AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Pajej    231

Sprzedawał ktoś z was soję do Agroyoumis w tym roku? Zapłacili? bo u mnie już ponad miesiąc po terminie i jakoś się nie zanosi że szybko zapłacą.

no mi też nie płaca, a termin minął 2 tyg temu zaczekam jeszcze kilka dni i wysyłam wezwanie do zapłaty


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

A dzwoniłeś do nich? Ja dzwoniłem i mi babka powiedziała że nie wie czy to będzie za tydzień , dwa, miesiąc czy też pół roku ale że zapłacą. Ja zaczekam z dwa miesiące i wyślę wezwanie i noty odsetkowe , jak nie zapłacą to do sądu i komornik. Mają parę fajnych rzeczy na placu które mogę zabrać w rozliczeniu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

nie dzwoniłem i nie zamierzam dzwonic. a gdzie odstawiałes do rudnika?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

do rudnika.

 

A ja dzwoniłem bo lubię mieć wszystko o czasie ale widzę że z nimi tak nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Naiwnych nie brakuje, więc AY ma pole do popisu „to naprawdę przedsiębiorcza firma”

 

Tylko jak przestaniecie być naiwni takie firmy przestana się tak zachowywać inaczej będą dalej to robić niema nic gorszego dla firmy jak brak zainteresowania ich produktem to potrafi zmienić każda firmę, więc apel do wszystkich idźcie po rozum do głowy i przestańcie być naiwni

Myślenie, że was to nie spotka jest naiwne i takie są tego skutki, jeśli nabrali już nie jednego to i was nabiorą

 

No i pamiętajcie, że AY lubi się podszywać pod rolników na tym forum „są naprawdę przedsiębiorczy”

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Dlatego to jest mój ostatni raz z AY. mam zostawione trochę ziemi pod soję ale chyba z 5 ha "zarzucę" pomidorem gruntowym. Mam dostęp do kombajnu , dopłaty dobre , mam gdzie materiał kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

no mi też nie płaca, a termin minął 2 tyg temu zaczekam jeszcze kilka dni i wysyłam wezwanie do zapłaty

 

Pajej a ten cały AY to po ile obiecał zapłacić? to nie lepiej wywieźć do Organiki Jarosław, płacą jak płacą ale przynajmniej za kasą nie trzeba się oglądać...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Pajej a ten cały AY to po ile obiecał zapłacić? to nie lepiej wywieźć do Organiki Jarosław, płacą jak płacą ale przynajmniej za kasą nie trzeba się oglądać...

ja miałem umowe kontraktacyjna to musiałem zawieść do nich, blizej niz jarosław to pełkinie i tam tez skupuja soje. AY ma mi zapłacic zgodnie z umowa 150E/t 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

U mnie tosamo. Czyli jak w końcu zapłacą bedzie można powiedzieć że soja dała w tym roku zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie wiem jakie mieliście plony, ale soja u mnie absolutnie nie dała zarobić. Cała różnica to cena nasion. Teram mam swoje, więc z całym szacunkiem, ale niech się bujają. Nie kontraktuje też nigdzie. Teraz miałem w Organice Jarosław. W przyszłym roku wywiozę do Pełkiń tak jak Pajej pisał. Połowa drogi, a cena np w tym roku była wyższa niż w Jarosławiu. Żeby nawet była w tej samej cenie to mam zysk na ropie i przez miasto nie muszę jechać...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To ja wam powiem że sprzedałem w Grudniu po 1350zł wystawiłem na olx i po tygodniu telefon czy bym nie sprzedał, zadzwonił gość z firmy ( niestety teraz nie pamiętam nazwy) ale jak by ktoś chciał to odszukam, płatność w dniu załadunku ilośc w moim przypadku min 1tona (Małopolska) ale kierowca mówił że odbierają z całej Polski, gdy by ktoś chciał tel to pisać


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Szwagier swoją tonę sprzedał nie wiem czy ze dwa dni stała na OLX po 1,5za kg. kasa od ręki.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja tak sprzedałem 800kg ale gość stwierdził że nie warto kupować soji do zmielenia i więcej nie wziął


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Chcesz podpisywać kontrakt na nowy sezon?Jedną z firm którą tu wszyscy znają to AY z niezbyt dobrą opinią.Zobacz kilka stron wcześniej.Jak się nie mylę są gdzieś koło Poznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Mam nadzieję że im dobrze pójdzie i kasę dla mnie i paru innych nazbierają ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Na pewno tak będzie wszyscy w tym roku będą uprawiać soję na materiał siewny dla AY, bo kto by się nie skusił na taką ofertę życzę powodzenia

 

Czy ktoś z forumowiczów siał może w poprzednich latach soje odmiana ALIGATOR z firmy Euralis Semence http://www.euralis.pl/ dystrybutorem ich nasion jest firma AGRII http://www.agrii.pl/

Interesuje mnie czy ta odmiana w miarę wcześnie dojrzewa, czyli na poziomie Merlina

 

Ja zamówiłem miedzy innymi tą właśnie odmianę, czyli aligator tradycyjnie liczę na tańszego Merlina nowa odmiana Anser, Abelina nowe wcielenie Merlina i powtórnie Amandine o wzeszłym roku zapowiadała się bardzo dobrze, ale susza zrobiła swoje tu pełna lista odmian firmy Saatbau Polska http://www.saatbau.com/pl/saatgut/soja-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy warto mi siać soje na 5 i 6 klasie ziemi?? problem mam taki ze na jesień dałem okolo 15 t na ha obornika kurzego. ta ziemia w sumie z 20 lat nie była nawożona tylko nawozy. mam tą ziemie w dzierżawie ph ma od 5,5 do 6,0 jeczmienia zbiorę może 2 tony qu jak popada może z 7-9 wiec myśle nad soja około 14 ha i kontrakt na zbyt

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mic01    0

Aligator bardzo ciekawa odmiana i wg PDO COBORU liczba dni od siewu do dojrzałości żniwnej wynosi 140 dni i jest najwieksza wśród wpisanych odmian, ale i posiada najwyższy plon 121% wg wzorca w latach 2014-13 

Chciałem się zapytać jakie w tym roku bedziecie stosować mieszanki herbicydowe posiewne, wachlarz preparatów się powiększył tylko nie wiadomo jak z dostępnością będzie.

Mój pomysł na lepsze stanowisko z prawdopodobieństwem wystąpienia rzepaku to: Command 480 EC 0,2l + Proman 500 SC 2,5l + Stom aqua 455 SC 0,75l i do tego tego jakiś adiuwand doglebowy żeby to wszystko nie poszło za głeboko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

czy warto mi siać soje na 5 i 6 klasie ziemi?? problem mam taki ze na jesień dałem okolo 15 t na ha obornika kurzego. ta ziemia w sumie z 20 lat nie była nawożona tylko nawozy. mam tą ziemie w dzierżawie ph ma od 5,5 do 6,0 jeczmienia zbiorę może 2 tony qu jak popada może z 7-9 wiec myśle nad soja około 14 ha i kontrakt na zbyt

Racje będzie miał i ten który Ci powie że warto , jak i ten który powie że nie . Siew soi ja traktuję puki co jako konieczność ze wzgledu na zazielenienie . Ekspertem się nie czuję , gdyż siałem ją tylko raz . Zebrałem 1,46 t/ha ale na IIIa ,sprzedałem tonę po 1300 . Interes taki sobie , ale za to niskie nakłady . W tym roku sieję znów tylko tyle ile muszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

mic01

140 dni to bardzo długo ja czytałem, że na poziomie Mavki, czyli około 130dni a sprzedawca twierdzi, że na poziomie Merlina, czyli 120 dni, dlatego jestem ciekawy czy ktoś z was uprawiał i może to potwierdzić jak faktycznie się sprawdza to, co piszą z tym, co jest w realu o ile ktoś może to potwierdzić lub wręcz przeciwnie to proszę napisać

 

Wszystkie statystyki sprawdzałem no może nie wszystkie, ale sporo sprawdziłem i są różne oceny, ale raczej jest późniejsza od Merlina, chociaż przedstawiciel Euralis twierdzi, że na poziomie Merlina a co do plonu to faktycznie w doświadczeniach przeważnie jest na pierwszym miejscu, dlatego mnie zainteresowała tylko potrzebuje praktycznego potwierdzenia od rolnika a nie przedstawiciela firmy

 

Widziałem ją też w doświadczeniach i widziałem, że ma dużo pędów bocznych, czyli można powiedzieć potocznie, że się dobrze krzewi a to przy siewie w szerokich rzędach jest bardzo ważne podobno Anser też się krzewi, więc jak będzie dostępny to też mam zamiar go posiać

 

Co do środków to tak naprawdę jeszcze nie podjąłem decyzji, co zastosuję, ale na pewno będzie to command czekam aż ogłoszą ceny za środki i zobaczę, co będzie dostępne z nowości wtedy zdecyduję, co zastosować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj