AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

master20002    228

substancja ma być całkiem wycofana. Dobrodzieje z eurokołchozu...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu pozytywna wiadomość odnośnie ceny soi:

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/rzepak-i-soja-najdrozsze-od-3-tyg,61151.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Kupię kanadyjskie odmiany soi z plantacji niedesykowanych , o sprawdzonej sile kiełkowania. Ilość 5-7 ton. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

jak chcecie afalon, to kupujcie teraz bo w przyszłym roku juz nie kupicie

Skąd masz to info ? w sklepach w mojej okolicy nic na ten temat nie wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to dziwne u mnie wszyscy o tym wiedza, sklepy Piorin


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Ja słyszałem że wszystkie preparaty zawierajace linuron mogą być w sprzedaży do 30.06.2016 a potem będzie można zużywać zapasy przez 6 miesięcy lub do daty przydatności. Jeden przedstawiciel mówił że na szczęście jest już zarejestrowany podobny  środek z zupełnie nową substancją i ma być też w soi.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Jeżeli środek zostanie wycofany to jeszcze przez 6 miesięcy do daty wycofania można będzie go zakupić w sklepie i po upływie tego terminu można go jeszcze przez ros stosować. Coś tam zostało w głowie ze szkoleń :P 

Ustawa z dnia 8 marca 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Czyli trzeba będzie w nadchodzącym roku robić zapasy na parę lat  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Jakoś nie mam do nich zaufania. Chyba wolę już przterminowane z naszego rynku. Spytam handlowca o tym nowym specyfiku co ma zastąpić linuron . Może to będzie rozwiązanie na przyszłość. Dobrze byłoby przetestować i poznać ten preparat


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

Stomp Aqua zarejestrowany również w soi.

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/stomp-aqua-rowniez-w-uprawach-soi-lubinie-i-koniczynie,61579.html

 

Stosował już ktoś ciekawe jak wypadnie w walce z chwastami w porównaniu z mieszaniną Afalonu z Commandem

U mnie Harrier (Afalon i Command) przepuścił rzodkiew świerzepę komosę i rdest i planowałem w tym roku Secorem ale zaciekawił mnie ten Stomp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

w groszku robie pendinanem, to samo co stomp i czasami czysto, czasmi trzeba powturzyc basagramem, ale ten stomp na muj gust lepszy niz afalon z commandem, a na pewno nie gorszy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Ja u siebie w grochu do tej pory stosowałem harier i sprawdzał mi sie super a w minionym sezonie użyłem avatara i w grochu podział zadowalająco aczkolwiek miałem trochę komosy i podobna sytuacja była w soi tyle że w niej miałem znacznie więcej komosy. No i teraz czekam na rejestracje do soi jakiegoś nalistnego herbicydu do poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

te zolte srodki trzeba wymieszac z gleba, tzn, oprysk pozniej uprawa pozniej siew

normalnie po siewie pryskasz.

 

Tomaszek. mi harier odradzali ze hamuje wzrost mowa o grochu jadalnym konserwowym na zielone nasiona


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Harrier sprawdzał się u mnie w dawce 1,5l + 0,3l Sencor. Stomp czyli pendimetalina będzie działać przy wysokiej wilgotności gleby ale jej głównym minusem jest to że jest nieco fitotoksyczna dla soi i spowalnia wzrost po wschodach. Kilka flaszek wypryskałem na swoją soję w mieszance z Commandem z braku Harriera i było gorzej niż po Harierze i jeszcze nie mogła "ruszyć" przez jakiś czas 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Z Avatarem też dostałem informacje żeby nie przesadzić z dawką bo przyhamuje zarówno groch(na suche nasiona) jak i soje. Aczkolwiek szukam teraz do soi jak najlepszego rozwiązania bo z grochu rezygnuje na rzecz soi no i właśnie myślałem o stomp- generalnie o doglebówce ale moim zdaniem jeśli nie bedzie nalistnych herbicydów bedzie cieżko dobrze ochronic soje jednym zabiegiem ze wzgledu na jej delikatna naturę i brak możliwości zwiększenia dawki doglebowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

pendimetalina była zarejestrowana jedynie dla łubinu żółtego a teraz wychodzi że równiez i dla waskolistnego i białego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

a ja mam  ochotę Boxerem spróbować soje też ma rejestrację co prawda mało obszarową ale ma jest ktoś jeszcze chętny???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Wydaje mi się, że powinniśmy stosować środki, które odpowiadają naszym warunkom.

Chodzi mi o chwasty, których macie najwięcej na waszych polach tych, które najbardziej będą zagrażać w pierwszej fazie rozwojowej soi

Dobranie odpowiedniego środka przy tak skromnym asortymencie, jaki jest zarejestrowany w soi jest nie lada wyczynem

Pamiętajcie, że to, co się sprawdza umie czy też u kogoś innego nie koniecznie sprawdzi się u was

Niestety nie jest tak, że u każdego występują te same chwasty nawet w jednym gospodarstwie na rożnych polach są różne chwasty i nie koniecznie ten sam środek zadziała na wszystkich polach zadawalająco powodów jest wiele na przykład różnica w klasie gleb na różnych klasach rosną inne chwasty, ponieważ preferują taką a nie inną glebę do swojego wzrostu tak samo ph gleby ma wpływ na występowanie takich a nie innych chwastów, ponieważ tak jak i rośliny uprawne tak i chwasty preferują różny odczyn gleby

Więc raczej skupcie się na chwastach, które u was występują w największym nasileniu i spróbujcie dobrać taki środek, który będzie je zwalczał lub ograniczy ich występowanie

Ponieważ jak na razie mamy do dyspozycji środki przed w schodowe i basagram do powschodowej walki z chwastami to dobranie dobrego środka (mieszanki środków) przed w schodowej jest bardzo ważne i na pewno będzie decydować o powodzeniu uprawy soi

Jak widać warunki pogodowe nie napawają optymizmem chodzi mi o opady śniegu czy też deszczu brak wody nie wróży dobrze ani dla soi ani dla innych upraw, dlatego życzę wam w tym roku, aby nie powtórzył się scenariusz z roku ubiegłego chodzi mmi nie tylko o suszę, ale także propagandę, którą odnośnie dopłat do strączkowych wciskał nam Rząd i propagandę sukcesu uprawy soi, którą wciskały nam firmy sprzedające materiał siewny soi jak i przyzwoitych cen za materiał siewny jak i za soję, którą uda wam się wyprodukować

A tu oferta Agroyoumis

Specjalna oferta na materiał siewny soi _2015-2016rr. - brak gotówki nie stoi na przeszkodzie!.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Nieźle sobie to wymyślili. Annushke  to ja też mogę sprzedać w dużo lepszej cenie ;). Ciekawe jak będzie w tym roku z kontraktacją u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy, czy praktykował ktoś siew soi po kukurydzy na ziarno? W publikacjach tak średnio się o tym wypowiadają, ale chciałbym poznać Wasze zdanie, a może ktoś już siał tak?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj