie osiągniemy zamierzonego skutku wpływ na kwitnienie i lepsze zawiązywanie strąków opóźnianie dawki mija się z tym, co zamierzamy osiągnąć

Przyłączam się do pytania andrzej1988 czy ktoś stosował dolistnie azot mocznik czy też może jakaś płynna forma azotu może być z mikroelementami byle by nie było w nim Miedzi i Manganu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

sebas401

Nie nie absolutnie nie używaj saletry w oprysku to by była masakra dla soi na pewno by spaliło soję

Chodziło mi tylko oto ze jest sucho u mnie i dawka azotu doglebowo by i tak w tej chwili nie zadziałała

Nawet nie wiem czy mocznik by nie spalił soi, dlatego osobiście nie polecam stosowania nalistnie mocznika, bo nie wiem czy nie spali soi trzeba to przetestować na małej powierzchni

Ja osobiście azotu nie będę stosował ani w oprysku ani doglebowo wiele razy już na ten temat pisałem, pisałem też, że jak ktoś ma zamiar zastosować azot doglebowo to najlepiej przed kwitnieniem tak żeby zdążył zadziałać i w czasie kwitnienia był już dostępny dla roślin soi inaczej nie osiągniemy zamierzonego skutku wpływ na kwitnienie i lepsze zawiązywanie strąków opóźnianie dawki mija się z tym, co zamierzamy osiągnąć

Przyłączam się do pytania andrzej1988 czy ktoś stosował dolistnie azot mocznik czy też może jakaś płynna forma azotu może być z mikroelementami byle by nie było w nim Miedzi i Manganu

A możesz podpowiedzieć mi czym i w jakiej dawce ją teraz zasilic pisałes że Ty pryskałeś molibden bor a jakiej firmy kupywałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Wszystko, co ci powiem na temat dokarmiania nie wynika z mojego doświadczenia a tylko z tego, co czytałem czy też słyszałem na seminariach – poletkach doświadczalnych a tam też opinie są różne, więc nie traktuj tego jak coś, co należy jednoznacznie traktować mogę ci tylko powiedzieć jak ja i ile ja stosuje w tym roku, ponieważ nie wiem czy w przyszłym też tak będę robił dopiero zdobywam doświadczenie w tym temacie, więc ekspertem to ja raczej nie jestem

Co do azotu to już pisałem, że nie więcej jak 100kg saletry na 1ha, czyli około 30kg czystego azotu na 1ha przed kwitnieniem

A co do mikroelementów to w pierwszym oprysku dałem 0,2l Molibdenu + 1l cynku + Microfert 0,5l na 1ha w następnym oprysku przed kwitnieniem dam Cynk 1l + 1,5l Bor + Asahi 0,5l na 1ha a po przekwitnięciu 1,5l Bor+ Terra-Sorb 1,5l na 1ha

Firmy, z jakich są te produkty to ADOB - Bor, Cynk, Molibden u Osadkowskiego kupiłem Terra – sorb i Asahi i INTERMAG – Microfert

Wszystkie te firmy można znaleźć w Internecie i ich produkty i ceny

Można też zastosować Magnez i Siarkę, ale ja nie będę stosował, ponieważ w przyszłym roku mam zamiar zastosować doglebowo AGROSULCA zawiera 17% siarki i 21% wapnia mam zamiar zastosować 500kg na 1ha tej AGROSULCI magnezu nie będę stosował, ponieważ wapnuje zawsze wapnem magnezowym, więc magnezu raczej nie powinno brakować

No i możesz poszukać jakiegoś płynnego nawozu azotowego, który nadaje się do stosowania do listnego albo jak najszybciej zastosuj saletrę 100kg na 1ha teraz każdy dzień zwłoki jest na twoją niekorzyść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Witam, eksperymentów ciąg dalszy

Dziś mija tydzień od zastosowana środka Wolof C 480 SL (bentazon) w dawce 2l/ha. Rdest tam gdzie był jest już tylko wspomnieniem, ale co najciekawsze ostrożeń też dostał i to porządnie.

post-136328-0-90025100-1466282183_thumb.jpg

post-136328-0-58881400-1466282191_thumb.jpg

 

Po niedzieli więcej testów puki soja jeszcze nie kwitnie. Butoxone w dawce 2l/ha jak i 3l/ha niszczy soję całkowicie ale planuje opryskać 2l bentazonu + 0,5 l butoxone.

Dziś także opryskałem odżywką Calio soję która według mnie rośnie na działce gdzie ph jest niskie, zostawiłem nieopryskany pasek to będzie wiadomo czy to pomoże. Dodatkowo tym preparatem opryskałem także ok 2-3 ary tam  gdzie jest bardzo dużo skrzypu. Dawka to 0,3 l/ha z tym że część opryskałem dwa razy aby zobaczyć czy nałożenie się oprysku coś zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj