AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218

U mnie dzisiaj ladne deszczyk poszedl 2 razy to powinna w oczach rosnac. Czesc zostala opryskana Harmony w dawce 8g/ha ale i tak jest o niebo lepsza w porownaniu do zeszlego roku. Wtedy podczas wschodow rzodkiew swirzepa byla na rowni z soja a teraz nie ma :) troche sie obawialem siewu 100kg/ha ale nie wyglada to zle. W planach dawka 100kg saletry i zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

#Pstaszek

Ja nie mam nic do stracenia, tam gdzie zamierzam popryskać to i tak jest więcej ostrożnia niż soi, jest kilka takich placów i od miedzy pasek.

Jeżeli dostanę w  Butoxone to spróbuje coś pokombinować. W ostateczność pozostaje lontrel lub gilfosat. Ostrożeń soje i tak zagłuszy a przynajmniej nie będzie się rozsiewał.

 

#jaco25

Jeżeli wałowałeś to w takim razie nie będę się tam pchał z broną. Popadało dziś troche, może soja się pozbiera. Małym plusem na tej działce gdzie są najgorsze wschody jest to że jest tam czyściutko więc soja jeżeli zechce może się rozrastać na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Wkońcu się udało. Piękna soja, kiedy siana?

 

PS. Coś czuję, ze dzisiaj flaszka pęknie ^^ mój 1000 post na forum B)

Szkoda żeby pękła bo zawartość się wyleje,lepiej wypić. :P

U mnie dziś dwie burze i piękny kapuśniaczek.Jest nadzieja że wszystko podskoczy do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

U mnie przeszła właśnie straszna burza aż boje się rano zobaczyć moją soję na pewno będzie zamulona przez ta ulewę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Co się dzieje na tym świecie... Normalność staje się nienormalnością, a nienormalność normalnością. Takim sposobem jak suszy to do przesady, ulewy spłukują uprawy, a eurowizje wygrywa baba z brodą... Cyrk...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu się udało. Piękna soja, kiedy siana?

 

PS. Coś czuję, ze dzisiaj flaszka pęknie ^^ mój 1000 post na forum B)

Siana była 23.04.16r i odrazu zawałowałem walcem gładkim, po 3 dniach od siewu oprysk afalon 1,2l + command 0,25l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Rzeczywiście anomalia pogodowe są nie do pojęcia.Popadamy z jednej skrajności w drugą.U mnie od 3 dni burze i ulewy.Soi i zbożom to pasuje ale miałem zasilić kukurydzę i nie ma kiedy a ona rośnie i zakryje mi międzyrzędzia.

Brązowienie liści na razie nie postępuje.Ciekawe gdzie podziały się brodawki.


Farmtrac skąd tyle reszek pożniwnych,siałeś bezorkowo?Nie przepuściło Ci na razie żadnych chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Witam po wczorajszej burzy nie jest tak źle miejscami troszkę zamuliło soje, ale to jakieś 3-4% więc nie jest źle jedynie znów zaklepało ziemię, więc jak obeschnie to trzeba będzie wieloraka użyć

Fakt faktem, że anomalia się nasilają z roku na rok jest coraz gorzej a ubezpieczać nie chcą albo stawiają warunki nie do przyjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście anomalia pogodowe są nie do pojęcia.Popadamy z jednej skrajności w drugą.U mnie od 3 dni burze i ulewy.Soi i zbożom to pasuje ale miałem zasilić kukurydzę i nie ma kiedy a ona rośnie i zakryje mi międzyrzędzia.

Brązowienie liści na razie nie postępuje.Ciekawe gdzie podziały się brodawki.

 

Farmtrac skąd tyle reszek pożniwnych,siałeś bezorkowo?Nie przepuściło Ci na razie żadnych chwastów?

. to są resztki słomy ze statej stodoły którą zlikwidowałem a że było jej mało to wywiozłem na pole i kultywatorem zjeździlem. Obecnie jestem po plewieniu w soi rzepaku i ostu, jest tych chwastów malo to się przynajmniej opale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

ja wczoraj przeleciałem soje saletrą 60kg/ha dzisiaj ma padać, więc eksperymentów ciąg dalszy...

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Poprostuja999@

Ładna soja, równo powschodziła, ptactwo, gołębie, bażanty nie żerowały?


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostuja999@

Ładna soja, równo powschodziła, ptactwo, gołębie, bażanty nie żerowały?

jedynie zające i sarny się pojawiają, ale z tym nic nie zrobie raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

jaco25

60kg saletry, czyli około 20kg czystego azotu nie chciałeś poczekać do fazy przed kwitnieniem bardziej ta faza jest polecana, bo na start to już troszkę za późno

 

Poprostuja999

Merlin wygląda jak by był gęściej posiany niż Mavka, ale obydwie są ładne

U mnie też popaduje, ale niestety to już za późno tam gdzie soja nie powschodziła to już nie powschodzi będzie rzadka niestety za rzadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

jaco25

60kg saletry, czyli około 20kg czystego azotu nie chciałeś poczekać do fazy przed kwitnieniem bardziej ta faza jest polecana, bo na start to już troszkę za późno

 

Poprostuja999

Merlin wygląda jak by był gęściej posiany niż Mavka, ale obydwie są ładne

U mnie też popaduje, ale niestety to już za późno tam gdzie soja nie powschodziła to już nie powschodzi będzie rzadka niestety za rzadka

 

W tamtym roku sypałem przed kwitnieniem w tym roku chciałem dać bezpośrednio przed wielorakiem i zobaczyć co z tego wyniknie, jak wszyscy na forum uczymy się tej uprawy i jeszcze trochę czasu minie zanim ją doszlifujemy... Widzisz wszystko człowiek stara się zrobić dobrze ale gołębi nie wziąłem pod uwagę, na przyszłość będę wiedział...

Jaka obsada u Ciebie bo u mnie po gołębiach mnie więcej jest tyle próba uśredniona:

post-62223-0-67207900-1464879200_thumb.jpg

widać na zdjęciu przerwy między roślinami ale ok 45szt. jest chociaż są miejsca że nawet 30 niema ale to tylko placowo na przyszły rok stosuje zaprawę przeciwko ptactwu bo niekiedy tak jak to miejsce miało w tym roku ze względu na warunki atmosferyczne ciężko było się wyrobić na koniec kwietnia.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

U mnie na jednym polu tragedia a na innych jest różnorodnie jest miejscami super a miejscami średnio i są miejsca tragiczne może zrobię jutro zdjęcia jak nie będzie padać to sam zobaczysz

Chciałbym wielorakiem przejechać, ale jest teraz za mokro, więc niema mowy żeby wjechać na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

pstaszek mam do ciebie pytanie. U mnie w soi pojawił sie rdest po tych deszczch. Po wschodach zarejestrowany jest Curum w dawce 1,25l na ha który posiada substancje bentazon która posiada rownież Basagran i tam jest rdest we wrażliwych. 1,5 litrów powinno wystarczyc aby zlikwidowac rdest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Niestety nie pryskałem ani jednym ani drugim środkiem, więc nie jestem ci wstanie potwierdzić czy Basagran zwalczy Ci rdest poza tym zalecana dawka Basagranu to 2,5-3l na 1ha a Corum 1-1,25l, bo zawiera dodatkowo imazamoks 22,4 g/l (2,0%) więc nie wiem czy Basagran będzie przy takiej dawce skutecznie działał

W zeszłym roku ktoś z forumowiczów stosował Basagran, więc może by się wypowiedział w tym temacie i ile go zastosował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

teraz wyczytałem że do 10 cm wysokosci soi mozna stosowac basagran w dawce 2 l na ha

 

Koszt wyniesie jakieś 250 zł ale moze warto bo rdest zawali soje. Boxer jest dobry pod wzgledem rumianow, przytuli i innych chwastow ale nie zwalcza rdestu niestety a po ostatnich deszczach pojawiło go sie sporo a rdest bardzo lubi wilgoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Ja pryskałem Agro Bentazonem, to to samo co Basagram. 2l/ha kładło duży rdest, soja miała już ze 20 cm i nic jej nie było. Jeżeli rdest jest jeszcze mały to 1,5 l/ha  powinno mu dać radę. Tu http://www.agrofoto.pl/forum/topic/13651-czy-kto%C5%9B-w-polsce-uprawial-ju%C5%BC-soj%C4%99/page-79 masz zdjęcia jak to u mnie wyglądało.

 

Dziś byłem na polu, tam gdzie soja nie zeszła już chyba nic jej nie pomoże. Tydzień temu opryskałem ją odżywką Black Star w dawce 1l/ha , efektów brak. Przez ten tydzień nic nowego nie skiełkowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

andrzej1988

No i już masz odpowiedz 01_Spider pryskał w zeszłym roku i efekty były, więc u Ciebie też powinno zadziałać

Oczywiście jest kilka rdestów wiec pytanie czy akurat ten rdest, który jest u Ciebie będzie zwalczony przez Basagran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj