AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mpopis    2

14bq4n4.jpg

hth2k9.jpg

aligator siany 6.05, pryskany sencor 0,3+ comand o,15 + proman 2 litry

trochę za gęsty bo się machnołem przy przeliczaniu szt/m2

 na drugim polu gradobicie pocieło mi trochę liście i miejscami pozalewało w dołkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nooo soja feest :D  Tylko pogratulować jak narazie. Chyba opadów u Ciebie nie brakuje? Miejmy nadzieję, że w jesieni na przyczepie też będzie tak cieszyć oko jak teraz :)  tfu tfu na psa urok


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Bardzo ładne soje.

Andrzej1988 widzę że mimo obaw o kiełkowanie ładnie powschodziła i jest czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Ja mam Kvernelanda accorda DAS i tam nasiona nie dość że lecą kawałek wężami do z aparatu wysiewającego lecą go góry obijając sie o rozdzielacz w głowicy więc na pewno się obijają a wschody są w porządku więc ja uważam to za złe stwierdzenie że pneumatyczne siewniki się nie nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj u mnie popadało i zrobiłem kilka zdjęć:

Tutaj macie w tym samym miejscu co wczoraj

post-62223-0-85533100-1464618038_thumb.jpg

Ta z kolei z bliska

post-62223-0-22142700-1464618133_thumb.jpg

A na ostatnim zdjęciu to co się ostało po gołębiach z bliska nie zrobiłem bo błoto za duże jak trochę podrośnie na przyszłą niedziele zrobię zdjęcie z bliska

post-62223-0-45482300-1464619324_thumb.jpg


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

No to obiecane fotki mojej soi. Dzisiaj przeszła pompa, ale przemokło tylko na max 2 cm...

 

To jest jeden koniec pola, jak się dobrze ktoś wpatrzy to widać bażanta:

post-42761-0-22149400-1464631585_thumb.jpg

post-42761-0-02843700-1464631495_thumb.jpg

post-42761-0-17928500-1464631674_thumb.jpg

post-42761-0-10629900-1464631789_thumb.jpg

 

I drugi koniec pola, tam lepiej wzeszła w tym piasku:

 

post-42761-0-57233000-1464631833_thumb.jpg

post-42761-0-76987800-1464631888_thumb.jpg

post-42761-0-22295700-1464631949_thumb.jpg

 

I teraz działka na której nic już mi się nie chciało rodzić, wapno w dużych dawkach 3 lata pod rząd, a skrzypu jakbym go zasiał.

 

post-42761-0-36032100-1464632069_thumb.jpg

post-42761-0-64315800-1464632165_thumb.jpg

 

Trzecia działka, na niej znów wyszły rumiany. Oprysk ich nie ruszył.

 

post-42761-0-05027600-1464632258_thumb.jpg

post-42761-0-49714800-1464632327_thumb.jpg

post-42761-0-80009100-1464632391_thumb.jpg

 

Mam jeszcze jedną działkę, ale daleko od domu i nie jechałem na nią po deszczu bo cały bym się oszargał trawami.

 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Bardzo ładne soje.

Andrzej1988 widzę że mimo obaw o kiełkowanie ładnie powschodziła i jest czysta.

 

Nie ukrywam obawy miałem. Moze ii dobrze ze posiałem 200 kg na ha bo 150 mogłoby byc z lekka troche rzadko. A z centarli nie chciałem brac bo bardzo duzy koszt nasion a ze pierwszy raz sieje soje wolałem kupic z drugiej ręki po 120 zł za metr przewianą. na drugi rok jesli spodoba mi sie ta uprawa to moze coś kupie na jakis kawałeczek coś z centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
Napisano (edytowany)

To moja soja na dziś.Zauważyłem brązowienie liści na nie których roślinach,na korzeniach na razie brak brodawek.Podpowie mi ktoś czym zwalczyć przytulię w tej fazie soi?

post-18268-0-17805700-1464636498_thumb.jpgpost-18268-0-75982500-1464636382_thumb.jpgpost-18268-0-79098700-1464636415_thumb.jpgpost-18268-0-93261800-1464636474_thumb.jpg

 

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Piękna i czysta soja. Widać że dosłownie poszło jej w przysłowiowy korzeń:) tylko niepokoi ten brąz na liściach... choroba grzybowa? słońce spiekło?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Sam nie wiem.W zeszłym roku też występowały takie przebarwienia ale rosła dalej.Obstawiałbym słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

#Pstaszek

w zeszłym roku pryskałeś soje butoxone, jak Ci to wyszło ? U mnie w kilku miejscach wyskoczył ostrożeń i mlecz polny mimo tego że było pryskane ściernisko na jesieni. Poza tym jest czysto. Jaka najmniejszą dawkę mógłbym zastosować aby wzięło ostrożeń ?

 

#jaco25

Na zdjęciach widać że bronowałeś pole. Jaka broną to robiłeś, zwykłą czy chwastownikiem ?. U mnie jest strasznie ubita ziemia i na 2ha soja jest bardzo rzadka a ta co wyszła też słabo rośnie, może bronowanie by jej pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Z tego co pamiętam to kolega jaco25 wałował soję.

Wydaje mi się że bronowaniem w tej chwili zrobisz więcej szkody niż pożytku.Możesz połamać wschodzącą soję.Ale może koledzy mają inne doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

a tak teraz wygląda moja soja

no nie i znowu ich nie widać

 

Coś robisz nie do końca dobrze. Jak załadujesz zdjęcie pojawia się jego miniaturka, prawda? Pod nią masz coś w stylu "dodaj do posta". Klikasz w to i adres obrazka pojawi się w okienku w którym piszesz. Jak to nie to, napisz w dziale technicznym o swoim problemie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

A wklejasz fotki, czy robisz "wstaw załącznik" ? Bo wklejanie nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Mpopis, andrzej1988 i KRISS75 soje macie super oczywiście u KRISS75 najlepsza

jaco25

Widzę, że ładnie ci powschodziła czyli coś z niej będzie niema się, co martwić

01_Spider

Nie ja nie pryskałem butoxone, więc nawet nie próbuj na dużej powierzchni w zeszłym roku robiłem sporo prób na małych kawałeczkach, ale żaden środek nie nadawał się do oprysku na duża skalę, więc lepiej nie stosuj niesprawdzonych środków w soi

master20002

Czyli te same problemy, co u mnie tam gdzie ciężejesz ziemia soja słabiej wschodziła

Wcześniej myślałem ze to inne pole

Ale ogólnie masz ładna soję, więc nie masz, co zbytnio narzekać

tomaszek767

Widocznie faktycznie niewiele w tym prawdy skoro masz taki siewnik i wschody są ok to widocznie niema z tym problemu przy siewnikach pneumatycznych

farmtrac675dt

Jak chcesz dodać zdjęcie to musisz nacisnąć WIĘCEJ OPCJI ODPISYWANIA

Tam masz

Załącz pliki

    Możesz wgrać do 105,67KB plików (Maks. rozmiar pojedynczego pliku wynosi: 105,67KB)

Jeśli twoje zdjęcie ma większy rozmiar nisz tam jest podane to nie będziesz mógł wgrać tego zdjęcia prawdopodobnie masz już za dużo zdjęć na Agro foto, więc część musisz pousuwać

A jeśli to ci nie pomoże to widocznie coś źle robisz, ale co to nie wiem?

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

#Pstaszek

w zeszłym roku pryskałeś soje butoxone, jak Ci to wyszło ? U mnie w kilku miejscach wyskoczył ostrożeń i mlecz polny mimo tego że było pryskane ściernisko na jesieni. Poza tym jest czysto. Jaka najmniejszą dawkę mógłbym zastosować aby wzięło ostrożeń ?

 

#jaco25

Na zdjęciach widać że bronowałeś pole. Jaka broną to robiłeś, zwykłą czy chwastownikiem ?. U mnie jest strasznmie ubita ziemia i na 2ha soja jest bardzo rzadka a ta co wyszła też słabo rośnie, może bronowanie by jej pomogło.

 

Tak jak kolega KRISS75 piszę soja wałowana, walcem pierścieniowym i dlatego wygląda tak ja bronowana...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

No i coś ty tak długo ukrywał tą super soję bardzo ładna moja ani w połowie nie jest taka duża może teraz po tym deszczu troszkę podskoczy

Twoja jest ok nic jej na razie nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
actomek    0

Witam 

Mam do sprzedania o oprysk na samosiewy rzepaku w soi na 5 ha    REFINE 50 SX     sprowadzony z Czech 

Został mi z zeszłego roku, jak ktoś zainteresowany to podam numer.

Pozdrawiam i życzę wysokich plonów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

no i z waszą pomocą udało się. Zdjęcia z 30.05.16

 

Wkońcu się udało. Piękna soja, kiedy siana?

 

PS. Coś czuję, ze dzisiaj flaszka pęknie ^^ mój 1000 post na forum B)


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Widać, ze wymiana doświadczeń procentuje. Teraz jeszcze sprzyjająca pogoda w sezonie i można mówić o sukcesie w hodowli soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj